8 měsíců a neleze. Co vaše děti?

lima
18. led 2012

Najde se tu nějaká maminka které dítko taky neleze ??? Jsem už bezradná nevím jak ji mám už motivovat k nějakému pohybu ☹ Nevidím v ní nějaký problém až na to že je líná 🙂

martinka.pida
18. led 2012

@lima My jdem na 10ti měsíční už v pondělí a pochybuju, že se do té doby bude nějakej výraznější pokrok 😀. No holt nejsme tabulkový 🙂. I Nelinku to za chvilku přestane bavit na boku a pak uvidíš, jak to půjde rychle 🙂

lima
autor
18. led 2012

@martinka.pida To doufám 😀 a na pondělí držím palečky 😉

hojda
18. led 2012

Hlavně neplašit, náš seděl a lezl až v 10 měsících, každému to trvá jinak dlouho, ještě má dost času.

martiska36
18. led 2012

@lima Ahojky, teda my lezeme cca od 8 měsíců, ale to je fuk od kdy - já jen co rozlezlo nás - ne hračky, ne jídlo, ne mamka - kroužila jsem jak družice a smlouvala, že už by to mohla zkusit, až pak televizní ovladač a mobil správně nastražené, to dcera chtěla tak moc,a protivná matka to odmítala vydat na hraní dobrovolně, že si pro to dolezla. 😀

ajina17
18. led 2012

Já jsem ze čtyř dětí a lezla z nás jen ta nejmladší 😉

helcas
18. led 2012

v 8mi měsících spousta dětí ještě neleze, začne třeba za měsíc...ale na druhou stranu, jestli je líná, ale jinak v pořádku, může mít třeba jen slabší zádové nebo břišní svalstvo a potrvá déle, než se rozleze, možná třeba vůbec nepoleze.. jsou sice děti, které nelezou, ale v knížce Koncept kontinua (myslím) třeba spojují nelezení s poruchami řeči, vyjadřování, atd.... jakoby to člověku později chybí, nejen kvůli správnému držení těla...takže doporučuji mrknout do knížky od E. Kiedroňové a zkusit pár úúplně jednoduchých cviků na posílení svalíků, spíš je to formou hry, spoustu z těch cviků člověk s miminkem provádí i nevědomě.. nebo zkusit prohledat internet 🙂

meleri
18. led 2012

@lima ahoj muj starsi syn se zacal plazit az v deviti mesicich. muj mladsi ve ctyrech mesicich. zalezi od kazdeho ditete. podle me se muzes rozkrojit a stejne s tim nic neudelas. ale chapu te taky me to trapilo hlavne pak nechtel vubec chodit porat se plazil az do patnacti mesicu pak zacal chodit...

ludmilad
18. led 2012

Náš lezl až v 9,5 měsících, a to nejdřív jen pozadu. Vydrž, taky se mi zdálo, že mu to jde pomaleji, ale pak to šlo ráz na ráz - lezení i stavění se.

jop
18. led 2012

@lima ahoj, buď v klidu, můj syn se začal plazit v 9 měsících a lézt po kolínkách až v roce. Lenoch líná.. to má asi po mně 😀 Jinak první samostatná chůze u něj proběhla v 16,5 měsících, takže někteří se na něj dívali jako na opoždného, ale zase to vyvažoval tím, že od roka začal pomalinku mluvit (říkat slova) a v roce a půl mluvil plynule ve větách. No, tím spíš ale bylo možná pro okolí divnější, že mluvil, ale pořád lezl 😀

martinka.pida
18. led 2012

@lima To je jasný, je to ženská. Za chviličku se probudí její přirozená zvědavost a pak nebudeš vědět, kde ji máš dřív chytat 😀.

zanet.82
18. led 2012

my jsme taky line 🙂 a to nam je taky 8 mesicu, az se male bude chtit pusti se do toho. a za hrackama se ted dostava tak ruzne naucila se valet sudy a castecne plazit jednou nozickou.......hlavne vydrzet a hracky nepodstrkovat,ditka to zkouseji a vedi, ze placem dosahou toho ceho chteji...takze drzi palecky uvidime, ktera cacorka zacne na 4 drive 🙂

pavlinka_zetko
18. led 2012

Neboj, to přijde. Nám je 8 měsíců a týden a taky nelezeme. Na břicho se prvně přetočil až skoro v 7 měsících. A jak teď ráda vzpomínám, když jen ležel na zádíčkách. Hlavně při oblékání a přebalování 🙂 Rehabilitujeme Vojtovkou, první výsledky byly expresní, teď už jsou pokroky o něco pomalejší, ale dřív nebo později to určitě přijde.

