8 měsíců a neleze. Co vaše děti?

lima
18. led 2012

Najde se tu nějaká maminka které dítko taky neleze ??? Jsem už bezradná nevím jak ji mám už motivovat k nějakému pohybu ☹ Nevidím v ní nějaký problém až na to že je líná 🙂

andelka
18. led 2012

Třeba na to prostě ještě nemá, nebo se jí nechce.Dej jí čas.
Můj se začal teprve v 9 měsících a 3 týdnech plazit, o měsíc později lézt a v 15,5m chodit. dneska běhá jako drak, že si kolikrát říkám, jak to bylo fajn když to ještě neuměl.
Každé dítě má své tempo. Taky jsme ho motivovali, ale děcko nedonutíte.

cherub
18. led 2012

starší začala lézt v 10m, mladší to nezvládla ani do tohoto termínu a začali jsme cvičit Vojtovku... bylo to strašný! vydržela jsem to asi 4 měsíce, ale jakmile začala malá chodit (14 měsíců), tak jsem tam chodit přestala. Respektive přestali jsme cvičit, ale na kontrolu vývoje chodíme dosud... Lozit začala asi v roce a půl 😅

ještě ji dej čas 😉

hnedoocka23
18. led 2012

Klid,to příjde samo..hlavně žádné nucení..malý začal ložit v 8měsících, každé dítě je jiné..máme rok a měsíc a sám prostě chodit nebude,jen za ručičku..řešila jsem to,ale stejně mi to v ničem nepomůže a už na to prdím, až bude mít jistotu začne sám.. a taky jsem četla,že nekteré děti přeskočí třeba etapu lezení a hned začnou chodit... 🙂

romcovaklarka
18. led 2012

@lima Ahoj, já bych se ještě nenervovala, Sam teda má teprve 7 pryč, ale na čtyři se ještě nezvedá, ani se teda moc neplazí, říká se, že na čtyři se začínají dostávat mezi 7-9 měsíci a jelikož jsem tu viděla na blogu mimčo co už lezlo v 5 měsících, tak hádám, že musí být i opačný "extrém" aniž by to ještě znamenalo nějaký problém 🙂 Takže bych dala Nelince ještě čas, pokud na ní nepozoruješ nějaké jiné problémy 🙂 Každopádně držím palce, ať je vše OK.

lima
autor
18. led 2012

@andelka Vím že každé mimčo je jiné a má své tempo 🙂 ale nejvíc mě štve že jak lehne na břicho tak si chvilinku dokáže pohrát a pak řve a řve jako zrovna teď 😀 že si nedosáhne pro hračku ale že by se nějak pohnula vpřed to nééé 😠 🙂

lima
autor
18. led 2012

@romcovaklarka děkuju zatím pozoruju jen tu lenost a vztekotu 😀

romcovaklarka
18. led 2012

@lima Jojo, to malej dělá taky - vzteká se, že tam nedosáhne 😅 No hádám do osmnácti to tak dělat nebudou, tak to nějak vydržíme 😀

zuzi82
18. led 2012

@lima Buď v klidu, to ještě vůbec není znepokojující. Malý se v osmi měsících začal plazit a o měsíc později se dostal na kolínka a lozil. A pak už to šlo rychle, chodit začal v jedenácti měsících. Třeba se ještě budeš divit jak rychlý to vezme obrat. 😉 😀

sarka.c
18. led 2012

Taky bych se z toho moc nenervovala. Dcera začala lézt až v roce a chodit v 16 měsících a dneska by to na ní nikdo nepoznal. V 11 -ti měsících jsme byli u neurologa, řekl že je v pořádku, jen bude asi lenivější. A měl pravdu 🙂. Ale chápu, že tě to štve, protože přesně si pamatuju ten řev když něco chtěla a neuměla si pro to dolézt. Mozek by poznával, ale tělo nechtělo 🙂

ined77
18. led 2012

@lima 🙂 ...já ti určitě udělám radost, naše malá začala lozit až v 10,5m 🙂 .ona je naprosto v pořádku, jen nejspíš pohodlnější 😝 ...je to chytrá holka, ví, že se v životě ještě naběhá 😀 .

sarka.c
18. led 2012

Jo a nakonec jsem ji namotivovala na takové ty kukuřičné křupky 😀 . Hračky nefungovaly

lima
autor
18. led 2012

Všem moc děkuji za povzbudivá slova ♥ a vím že se s ní tahat nebudu do nekonečna 😀

lima
autor
18. led 2012

@sarka.c no ty má moooc ráda skusím to 😀

lima
autor
18. led 2012

@ined77 svatá pravda 😀

llluckaaa
18. led 2012

@sarka.c Taky doma motivujeme a uplácíme kukuřičnými křupkami 😀 Výhoda je, že se dají použít při více příležitostech 😉

fram
18. led 2012

syn začal lézt v 10 měsících. Do té doby se ani neplazil, jen koulel sudy 🙂 Chodit začal v 11 měsících 🙂

aajina
18. led 2012

Mě malá začala lézt těsně po roce, jinak se plazila a válela sudy a víc se jí nechtělo.Najednou se rozlezla a už se pokouší i chodit.Vzala to obojí najednou.Pokus se vyvíjí jak má, dělá pokroky tak bych byla v klidu.Každé dítko má svou rychlost a když se jí ještě nechce tak moc neuděláš.

