Časté noční buzení dítěte v 7 měsících. Víte, co s tím?

mihaulka
11. srp 2011

Už jsem zoufalá, malá má sedm měsíců a už tak dva měsíce se v noci budí čím dál častěji, dneska v noci už snad co hodinu 😒 Příkrmy odmítá, veškeré, stále jenom kojím a nic jiného do ní dostat se mi nedaří.. brzo už asi odpadnu 😀 Nevíte někdo co s tím? Flašku odmítá!

boruuvka
11. srp 2011

Příkrmy nabízej dál, večer bych zkusila kaši aby si věděla, že se nebudí hlady (pokud nechce flašku, tak po lžičkách) Nepíšeš jaké je u vás uspávání, jestli spí sama v postýlce nebo s váma v posteli. V noci prostě prso nedej, ale musíš se k tomu pevně rozhodnout a prostě když se vzbudí, tak nedat. Protože když pak povolíš, tak malá bude vědět, že si to vypláče. Taky pokud máte nějaké speciální uspávání (houpání, držení za ruku a tak) tak to může být tím, že malá když se v noci probudí, tak vyžaduje to samé uspávání. Skvělá knížka je "každé dítě může dobře spát". Myslím, že tady je i diskuze k tomuhle tématu. A pokud je u vás v tomto ohledu vše ok, že malá umí usínat sama, tak to můžou být zoubky a to bych zkusila dát třeba trošku sirupu na bolest. Nebo není jí teplo nebo zima? Nebo třeba jí můžete rušit vy - to měla kamarádka a odstěhovali malýho do pokojíčku a je klid.

dujinka
11. srp 2011

@mihaulka ja bych ty prikrmy dale zkousela, me je malej take odmital,ale chce to trpelivost.. budi se z hladu, tak to chce dat uz na noc treba umele mleko.. ja davam uz dva mesice Bebu a malej se uz budi jen jednou nebo vubec. Zkus ruzne ty mlika, v lekarne maji i jednorazove pytlicky; Elias treba nektere odmital. Chce to jen trpelivost a ona az zjisti ze ji to prso nedas, tak to ze zoufalstvi vypije 🙂 drzim palce

mihaulka
autor
12. srp 2011

@dujinka UM nechce, neumí pít z flašky ani z hrníčku, cvičíme už asi dve měsíce a furt nic :-/ @boruuvka Zkoušela jsem kaši, ale jak říkám - veškěré příkrmy jak na lžičce, tak v láhvi odmítá. Usíná v postýlce sama. Teplo nebo zima mě taky napadlo, tak jsem si to zkusila pohlídat, aby ji nebylo ani teplo, ani zima.. No nevím už no, kdyby mi aspoň snědla tu kaši na večer :-/

mamkamarketa
12. srp 2011

@mihaulka a netrapi ji separacni uzkost? vek na to ma

mihaulka
autor
12. srp 2011

@mamkamarketa Jo tak to netuším, možné to je 🙂 Je zvyklá být jenom se mnou, přítel je často v práci a na hlídání jí nedávám (ani nemůžu, když jenom kojím) 😠

hudcovka
12. srp 2011

@mihaulka také jsme to tak měli ☹ . Malá se v pěti měsících začala budit po hodině a trvalo to celý měsíc. Na noc jsem začala dávat kaši, snědla celou misku, ale budila se stále po hodině, hladem to tedy nebylo. Po měsíci se intervaly začaly prodlužovat. Takže u nás pomohl jen čas. Pokud ti malá odmítá jíst z flašky nebo lžičky, zkus stříkačku, my jsme tak ze začátku dávali malé polívku, taky odmítala lžičku. Držím pěsti, ať malá spí lépe. 😉

hamma
12. srp 2011

@mihaulka U nás to taky tak bylo. A občas ještě je. Některé noci se budí třeba 2x nebo 3x, jindy i každou hodinu. Rostou mu zuby, ale myslím, že to není jenom tím. Večer někdy sní misku kaše, někdy nic a taky to na to nemá vliv. Příkrmy jí jak kdy - některej den se už skoro nekojí, jinej sní třeba dva kousky mrkve nebo párkrát oblízne rohlík a chce jenom mlíko - a taky to na noční buzení nemá vliv. Nejdřív jsem to strašně řešila - zkoušela jsem mu nedat mlíko, tak prořval celou noc, pak jsem ho zkoušela uhoupat, unosit, ušššat...akorát jsem byla celá zničená, nevyspalá ani já, ani manžel ani mimino...tak jsem to řešit přestala, naučila se kojit v leže, vždycky mu dám napít, někdy si jenom trochu cucne a pak spí, někdy se pořádně nají...většinou u toho usnu, celé to trvá nejdýl 10 minut a spíme všichni spokojeně.
Do 15 ho kojit nebudu, a až přestanu, tak se to prostě bude řešit nějak jinak.

