Afektivní křeč. Odezní to samo?

neeve
18. únor 2008

Ahoj holky, máte s tím někdo zkušenosti? Nám se to několikrát stalo a fakt je to pro mě vždycky naprosto hrozný a psychicky vyčerpávající zážitek. Řešily jste to s lékařem? Nebo to prostě samo odezní, jak jsem se dočetla. Předem díky za všechny názory a odpovědi.

lchad
16. lis 2011

Ahoj holky. Já mám pravděpodobně taky podobný problém u svého 9.měs.synka s afektikama , dle všeho to tak vypadá , ale chtěla bych se zeptat , jestli s tutím nemáte někdo zkušenost. Malej má od narození metabolickou poruchu MTP , a ta občas provází těžké svalové záchvaty - děti je cítí jako velkou bolest svalů. No a v té bolesti mi malej dostal svůj první něco jako afektivní záchvat. No jo , jenže to došlo tak daleko , že ho museli až zaintubovat , poněvadž do toho měl ještě respirační infekt , byl natolik zahleněný , že to už neudýchal nazpět... Teď jsme na Jip , včera se ho podařilo extubovat , byl tedy stále zahleněný , ale už dýchal sám. Jenže v 6h ráno přišel asi opět afektík , a opět to neudýchal , stále má respirační infekt , takže ho museli zpět zaintubovat. No , a tak se chci zeptat , jestli nemáte někdo zkušenost s tím - afektík v době respiračního infektu ? A co má neurologie společného s afektic.záchvatem ?