8měsíční dítě se neotáčí ani neleze, prosím o radu

lafantana
20. pro 2012

Ahoj holky chci se optat,,Verunce ted na Vanoce bude8.měsiců ale neprekuluje se jen nekdy ani neleze ,,na brišku mi totiž vydrži tak 5.min,,ale zase mi začina sama sedat a ma hroznou sylu v nohach,,takze si skousi i stoupat a zveda zadeček v leže na zadech,,doktorka řika at ji nechavam dele na břisku ale to hrozne breči a vzdy se vzdy prekuli na zada ale jinak je to pry v pořadku,,mate nekdo stejny problem,,prosim o radu,,dekuji,,Iva

aronek
20. pro 2012

@lafantana Ahoj, měla jsem stejný problém u prvního syna a druhý vypadá, že bude to samé. Honzík devět a půl měsíce ležel na zádech. Vůbec nelezl, na břichu nevydržel, o pasení koníčků jsem si mohla nechat zdát. Dr to neřešila, že je jen líný a byl 😉 Když mu přestal stačit strop, tak se z lehu posadil, postavi a šel prostorem. Nikdy nelezl, nikdy neobcházel nábytek, prostě rovnou chodil a ani nepadal 😨 Netuším, kde si posílil svaly, asi na plavání. Od té doby lítá pořád 😀 Jiříček zatím taky jen leží, na břiše řve jak tur. Tak začneme chodit na plavání a předpokládám, že bude celý bráška. Takže každé dítě je jiné, pokud ti jinak prospívá, nelámala bych si s tím hlavu 😉

ined77
20. pro 2012

@lafantana ...ahoj, já bych si určitě vyžádala návštěvu neurologie a spíš počítala s rehabilitacemi.
v pořádku to rozhodně v tomhle věku není.

blahova_andrea
20. pro 2012

švagrová s bratrem mají holčičku stejně starou a taky se na bříšku vzteká, tak jen leží a když se jí podaří překulit, tak pod sebou nechává stejně ještě ručičku a o dalších dovednostech jako popisuješ zatím ani nesní. pokud tě doktorka zatím ničí nestraší, tak bych byla klidná, každé dítko má své tempo. některé ve všem spěchá a pak se stejně může někde zaseknout a ostatní ho předhoní. třeba vás pak překvapí a dožene všechno děsně rychle 😉

slundo
20. pro 2012

Každý dítko je jiný a může to být normální a taky nemusí..... co na to doktorka ? Rehabkou se nic nezkazí, odstaní to případný blok a všechno brzy dožene. Je lepší začít dřív než dýl 🙂

cuci25
20. pro 2012

Tak nevím co myslíš, že se nepřekuluje, ale naší malé bude v lednu rok a ještě neleze. Sama si sedla až v 11 měsících, plazit se začala v 9 měsících. Teď se teda dostane na čtyři a kleká si na ně s opřenou ručičkou, ale když se chce někam dostat, tak se plazí. Ještě se ani nezvedá, natož aby chodila 🙂

hedushka
20. pro 2012

z osobní zkušenosti-syn trpí hypotonii, odhaleno neuroložkou, ke které jsme byli posláni ve třech měsících, syn nepásl koníčky správně a klaněl se mírně doleva, chodili jsme na Vojtovo cvičení, díky němu se syn otáčel v 6 měsících, v osmi plazil, ale plazení není bráno jako správné, stavěl se v 10 měsících, sedl v 11měsících, kdy začal lézt, dnes máme 15měsíců, chodí kolem nábytku, vyleze na nábytek, ale nechodí, dle kontroly v tomto týdnu má správné držení těla, jen rovnováha chybí a proto nechodíme, avšak už mnoho naznačuje, že bude..
kamarádka měla obdobné problémy co já, a se synem nikam nechodila, syn nelezl, nechodil kolem nábytku a hned v 16 měsících začal chodit, samozřejmě seděl dříve asi tak od 11měsíce, neřešila to, neměla takové nervy jako já a syn je zdravý..
my jsme si prošli denním cvičením vojtovy metody, vždy čtvrtletní kontrolou u neurologa a strachem co na synovi najde, ale neměnila bych..pro můj klid o psychosomatický vývoj syna bych sama vyhledala názor neurologa