fender
18. led 2012

no a tak neleze, a co 😅 😅 😅 😅 každé dítě je jiné 😉
malej začal lézt až v roce, v době kdy už asi dva měsíce obcházel nábytek...... nikomu to nevadilo, nijak ho to nepoškodilo, chodit začal v 15 m a ještě jsem si říkala, že by mohl počkat 😀 až ti poleze, budeš se rozčilovat, že se všude dostane a musíš ji pořád hlídat 😀 jestli je jinak v pohodě a nic na ní není, tak bych to vůůůůůůbec neřešila.... děti se nemají srovnávat a tabulkové údaje jsou prosím pouze orientační a průměrné .... a kdo by chtěl mít průměrné dítě, že? 😉

lima
autor
18. led 2012

@fender No já průměr určitě doma nemám svým ječákem a vzteklostí je nadprůměrná 😀 😀 😀

fender
18. led 2012

@lima po mamince nebo po tatínkovi? 😉 😀 však ona se rozleze 🙂

aaaaandi
18. led 2012

@lima Náš Táda taky dlouho nelezl, na osmém měsíci se na bříšku točil jen dokolečka, plazit dopředu se začal dva dny před prvním rokem a za měsíc lezl, takže si dal pěkně na čas, každou fázi si vychutnává 😀 . Ještě nechodí ani si sám nestoupne a to mu za chvíli bude 14 měsíců. Chápu tě, měla jsem velké obavy, jestli je v pořádku, ale na jedné kontrole mi dr. řekla, že opožděný není, ostatní věci zvládal a po zemi se pohyboval válením sudů (a to bylo na roční prohlídce, která byla ještě dřív než se začal plazit), to jsem si uvědomila, jak jsem pitomá a můžu být ráda, že mám zdravé dítě!!!! Jak ale začal lézt, tak se mi nesmírně ulevilo, ale tím, že je klid, že se dostane kam chce a že už někňourá, každý před tímto obdobím varuje, že se nezastavím, ale mě se fakt ulevilo 😀 .
Jinak si myslím, že se na děti moc spěchá, doba je strašně rychlá a proč by mělo dítě na roce třeba chodit, však má čas do roka a půl, tak proč si to období ležení atd. neprodloužit. Ale taky mi trvalo se s tím smířit ☹ , teď už jsem ale v pohodě a do ničeho ho netlačím, posunuje se ve vývinu i bez mého nátlaku a navíc jeho potřeby mnohem lépe vycítím 😉 .

lima
autor
19. led 2012

@fender Po tatínkovi jak jinak 😀 😀 😀

lima
autor
19. led 2012

@aaaaandi Krásně napsáno 😉 Právě že já mám největší strach s toho aby nás dr nehonila po jiných dr a nějaké zbytečné cvičení když jinak je vpohodě ☹

lima
autor
19. led 2012

@zanet.82 No právě hodněkrát podlehnu a hračku jí dám protože kdo má poslouchat ten její ječák 😀

lima
autor
19. led 2012

@pavlinka_zetko Tak Nelča je v tom asi jako Pavlíček a já mám největší strach že nás budou tahat po doktorech a cvičení jen proto že je lenoch ☹

mufinka2
19. led 2012

Mě Vojtíšek začal lozit až v 10 měsících,to ti starší,někteří už i chodily 😎 Doktor to vůbec neřešil,každé dítě má své tempo 😉 Neboj,to příjde 😵

aaaaandi
19. led 2012

@lima Já z toho taky měla obavy, vždycky jsem se hrozila, že budem muset cvičit vojtovku a už s tak velkým klukem by to byl fakt boj. Naštěstí mám dobrou dr., která viděla, že jinak je v pořádku, tak by cvičení bylo zbytečné trápení. Samozdřejmě, že kdyby nás tam poslala, tak tam jdu. Držím pěsti, ať nikam nemusíte a malá se rozleze, však má ještě čas 🙂 . Ale já si myslím, že u nás hodně pomohlo to, že jsem se fakt uklidnila a přijala to jak to je 😉

lima
autor
19. led 2012

@mufinka2 Já vím že to přijde asi to nějak přestanu hrotit stejně se užírám jen já a madam je to fuk 🙂

lima
autor
19. led 2012

@aaaaandi No snad se mi taky podaří doktorku nějak přesvědčit pokud by měla námitky a já udělám to co ty skusím se uklidnit a přestanu si to tak moc brát 😉