hamma
12. srp 2011

@mihaulka Jo a ještě jednu výhodu to má - jak ho tolik kojím, tak jsem krásně zhubla a mám o 4 kila míň, než když jsem otěhotněla a k tomu velký prsa - prostě paráda 😎

mihaulka
autor
12. srp 2011

@hamma Takže asi nezbývá nic než čekat. Zoubky by to taky neměly být, už jich má dost 😀 (6) Taky kojím vleže, jinak bych už chodila jak zombie 😀 Takže ona si papá jak chce :P Jen mě vždycky probudí pláčem a než stihnu pořádně zaspat, je to nanovo 😠 Tak snad jí to někdy přejde 😉

lucca85
11. led 2012

AHOJKY MÁM PODOBNÝ PROBLÉM,MALÁ MÁ SEDM MĚSÍCŮ A V NOCI SKORO NESPÍ,NAVEČER JSME ZAČALI DÁVAT KAŠIČKY,ALE TO NEPOMOHLO.POŘÁD SE PŘEVALUJE ZA STRANY NA STRANU,POTOM ZAČNE PLAKAT.MOŽNÁ TO BUDE ZOUBKAMA,NEBO SE MI ZDÁ ŽE MÁ BOLENÍ BŘÍŠKA,PROTOŽE SE POŘÁD HROZNĚ KROUTÍ.UŽ NEVÍM CO S NÍ .NEJSPÍŠ POMUŽE JEN TEN ČAS A VYDRŽET TO ☹

hlavinka
16. led 2012

@mihaulka Ahoj, jak jsi uspela, zlepsilo se to? A kdy? - diky za odpoved.
Jsem na tom uplne stejne - Majda se v noci budi co hodinu, nekdy co pul hodiny. Prikrmy ji davam 2 mesice, ale sni toho strasne malo. Umely mliko nechce, ani flasku nechce, jediny co z flasky vypije je voda. Kasi na vecer davam, ale sni toho malo, odmita. Ale jak ji dam prso, tak pije.
Usina vetsinou u kojeni, nekdy vi, ze ji pokladam do postylky, takze nekdy usne jakoze sama s dudlikem. Spi sama ve sve postylce ve svem pokojicku (od nasi postele asi 3 metry jen pres chodbu).
Taky jsem uz na mrtvici, nevyspala a unavena. ☹

mihaulka
autor
17. led 2012

@hlavinka Ahoj 🙂 Zlepšilo se to až teď, v roce, když jsem přestala kojit. Dostala jsem antibiotika a musela jsem (do té doby skoro nic nejedla, z flašky nepila ani čaj, nic...) Přestala jsem kojit ze dne na den. První den nic moc, první noc hrůza, druhý den nic moc, druhá noc lepší než předešlá - dostala sunar z flašky a ejhle - ve svém roce poprvé vypila celou flašku sunaru a spala až do rána. Přes den mi začala krásně papat, protože jí nic jiného nezbývalo a v noci se budí jenom jednou, k ránu, na sunar 🙂 Takže můj reccept je vydržet a přestat kojit. Mluvila jsem se spoustou maminek, co měly podobný problém s jídlem a shodly jsme se. Přestat kojit... Vezme si.. 😉

mihaulka
autor
17. led 2012

@hlavinka A jéj, teď koukám, že vám je teprv půl ročku.. tak to nevím, ale myslím, že je lepší přejít na sunar zavčasu, pokud tedy nechceš kojit dlooouho :P Protože mě malá v roce už byla pěkný závisláček :P Možná, že se s příkrmama ještě zlepší, my tedy začali od 6.měsíce a bez úspěchu..

hlavinka
18. led 2012

@mihaulka No jo, kdyz ja bych chtela vydrzet kojit co nejdele, tak ten rok urcite. Sunar nechce, umely mlika ji nechutnaji...Ja vim, ze by si asi musela vzit, kdyz by nemela prso, ale je jeste mala. No, musim holt vydrzet.

dana3262
18. led 2012

@mihaulka Nas prospal noc taky az s UM. A to v roce. Jinak u prsu nonstop. Byla jsem tenkrat uz tehotna a bylo mi hodne zle, jinak bych UM nedala. Vis, tenkrat (ja tehotna, malymu byl rok, ja kojila 5xden/noc furt) jsem si myslela, ze uz to nezvladnu, ze jsem nevyspana. Ted se dvema detmi je to ale mnohem horsi 😀 ja radim vydrzet. Ja jsem si pak trochu zvykla. Uplne jsem se divila, ze jeste ziju, ale clovek si fakt zvykne 🙂

