Afektivní křeč. Odezní to samo?

neeve
18. únor 2008

Ahoj holky, máte s tím někdo zkušenosti? Nám se to několikrát stalo a fakt je to pro mě vždycky naprosto hrozný a psychicky vyčerpávající zážitek. Řešily jste to s lékařem? Nebo to prostě samo odezní, jak jsem se dočetla. Předem díky za všechny názory a odpovědi.

pantomima
18. únor 2008

neeve a jak se to projevuje?? ☹

neeve
autor
18. únor 2008

No dítku se něco nelíbí a tak se nadechne, že spustí velký brek, ale už nemůže popadnout vzduch, zasekne se, nedýchá, oči v sloup, někdy i zmodrá nebo upadne do bezvědomí. Mělo by stačit poplácat po zádíčkách, fouknout do obličeje, otřít mokrou žíňku a dobrý... a vždycky tohle pomohlo, ale fakt bych se tomu chtěla nějak vyhnout, jenže se to nějak nedá vychytat... Někdy řve a pohoda, někdy zakňourá a je z toho tohle... prostě je to na houby. Už to udělala asi čtyřikrát ☹

musilka
18. únor 2008

neeve já s tím zkušenosti sice nemám 😅 ale jsem zdravotní sestra a učili jsme se to na zdrávce. Měla bysis s malou dojít na neurologické vyšetření (hlavně ne do MB 😖 ) ale jinak je to jen otázka věku a dítě to po čase přejde 😉

ronie
18. únor 2008

ahoj neevouši bohužel většinou nic jiného než popisuješ moc nepomáhá, jen si myslím, že časem poznáš když to přijde a foukneš na ní s předstihem a časem tyhle záchvaty vymizí, akorát bych řekla, že je na něcelkem ještě bryz, většinou se objevují kolem toho období vzdoru kolem 2,3.roku 😔 Možná bvch zašla za neurologem-pokud to bude nějaké časté..na toto jukni:

http://www.modernirodina.cz/nesnesitelni-milack...

pantomima
18. únor 2008

tak to my afektivní křeč nemáme, ale období vzdoru u nás přišlo už teď- dneska o tom bylo v sama doma, i jsem tam psala dotaz- malá hystericky ječí, celá se propíná do luku, nereaguje vůbec na nic, prostě nejde utišit- trvto i 3 hodiny v kuse a je to očistec

neeve
autor
18. únor 2008

No zítra jdu na osmiměsíční prohlídku a ještě to prokonzultuji. Třeba mě za neurologem pošle... Musilka proč ne do MB? 😅 A kam jinam teda?

neeve
autor
18. únor 2008

jo a ronie ten odkaz jsem přečetla, ale to se týká spíš větších dětí, takhle malou ji nemůžu jen tak nechat...

valsik
18. únor 2008

neeve, no to je šok pro mě, to jsem vůbec netušila, že máte takovýhle problémy. Prosím tě, nás na předporodním kurzu říkali o febrilních křečích....myslím, že je to to, co popisuješ....a radili nám, že dítka mají jít pod studenou vodu...ale prosím tě, není to zaručené, zkušenosti s tím nemám, určitě bych se poradila s nějakou doktorkou! Držím palce, ať to co nejdříve odezní...

ronie
18. únor 2008

valsi-ne febrilní křeče josu při horečkách, tak pokud nemá nelinka horečku tak to je něco jiného-o té vodě právě píšou taky v tom článku, že už se to dělat nemá-stačí trochu pocákat nebo to foukání pomáhá, aby se dítě zase nadechlo. Febrilní křeče se řeší diazepamem. 😉

neeve a jasný, že to se právě týká větších dětí-to nebývá u takto malých, dala sem ten odkaz, aby ses přesvědčila jesi to je ono a je tam právě i doporučení, že pokud je to dříve, tak se to má zkontrolovat neurologem 😉 Ale jsou tam právě uvedené ty různé metody jak pomoci-zrovna o ,,nechání jen tak,, sem se nedočetla-to asi že si toho člověk nemá všímat-to je jasné, že nelinka je na to malá 😉

valsik
18. únor 2008

ty jo, ronie, ty ses minula tou školou. proč jsi nedělala zdrávku nebo něco takovýho? díky za info....

ronie
18. únor 2008

jak minula-my tam měli i pediatrii 😀 😀 rodinná výchova naučí vše, nicméně tyhle informace jsem získala spíš mnoha hodinovým vysedáváním u mamky v práci 😀 a s oběma typy záchvatů tak maminky chodily

valsik
18. únor 2008

ronie, tak to jsou skvělé zkušenosti!!