zanet.82
19. led 2012

Lima @ nás taky tahaji po cviceni, ale ja na to nemam srdce, jelikoz vojtovka je fakt drsna asi na mou povahu uz ted, takze male nechavame prostor at si vse projde sama a lepsi se to ....tk malou nech at se vybreci, obrn si nerviky a uvidis ze se to pohne k lepsimu, deticky jsou vychytrale a zkousi co vydrzime, takze drzim palecky at vyhrajes nad vychytralosti male a at jsou pohyby smerem k hrackam 🙂

ivular
19. led 2012

Holky, já nesu hodně těžce, když malý zapláče, ale Vojtovka mi zase tak hrozná nepřišla. Dost jsem se malému přizpůsobovala - když byl nevrlý, tak jsem cvičení odložila o chvíli později. Jasně, je to náročné s dítkem cvičit a ještě dělat legraci, aby neplakalo, ale jde to.
Je pravda, že každé dítě má svoje tempo a žádné dostihy není třeba pořádat, ale pozor na takové ty hlášky "já jsem taky nelezla a rovnou jsem začala chodit". Fáze lezení (aspoň dva měsíce) je důležitá nejen proto, aby ten človíček neměl nohy do X a plochá chodidla, ale taky pro to, aby neměl celoživotní bolesti zad či rovnou skoliózu (opravdu se o tom rozhoduje v kojeneckém věku) a taky aby netrpěl specifickými poruchami učení, jelikož právě lezení dobře propojuje levou a pravou hemisféru mozku.
Tak abych to shrnula, pokud by vaše děti měly tendenci se stavět na nožky, aniž by předtím měly fázi lezení, pak do Vojtovky určitě jděte, vyplatí se to!!

alenv
19. led 2012

@lima nám je 9 měsíců a plazíme se.. nic jiného

ined77
19. led 2012

@lima 🙂 ..s tím cvičením ještě...já jsem se starším synkem vojtovku cvičila, ale začali jsme v jeho 3 měsících a pomohlo to krásně.mně naše dr. chtěla poslat cvičit i s katunkou, ve 2 měsících, při pasení koníčků se pořád zvedala na ručkách, nebyla volně opřená, jenže já tenkrát neměla řidičák a cvičení bylo v jiném městě, takže bych se tam s raráškama neměla jak dostat.tak jsme to zvládli doma, ukázala mi jak malou "fixovat", nedovolit jí ten špatný pohyb a pomohlo to. a v těch 10ti měsících na poradně jsem se dr. pozeptala jestli přeci jen nemám jet ukázat katunku k té fyzioterapeutce a dr. řekla že můžu, ale že cvičení v tomhle věku už asi nebude dost možné.ale já přesto jela..no, problém je, že takhle "velké" dítě už se moc nechce ukazovat, ale nakonec se kačka projevila hezky...to už teda lezla, my tam byli po novém roce, tuším 4.ledna a malá začala 25.12.lozit 😵 .
a ta paní mi tam řekla, že na malé neshledává nic špatného, že ano, že je sice opožděná asi o ten měsíc v tom lezení, sezení atd., ale že prostě každé dítko má své tempo.jen mi ukázala, protože katunka seděla mezi kolínkama a to není moc dobré, jak trénovat boční sed a že kdyby se mi něco časem nezdálo, že se mám nechat poslat na neurologii a pak až následně třeba zpět k ní 😉 .
s takhle velkýma dětma už to totiž není vůbec jednoduché začít cvičit, jako že to určitě jde, ale je to samozřejmě těžké, protože už má taky nějakou sílu a pochopitelně se brání 😉 .
takže být tebou to opravdu nehrotím 😵 .naše malá za ty tři týdny co lozí je už rychlá jako blesk, krásně sedí a nově se snaží stavě na nožky ovšem tak nějak podivně, dělá jakoby kliky s vystrčeným prdítkem 😀 .
já už jsem byla taky celkem na nervy...čekala jsem totiž, že jako holčička bude rychlejší, jak se říká, přitom náš malý v 8m. lezl, na konci 8.měsíce si stoupnul a v téhle době už obcházel nábytek 😝 .
každé dítko je jiné 😉 .a pokud se jinými směry vyvíjí v pořádku, chce to jen mávnout rukou (zatnout zuby a pitomé myšlenky utnout) a dát tomu čas 😵 .

lima
autor
19. led 2012

@ined77 Já to právě taky asi hodně srovnávám s Kubou ten už taky v 8 měsících krásně lezl i když byl oproti Nelindě buřtíček a ona právě nic 😕 taky sem myslela že bude rychlejší když má o nějaké to kilčo míň než on no prostě už raději nemyslím 😀

ined77
19. led 2012

@lima 🙂 ...člověk ví, že by neměl srovnávat, ale ubránit se tomu moc nejde 😝 😉 😀