cuci25
20. pro 2012

podle mě by stačilo zajít na běžnou konzultaci na rehabilitace. Já jsem to tak udělala asi v 5. měsíci, kdy jsem měla pocit, že je naše malá pomalá a špatně pase koníky. Od té doby tam chodíme tak cca 1x za 3 týdny a vojtovku necvičíme. U žádnýho neurologa jsme nikdy nebyly, fyzioterapeutka říká, že je Sofinka v pořádku, jen má svů čas 🙂

veronikadob
20. pro 2012

určitě bych zašla na neurologii, nenechala bych se odbýt, každé dítě je sice jiné, ale jistota je jistota.Pracuju jako sestra na neurochirurgii...

evulinkab
20. pro 2012

@lafantana Já bych to jeste neřešila.Me se malej zacal plazit v skoro 11 mesicich-predtim ani ťuk.A jak pochopil, že se muže sám pohybovat, najednou šlo všechno ráz na raz.Z plazení bylo lezení, potom zacal stoupat a chodit kolem nábytku a pak i chodit.Do 13mesicu umel vše...zatom bych se tim neznepokojovala, každe ditko je jiné a nejede podle učebnic.

fram
20. pro 2012

Lézt nemusí, ale přetáčet na bříško by se měla, i když ji to třeba na bříšku nebaví. Já bych neklidná byla a určitě bych to nenechala být. Zašla bych nejprve na rehabilitaci a tam ti poví,jestli by bylo dobré zajít na neurologii. Dcera byla také pomalejší. Plazit se začala na 8 měsících, v 10,5 si sedla a pak teprve začala lézt. První krůčky udělala v 13,5 měsících. Ale přetočit se na bříško uměla už ve 4,5 měsících a taky na něm neležela ráda.

ivkaj
20. pro 2012

@lafantana ahoj, osobně bych se asi poradila na rehabce. Mě vždycky dětská řekla, že ještě počkáme a pak jsme doháněli opoždění ve vývoji :-/

mimys
22. pro 2012

Ahoj
my to meli se synem stejné. neotáčel se, nelezl. pak v desiti mesicich behem jednoho tydne se začal otáčet, den na to se rozlezl, dalši dva dny nato se postavil. Obchazel nábytek a v 11 mesicich uz sam chodil. proste mel na všecko dost času, až nakonec předběhl i některe děti, co se pohybovaly "tabulkově" každe dite je jine.

pavcza
22. pro 2012

Neotáčí se jako, že se neotočí ze zádíček na bříško? My to neuměli při šestiměsíční kontrole, kdy nás dr. pro jistotu poslala na rehabku, na neuro jsme nebyli, na rehabce nám paní ukázala pár lehkých cviků a i říkala, že sám se snaží, že je spíše líný a za chvíli to uměl sám, stačilo lehce popopstrčit. V 8 měs se tedy plazil, lézt začal v 10,5 měs, seděl v 9 měs. Já bych radši na tu rehabilitaci zašla, bála jsem se toho, ale nebylo to žádné mučení a malý ani moc nebrečel, docela se mu tam líbilo a já se uklidnila.

zrofka
25. pro 2012

ahojky, máme/měli jsme stejný problém. Ale na štědrej den mi malej dal krásnej dárek přetáčí se na bříško.. 😉
Kvůli tomu,že je nedonošenej tak nás poslali na neurologii a ta nás poslala na rehábku. Kde cvičíme Vojtovku. Teď jsme se přestěhovali a chodíme k jiné..a že by nám nějak pomáhala,ale chodíme na plavání a to si myslím,že mu k tomu pomohlo 😉
Pořád jsem si říkala,každý dítě to má jinak. Já jsem byla taky líná. Ale je mu se na břichu vůbec nelibílo..za to ted.. 😒

sklibatko
25. pro 2012

doporučení na neuro a pak rehabku 😉

lafantana
autor
25. pro 2012

@aronek Dekuji ti za odpoved Iva

klarkal
19. črc 2015

Ahojky chtela bych poprosit o radu mam 8 mesicniho prcka a jeste neleze😑ani nic podobnyho😐kdyz je na brisku tak vydrzi tak 10 minut pak desnej řev😑jeto normalni?diky