Babyvak u pětimesíčního dítěte. Je vhodný?

syrael
25. říj 2007

Zdarec, pred narozenim robatka jsme poridili z cire neznalosti klokanku, kterou samozrejme uz nepouzivame. Maly ale ma pres den prakticky nulovou dobu spanku, je na nem ale videt, ze by rad obcas usnul. Jizva po cisari po dlouhem natrasani zlobi, tak jsem se rozhodla pro koupi babyvaku. Vcera jsem ho vyzkousela s neuveritelnyma vysledkama. Pres den usnul trikrat a z toho jednou spal dokonce pres hodinu. Norma je tak 15 minut🙂. Evidentne ho poloha ve vaku desne uklidnuje, stoci se do fetalni polohy a fakt vypada jak u mamy v brisku...Rikam si ale, jestli takova poloha uz nebude nevhodna pro 5ti mesicni dite. Vyrobci a ruzne diskuze sice tvrdi, ze se muze pouzivat az do dvou let, z toho v leze dokud se vejde...Zjevne je mu v te poloze dobre, ale nerada bych nejak brzdila jeho psychomotoricky vyvoj. Zada jsou v poho, to mi pripada logicke. Co vy na to? Pouziva nektera z vas baby vak u starsich deti? V jake poloze? Jak dlouho? Dekuju

kacka79
25. říj 2007

Ahojky, no my babyvak měli a nám tam Fífa od cca 3 měs nechce být 😢 kroutí se a řve... no závidím ti.. v klokanovi se mu líbí víc, tak teď už ho občas nosím v něm..

listicka77
25. říj 2007

Syrael, načetla jsem toho pod diskuzích poměrně dost a tvůj synek je asi fakt dost netypický. Ale buď ráda a určitě tím nic nezkazíš (větší děti v něm už obvykle nechtějí být, ale rozhodně jim to nijak neubližuje). Akorát tvoje záda budou asi trpět. Šátek by byl asi praktičtější...

zevina
25. říj 2007

syrael, já v babyvaku nosila asi jen první 2-3 měsíce, spíše krátkodobě, nepravidelně, ale malý v něm byl evidentně spokojený 🙂 pak už se mi nosil těžko, jsem dost drobná, malý zase docela dlouhán, tak dělal indiánskou babičku manža 😀 a od doby, co prcek sedí si s ním zase poradím sama, teď bych řekla, že ho využíváme i častěji, hlavně když si potřebuju jen tak odskočit, nechce se mi tahat kočár, ale v rukách by se dítko pěkně proneslo a ve vaku je to na pohodu 😉 i když nevydrží tam samozřejmě dlouho, protože nutně musí objevovat svět 😀

syrael
autor
26. říj 2007

Dekuju moc za reakce, akorat se mi zase zacina potvrzovat, ze nas Kubajs bude asi mimozemskeho puvodu🙂 Porad mam trochu strach, abych ho nejak nevracela ve vyvoji...Ikdyz u mimozemstanu nikdy nevis🙂 pa