neeve
autor
18. únor 2008

Jj, vím, co jsou febrilní křeče a to fakt není ono. Poprvé to Nelinka udělala když byla uplně malá, snad měsíc, ale to nic nebylo proti tomu co teď, jen zrudla, já foukla a dobrý. Podruhé jí bylo asi půl roku, někdy před Vánoci, kdy brečela jakmile viděla přítele mé tchyně, kteří tu byli na návštěvě. Ale on prostě tlačil na pilu a furt k ní a furt by si jí choval, i když jsem mu říkala, ať ji na půl hodinky nechá zvyknout, že si ho ještě nepamatuje a že až si ho okouká, tak to bude OK. No prostě si nedal říct, vzal si ji na klín a už to bylo. Začala brečet, zůstala s otevřenou pusinkou, rudá a žádný zvuk, tak jsem s ní začali hýbat, bouchali do zádíček, hlavou dolů a ona se zase nadechla a dobrý. No ten pitomec čuměl pěkně 😠 Jak vyvoraná myš. Ale dobře mu tak. Nicméně mě to vyděsilo, ale pak se to neopakovalo, až teď, minulý týden, to jsem jí dělala odpolední svačinu, do toho mi volal taťka, tak se to zdrželo, u toho telefonování jsem ji měla v náruči, pak jsem ji položila, šla vypnout sporák a za pět vteřin jsem byla zpět, ona na všech čtyřech a nehýbala se. Tak jsem jí zase vzala do náruče a ona nedýchala, zase červený obličejí, pusinka dokořán, ani hlásku, začala být bezvládná, oči vsloup, tak jsem s ní cloumala, foukala do obličeje, to vždycky pomůže, no zase naskočila. No a dnes zas. Podobná situace, stejná doba, šla jsem jen ohřát jídlo a byla tu zrovna kamarádka, kterou teda moc nezná, měla jí na klíně, Nelinka začala fňukat a ani se moc nerozbrečela a zase zásek... zas to samé, zase jsem foukala, poklepávala, zase ok, naskočí, kouká chvíli jakoby unaveně a nechápavě a za minutu se už usmívala. Já nevím, četla jsem, že se nemá nechat znát, jak mě to rozhodí, aby to nepoužívala jako vynucovací prostředek, ale když se pak ještě asi půl hodiny klepu a do večera do mě nic není, tak mi to asi moc nejde... Prostě mazec... Nejhorší je, že to ani není v nějakém šíleném řevu, prostě třeba jen brekne a najednou to je! Těžko se to vychytá 😕

samsa
18. únor 2008

Neeve, tak ti nevím, jestli se nám v sobotu nestalo něco podobného....Byli jsme za příbuznýma a děda ji znenadání chytl zezadu, ona se šíleně lekla a začla nabírat na pláč a jakoby se 5x lapla po vzduchu(přišlo mi, že nedýchá) a pak ze sebe vyrazila šílený řev. Je to ono? No jestli jo, tak mě asi klepne.

sylvar
18. únor 2008

neevinko, zajdi k dr a trvej na vyšetření, aspoň já bych to tak řešila

neeve
autor
18. únor 2008

Samsa, možná maličko, ale asi zatím v pohodě... 🙂

samsa
18. únor 2008

Neeve, taky bych zašla za neurologem. Kdyžtak dej vědět, co ti řekla dětská mudr.

valsik
18. únor 2008

neeve, pak dej vědět, až to probereš s doktorkou...

jak popisuješ, že zrudla a nedýchala, tak to se mi stalo s malou, když blbě polkne (takže při pití a jídle) a nebo na plavání, že si pořádně lokne, no a to mi taky stačí. ale poplácám po zádech a je to za chvíli dobrý. dělám, že nic, ale uvnitř jsem z toho taky rozhozená. teď v so jsme byli na plavču a lektorka jí vzala, že jí potopí a Týna začala brečet a ona jí stejně potopila, takže samozřejmě si nabrala spoustu vody....buhví kolik. no hrůza. takže jsem jí tam dobu plácala, aby to všechno spolykala a pořádně odkrkala....pěkně mě ta ženská naštvala....
....ale to s tvým tématem nemá nic společného.....

samsa
18. únor 2008

Jo, ještě mě napadlo, je tvoje Nelinka uřvané dráždivé mimi nebo je kliďas? Protože ta moje je hrozný uřvánek, někdy bych řekla až hysterka.

neeve
autor
18. únor 2008

No Nelinka je většinou uplně hodné dítě. Rozesmátá, málo pláče, spinká celou noc, zlatíčko prostě... 😅

samsa
18. únor 2008

Neeve, tak držím pěsti at je vše dobré. Je jasné, že to je hrozně stresující zážitek. ☹ Já bych určitě trvala na vyšetření neurologem, ať jsi klidnější. Pokud by se u nás taky něco podobného zase stalo, tak půjdu taky...

