9ti měsíční dcera se najednou nepřetáčí. Zapomněla?

slevik
4. bře 2008

Ahoj maminky,
ráda bych našla někoho, komu se stalo něco podobného nebo by aspoň uměl poradit. Jsem z toho docela zoufalá...
Naší holčičce je 9 měsíců a ze dne na den se přestala přetáčet ze zad na bříško. Je snad možné, že by to zapomněla?? Je to šikulka, už krásně leze, stojí a snaží se chodit kolem nábytku, spoustě věcem rozumí a je spíš aktivnější...
Ale od včerejška se prostě nepřetáčí ze zad na bříško ☹ . V noci ještě spala jako vždy na bříšku, ale nad ránem kolem 4h vzlykala a plakala ze spaní (myslela jsem si, že se jí asi něco zdá, ale třeba to s tím nějak souvisí), delší dobu než obvykle...
Dneska v noci spala na boku a zádech (což takhle nespí už skoro půl roku), ale na bříško se prostě neotočila. A ráno místo obvyklého lezení a stavění se v postýlce, jen kňourala vleže na zádech...
Tak jsem ji pak v obýváku položila na záda na puzzle (jindy ji normálně položím na čtyři a jde lítat) a během půl hodiny se ani nepohla...ležela jak placka a ani náznak, že by se chtěla otočit...ani motivace nepomohla...
Když ji dám na břicho, tak se hned "rozeběhne", ale na zádech ani ťuk...
Tak nevím, jestli se jí něco stalo, že se nechce otočit ani spát na břiše nebo to zapomněla....?

hejdita
4. bře 2008

tak nase mala Klara mozno nemela to co vase Verunka ale moze to byt podobny......
kdyz nastalo to obdobi co se deti nauci pretacet tak to prislo i na malou pretocila se jak z briska na zada tak ze zad na brisko.......ale pak zlom protoze chtela hodne sedet tak sme ji davali s oporou sedet (ne moc casto ale preci) nebo sedela v takem tom specialnim lehatku...tedy polosedela....byla spokojena ze vidi.........tak a jednou sem ji polozila a ona si jen tak lezela nepohla se a nic a pak si chtela sednout ale nesedla si ani nic proto nedelala jenom jednu vec delala hystericky plakala no tak tak sem vedela ze si chce sednout....protoze jak sem ji posadila byl klid.......tak sme ji proste uz davali sedet zrovna....vim asi se to nema ale uz sedet v ten cas mohla a udrzela se taky dlouho klidne i pul hodiny......pak nastal ten okamih a ona zacala lozit a broste zacala byt vsude......ale kdyz sem ji dala na zada tak nic jenom se rozcilovala a plakala......tak sem si k ni sedla a polozila sem ji na zada a ukazala sem ji jak to ma delat......nacvicili sme to za 20 minut a ona od te doby se na zadech neudrzi a lozi vsude kde chce......je sikulka.......jeste jednu skusenost mam......
jak se naucila se o vsechno stavet tak nevedela jak dolu spet na zem tak sem ji taky ukazala jak na to a uz si sama vyleze a sleze......tedy postavi se a zase se da na vsechny ctyri......
myslim ze je to jenom to ze se ji nechce........a kyz uvidis ze by chtela a nebude vedet jak na to tak ji to ukaz......
mala se taky prevraci jenom na tu stranou co sem ji ukazala........
a nase Klara zase zaspavala jenom na boku a ted od te doby co sem ji ukazala se pretocit spi i na brisku.......
to bude dobre uvidis 😉

slevik
autor
4. bře 2008

Hejdi - díky, kéž by to u nás pomohlo, ale ani ťuk 😢
Už třičtvrtě hodiny tu řve na zádech...ukazovala jsem jí to, nepomohlo, motivace čímkoliv (i jídlem) nemá taky žádnej efekt...tak já už fakt nevím, c s ní ☹

gabca1
4. bře 2008

slevik - já bych jí nechala být, třeba se jí jen prostě nechce. Kdyžtak jí vždycky trochu postrč, ale neřešila bych to, tak jí nechávej dělat jen to co jí baví. Určitě to nezapomněla neboj. Třeba se jí teď je fakt nechce.

dashak
4. bře 2008

sleviku, nemohla se třeba ve spaní bouchnout třeba do ruky nebo do ramínka a teď ji to nejde? Protože správně by se měla přetočit se vzporem o předloktí a nakročením nohy. Takže ji to možná bolí. No a jestli ne, tak to s ní můžeš i cvičit a posiovat, polož ji na záda, přilož ji ruku zhruba do úrovně boku a natoč ji do boku - jednu nohu ji jakoby překřížíš přes druhou...když ji točíš doleva (z tvé strany), tak ji položíš pravou ruku na bok a mírně ji naklopíš směrem doleva, ona by se měla vzepřít o předloktí a jakoby překročit jednou nohou přes druhou, chvíli jí v téhle pozici nechej, cca 5 vteřin, tím se jí posílí to svalstvo a na každou stranu to udělej tak 5x několikrát denně třeba při přebalování

slevik
autor
5. bře 2008

Tak večer před usnutím se otočila ze zad na bříško a spinkala na břiše 😵 . Ale od tý doby zase nic, jakmile ji položím na záda, leží jak placka ☹ . Když ji malinko pomůžu (na bok nebo zlehka za ručičku), tak se otočí, ale sama se ani nesnaží ☹ .
Das - taky mě to napadlo, když jsem si vzpomněla, jak nad ránem plakala...ale nic jsem na ni nenašla. Lítá jak divá po čtyřech, i se normálně staví na nožky, ručičky používá úplně normálně...

niega
5. bře 2008

Sleviku, vidím, že už je to OK. Myslím, že má Verunka momentálně jinou práci, ale na 100 % to nezapomněla, neboj! 😉

slevik
autor
6. bře 2008

Niego - ok to úplně není, bohužel ☹. Přetáčí se jen, když usíná nebo spí. Takže si myslím, že to dělá jen podvědomě...ale pokud je vzhůru, prostě se neotočí.
Asi to opravdu nezapomněla, ale z nějakého důvodu se jí prostě nechce..ale z jakého a proč tak najednou, to mi furt leží v hlavě 😔 ?

niega
6. bře 2008

Sleviku, můžu jen hádat, páč my jsme mladší. Ale fakt bych řekla, že Verunka intenzivně objevuje něco jinýho nebo že třeba přišla na jiný způsob, jak se uspokojovat svou touhu po poznávání světa atd. Určitě není důvod k panice. Píšeš, že leze - jak se dostane do lezoucí polohy, když ji položíš třeba na zádíčka?

slevik
autor
6. bře 2008

Právě že nijak ☹. Pokud ji dám na záda, tak prostě leží jak placka a kňourá nebo řve 😢 . Vydrží dlouho a asi by vydržela celý den, ale na to já prostě nemám ☹.
Takže ji trochu pomůžu (pokud ji rovnou nešoupnu na pupek), ona se otočí a už startuje 😀. Fakt nechápu, kde se stala chyba...

gabca1
6. bře 2008

Tak bych jí pomáhala a ono jí to zase začne bavit neboj.

niega
6. bře 2008

Slevik - ahááá, tak tady se už fakt nechytám... To je fakt divný. Asi bych se zeptala doktorky, až bychom šli do poradny - to je zase rada, co?