ivular
18. led 2012

Jestli máš čas pročíst delší diskusi (nebo aspoň kousek historie) mrkni sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/lozenie-... jsou tam i nějaké rady jak lezení podpořit 😉

lima
autor
18. led 2012

@ivular moc děkuji určitě si najdu chvilku a něco pročtu 😉

lima
autor
18. led 2012

@aajina to je fakt že pokud se jí nechce tak i když se na hlavu postavím stejně s tím nic neudělám 😀

lima
autor
18. led 2012

@fram Nelinda se jen otočí na břicho a za chvíly začne ječet 😠 nejvíc jí to vyhovuje na boku to si dosáhne nejdál 😀

martinka.pida
18. led 2012

@lima Ahoj 🙂, naše malá taky ještě pořád neleze, je jí skoro 10 měsíců. Jen se plazí - přitahuje se rukama, nohy moc nepoužívá. Na neuru z toho asi nadšený nebudou, ale já ji jinak plazitani lézt nedonutim. Motivace je u nás bez odezvy, madam má svojí hlavu 😀.Na neuru mi v 8. měsíci dr. řekla, že jí mám ještě nechat, že do 10ti měsíců má času dost. No asi to madam nestihne 😀. Ale ona je taky docela líná, pohodlná, takže se nebojim, že by bylo něco špatně. Hlavně si myslim, že vůbec nepoleze, ale rovnou půjde na nohy. Kolínka ji vůbec netankujou 😠.

lima
autor
18. led 2012

@martinka.pida Ahojky no Nelinda se ani neplazí ale zato mooc dobře ví na co má nohy a jak je používat 😠 vždycky když jí chovám nebo si spolu hrajeme tak při sebenší příležitosti se postaví a snaží se mi šplhat třeba po břiše nahoru nebo když jen tak ze srandy jí postavím na zem samo ji nadlehčuju protože se plně sama neudrží tak ví jak ty nohy používat 😀 a kolena je i u nás španělská vesnice 😀

beruska1989
18. led 2012

@lima tak tě uklidnim, naše Natálka nelezla vůbec🙂, začala lézt teprve až když uměla chodit, a to záhadně po 3 😀 ,ted už leze normálně🙂, byla prostě líná

lima
autor
18. led 2012

@beruska1989 😀 😀 to musí být super chtělo by to videjko nikdy sem neviděla chodit dítko po 3 😀 😀 ale super šikulka 😅

martinka.pida
18. led 2012

@lima Jo, tak nějak je to u nás. O nožičky se opře, ale kolena jak kdyby neměla 😀. Dneska mi už vleze do spodní poličky u stolku. Napnula se na nožičkách a už tam byla 🙂. Tak čekám, kdy si stoupne. S tim plazením taky začala pak ze dne na den, až někdy po ko na neuru, to bylo až po tom osmém měsíci.
Malá je od malička pomalejší? Naše vždycky byla línější od narození. Jak se zvedáním hlavičky, tak s přetáčením atd. Prostě se jí nechce 🙂.

lima
autor
18. led 2012

@martinka.pida No se zvedáním hlavičky to bylo OK ale jinak je taky celkově ve všem línější 🙂

lima
autor
18. led 2012

@martinka.pida a jak sem tak koukala tak i v zubech sme pomalejší ještě žádný nemáme 😀 😀 ale to má asi po Kubovi tomu taky rostly pozdě a nebyl tak línej i když byl buřtíček 🙂

martinka.pida
18. led 2012

@lima V zubech zase tak pomalý dítě nemáme, už má šestý venku 🙂. Ale jinak je z nás pediatr vedle, nesedíme mu s tim pohybem do tabulek 😀.A Nelinka i Kubíček maj krásný jména 🙂. Přesně tak jsem to chtěla já, jen manžel byl proti Nelince a nakonec máme Verunku.

lencza
18. led 2012

u nás to bylo zase tak, že dcera už si stoupala, ale lezla pouze dozadu, no nakonec začala lézt dopředu asi v 10 měsících a chodila ve 13 měsících
to syn je teď o poznání čipernější, ten začal lézt v 7 měsících a za měsíc už stál

lima
autor
18. led 2012

@martinka.pida No na poslední KO mi dr řekla že doufá že v tom 10 měsíci poleze ale mám obavu že nee 😀 a Verunka je taky moc krásný jméno 😉