Brečí i když nezvyk. Může to být růstový spurt?

terezkakoe
18. pro 2008

ahojka,
tak mám zase dotaz🙂 To je něco, první dítě, pořád s něčím tápu🙂
Dneska v noci jsem si trochu nevěděla rady. Jde o to, že malej už pár nocí prospal komplet celý a když ne, tak stačilo dát čajík a zase bez pláče usnul.
dneska ovšem po nočním vzbuzení čaj nezabral, když jsem ho položila, tak začal brečet.přebalení-brečel, zkusila jsem vzít k sobě do postele-to bylo lepší,ale fňukal, což jindy neexistuje.
tak jsem vymyslela tři možnosti🙂
1. zuby (ale, že by už?)
2. hlad (ale jak to, že dřív stačil ten čajík-že by ten spurt?)
3. přespání (on je totiž docela spavec-v noci spinká od 20:00-7:00, pak u mě v posteli často dochrupká do osmi. no a přes den dá cca hoďku dopoledne, pak přes poledne v kočáru cca 3hod, no a odpoledne zase tu hoďku-ale doteď to fungovalo,ikdyž tolik naspal a hlavně nevím jak mu mám vysvětlit přes den, že nemá spát, když je viditelně ospalej(mne si očka, kňourá, kroutí se))
No a tedy výsledek noci je, že po zhruba po hodině přemlouvání, jsem mu dala trochu mlíčka (jsme na UM) a hned se zklidnil a po položení do postýlky usnul za chvilku.
já vím, že se na tohle dá těžko radit, jen třeba někdo měl podobnou situaci a hlavně by mě zajímalo jestli by to mohlo být už spurtíkem (že mu najednou ten čajík nestačil) a jak to děláte vy, že poznáte z více možností, co zrovna mimi potřebuje. asi jen tím zkoušením, co?
tak se omlouvám za prapodivný dotaz🙂, ale zajímá mě, jestli se s tím někdo taky nezaobírá...

motylek
18. pro 2008

Zuby to být můžou, my máme půl roku a 2 měsíce už máme dva zuby 😉 . Taky mi spinkal krásně a pak se z ničeho nic začal mockrát budit a asi za 4 dny vylezli. Trvalo ale asi měsíc a půl a teď zase spinká v pohodě. Než se budou klubat zase další 😝

fifinna
18. pro 2008

ja si tiez myslim ze zuby

saska.t
18. pro 2008

terezka, mam rovnako stare mimi a mame rastovy spurt a presne takto sa to prejavuje, tiez sme na UM a musim jej dat 1x v noci mliecko aby zaspala a potom je to ok. Posledny tyzden by zozrala aj krista 😀 a musela som aj zvysit davky mliecka a je to ok a je pravda ze za posledny tyzden narastla skoro 3 cm ... 😀

terezkakoe
autor
18. pro 2008

hmmmm hmmm děkuji za odpovědi. a je třeba nějaký příznak, že to jsou zuby? jak se to pozná, když ještě nevylezly, jen se "derou"? a to by ho myslíte to mlíčko uklidnilo?

muffinka
18. pro 2008

Ahoj Terezkakoe.
My mame tiez 5 a pol mesacnu Lucku. Tiez spinkavala od 20,30-07,30 s jednym papanim, cez den spinka doobeda hodinku, na obed skoro tri hodiny a podvecer este hodinku. Vobec jej to doteaz nevadilo. Ale zacala sa nam vela budit, sme na UM a to ked jej dam tak sa v noci ukludni a spinka dalej, ale zjedla by toho .... Zacala mat sopliky, vsetko si pcha do pusy akoby islo o zivot a zubky veru nikde. Uz sa to takto vlecie druhy tyzden. Ale stale to pripisujem zubkom. Takto to bolo aj u mojho prveho Miska. No ten nespal cez den tolko vela. Lucku vsak neviem udzat hore dlhsie ako dve hodiny - strasne zacne plakat, ze je ospala a nic ine ako dat u spinkat ju neukludni - pravda hovorim o spanku cez den.

saska.t
18. pro 2008

ano ukludnilo pretoze ma jednoducho castejsie hlad a narok jeho telicka je vyssi ... Zubky tiez este nemame aj ked slintame ale predpokladam ze zacne byt nervoznejsia a trosku opuchnu dasna ...

terezkakoe
autor
18. pro 2008

jejky jste moc hodné, že jste se ozvaly. ani jsem nevěřila, že má někdo podobný problém a ejhle, víc hlav víc ví. hned je mi klidněji na duši, když někdo píše, jaký má na to názor. bohužel okolo sebe nemám zkušenou maminku se stejně starým mimi (teda jednu mám, ale nechci jí pořád bombardovat dotazama), tak neustále tápu a řeším, jestli to dělám dobře.
jo a muffinka...jsem ráda, že popisuješ,že ti málá spinká podobně. pořád si říkám, jestli toho nenaspí přes den moc a aby se to pak nepodepsalo na noci. ale vypadá to, že to moc řešim a zapomínám si tím pádem užívat to období, kdy takhle spinkají🙂
a to si ty prcci pak sami upraví, to spaní přes den? já furt číham, jestli jako už je změna nebo ne... 😀 sem to ale řešitel 😖

petka80
18. pro 2008

Terezko, jo jo, upraví si to sám. A naopak se říká, že pokud děti spí dobře přes den, tak pak spí lépe i v noci 😉 Jinak podle mě to můžou být zuby ale i ten spurt, však ono se to zase upraví.

majaaita
18. pro 2008

Terezko, někdo má u zubů průjem, někdo víc slintá, někdo má naběhnutý dásně, někdo je protivnější a pláče a někdo nemá nic 🙂 Takže těžko říct. Ale v pěti měsících není na zuby brzo.

Podle toho, co píšeš, tipla bych si taky zuby.

A nemůžu si pomoct 🙂 Zkus dávat vodu místo čaje - aby si ty nový zoubky nekazil 🙂

K tý potřebě spát - ono se to u dětí dost často mění, mívají taková hluchá mezidobí, než si ustanoví nový režim, ale spíš jsou prostě vzhůru, než že by plakaly.
Zkus vypozorovat, jak spí přes den, třeba si to pár dní piš - kdy usne, kolik spí a tak. Ale podle mě je nejlepší to nechat na dítěti, ono to stejně nebude každý den úplně stejné. Ale dají se vysledovat známky únavy a tak.

jahodka11
18. pro 2008

terezka, nas maly zacal toto robit, ked mal okolo 7 mesiacov.....a tiez som si myslela, ze je hladny, tak aj 3x v noci papal, zabralo, negrckal....ale boli to zubky, lebo akonahle nejaky vysiel, maly potom spal cele noci.....no ale to sa mi lahko pise s odstupom casu.....vies co, ja by som dala aj papat, pokial pomoze.....tak pomoze, naco sa trapit??? a nespinkat??? a nemozem povedat, ze by si maly na to zvykol, teraz uz spava celu noc uplne v pohode, a ked sa aj prebudi, zaspi u nas v posteli a nechce nic, ani vodu.... 🙂