neeve
autor
18. únor 2008

Díky Samsa, písnu sem co se zítra dozvím 🙂

eliade
19. únor 2008

neeve,můj klučík dostává afektické záchvaty také,první měl před několika měsíci a byl to nejhorší zážitek mého života.Byli jsme na plavání a potom ve sprchách mu uklouzla ruka a spadnul na pusu.Nebyla to velká rána,ale hrozně se lekl,zalapal po dechu a "odešel",oči v sloup,bezvládné tělo,já hysterická.Po půl minutě,pro mne věčnost se probral.Strašný.Pak jsem se dozvěděla,že jsem těmito záchvaty trpila také,zhruba do čtyř let,pak odezněly.Máma mi popisovala,jak každý záchvat probrečela a jak to bylo šílené.U doktorů se mnou tenkrát byla a opravdu n nic závažného nepřišli.Poradili mámě akorát,jak mne rychleji "nahodit".Což aplikuji i na Jáchymovi.A jsou to finty popsané výše.Voda,plácání po zádech nebo těsně před záchvatem odvést rychle pozornost.Upozorňuji tě,že někteří lékaři jo schopní diagnostikovat epilepsii napsat brutus prášky,protože nevědí co s tím.Takže také doporučuji vyšetření neurologem,ale buď v klidu,bude to dobré.Jáchymovi se to nestává při tak klidových situacích jak popisuješ,potřebuje opravdu velké leknutí nebo bolest.Je mi to líto a pocity,které zažíváš,moc dobře znám....tak držím pěsti...jo a zašla jsem za homeopatem a ten nám napsal homeopatické léky a jak jsme je začli brát,tak se to na chvilku zhoršilo a teď už dlouho nic,tak snad to bude dobré.Jen,že to je taky možnost léčby.

musilka
19. únor 2008

neeve protože ta boleslavská neuroložka je příšerná. Jmenuje se Schaferová a je fakt příšrná. Zlá a arogantní. Nejlepší neuroložka je v český Lípě. Je to dál já vím ale mnohem lepší přístup 😉

neeve
autor
19. únor 2008

Holky tak jsem byla u pediatra, Nelinka předvedla jeden lehčí afektivní záchvat i tam, protože si ji pan doktor dovolil vypůjčit 😅 , takže mě viděl v akci... prý nebooojte, proč se tak lekáte? Ona se sama dokáže uklidnit... A já říkám nene - přestane dýchat, oči vsloup, omdlí a když jí foukám do obličeje, tak se terpve probere. Byl uplně v klidu, říkal, že jeho kluci to dělali taky, prý ji to prostě přejde samo... mám dělat to co dělám, ale nemám se tak lekat a snažit se tomu předejít. Na neurologii je to prý zbytečné 😕 Já na něj normálně dost dám, je to milej a rozumnej chlap, vždycky si ví rady a dokáže mě uklidnit, tak jsem se teda uklidnila. No ještě popřemýšlím s tou neurologií, kdyby to bylo třeba hodně častý tak tam určo zajdu. Prostě mi bylo od dr. řečeno, že je to naprosto bežná věc a že ji to časem přejde. Nijak jí to neohrožuje a nic se s tím v podstatě dělat nedá...

orisek1
19. únor 2008

neeve:nám se to taky jednou stalo, malej byl v obličeji úplně tmavomodrej, hrůza. Doktorka mi taky řekla, že je to naprosto normální a že nejlepší je fouknout mimču do obličeje. To jsem vyzkoušela, když zas nabíral na záchvat a fakt se okamžitě zklidnil.

ronie
19. únor 2008

neeve v pohodě-sem si to myslele. Adi to fakt nemá smysl, zkus kdyžtak koupit to železo-tím nic nezkazíš a třeba se to zlepší 😉

valsik
19. únor 2008

neeve, s tou neurologií nic nezkazíš. Aspoň nelinku uvidí ještě nějaký odborník a ty budeš zase o něco klidnější...

neeve
autor
19. únor 2008

jj. to železo určo zkusím 🙂

samsa
19. únor 2008

Neeve, tak to je fajn, ten doktor tomu určitě rozumí a kdyby si myslel, že je to něco vážného, tak by tě určitě někam poslal. Věřila bych mu. Tak se drž a ať to Nelinku brzo přejde a netrápí tě. Ta homeopatika, jak psala Eliade, jsou celkem dobrý nápad, mám s nimi celkem dobré zkušenosti, nám třeba perfektně zabraly na moučnivku v pusině. Nejdřív jsem tomu moc nevěřila, ale fungují, sice nevím jak....