mihaulka
autor
18. led 2012

@dana3262 Já jsem si postupem času taky zvykla, i na to, že se moc nevyspím, i na to, že mi nic nesní.. Ale musím říct, že jsem ráda, že už nekojím :P Musela jsem teda přestat kvůli lékům, nevím, jestli bych se odhodlala přestat sama, ale stálo to za to, malá se rozpapkala. 🙂 @hlavinka Vím, v půl roce jsem taky neuvažovala nad tím, že bych přestala kojit 🙂 Třeba se jí to upraví samo :P Každopádně věř, že by si flašku vzala. Ta moje cácora si ji taky nakonec vzala a to už měla rok 🙂

hlavinka
18. led 2012

@dana3262 jo, se dvema detma je to o dost jiny (horsi 😲) nez s jednim....jo, clovek si zvykne, ale fakt se touzim nekdy vyspat v kuse dele jak 3 hodiny 😀

@mihaulka je fakt, ze by byla jinak hladem, takze by fakt musela. holt by chvili rvala, ale jinak by to neslo

dana3262
18. led 2012

@hlavinka presne! Ja dneska spim ve stoje 😀
Mimino usnulo ve 22:30 a v 00:30 uz se zase probudilo. Ty chvilky, ktery spalo vyplnil starsi, kterej rval a rval a ja behala sem tam az do 5:00, kdy ho manzel uz plesknul (spi s nim v posteli-neni odstrcenej, ale chce me a ja zas musim byt u mimina) a pak usnul do 8:00. Mezi tim dalsi kojeni 😀 Nekdy mi fakt hlava nebere, ze my matky jeste zijem 😀
Na hubnuti muzu doporucit dalsi tehotenstvi 😀 Za to druhe jsem zhubla 1kg a po porodu jsem mela o 8kg min nez pred tehot. A nemuzu pribrat 😅 51kg/175cm

hlavinka
18. led 2012

@dana3262 Jo, tak to je presny. Vic jak jedno dite je na blazinec😀
Hm, ja jsem teda u obou tehotenstvi pribrala 30 kilo☹ A to jim porad stejne, pred i behem tehu, i ted... Poprve jsem byla na sve vaze za pul roku po porodu, ale ted to nejak nejde, jeste mi zbyva 8 kilo☹ Protoze tolik nebeham venku - Majda v kocarku jen spi, jinak tam nechce byt v kombineze a fusaku ji to stve. Navic Adelka tolik neujde, takze je to jen popochazeni a ne svizny prochazky, jako kdyz jsem mela jen Adelku v kocarku.
A to Ti bylo tak spatne, ze jsi zhubla? Nebo jsi zaroven kojila?

kachen
18. led 2012

Kamaradka mela uplne ten stejnej problem. A fakt pomohlo se zaprit a tu kozu nedat. Kdyz mala videla, ze nic nebude, tak si i tu flasku vzala. A od te doby je klid.

dana3262
18. led 2012

@hlavinka ty prochazky jsou sileny. Jdem treba hodinu na hriste, ktery je 1200m od nas. Na kocarek jde starsi jen za uplatu 😀
Bylo mi prave v tehot.priserne. Nejdriv jsem zhubla 5kg a pak do porodu pribrala jen 4kg. Kojila jsem skoro do 5.mes tehotenstvi. Pak uz jsem nemohla ani chodit, tak jsem prestala a od porodu je starsi zase na MM 🙂 U prvniho jsem pribrala 15kg a ty posledni 4kg uz byly navic. Uz jsem je trosku citila. V porodnici jsem nechala 11kg a pak jeste 3kg pribrala 🙂 nejak asi po 3mes mi zbyvaly 2kg shodit do puvodni vahy, ale ja ani nechtela. Citila jsem se tak dobre a mela jsem silu.
30kg je teda dost. To musi byt narocny pro telo, co? To tech 8kg uz je jak prd, ne? Jeste co me napadlo, ze ja nevecerim. Od nejakejch 18h uz se bojim cokoli pozrit. Mam zanet zaludku a byva mi blbe. Hlavne vecer.

hlavinka
19. led 2012

@dana3262 Ty jo, to jsi si teda uzila☹
Ty kojis i starsiho? I po prestavce v kojeni? Adelka se tomu smeje, ta by si uz nevzala.
No jo, 8 kilo, se zda uz malo, ale nejde to uz. Predtim to slo celkem dobre, ale pak se vaha zastavila a nic. Chodim na vacushape, ale jen obcas, kdyz mam hlidani. takze zadny velky vysledek, jako kdybych chodila pravidelne 3x tydne. A hlavne uz mam hodne vytahanou kuzi na brise☹ A to asi nijak nespravim....

dana3262
19. led 2012

@hlavinka chtela jsem ho kojit, ale ma nejaky koky v nose, jeste z leta a taky jsem mu nechtela delat v hlave binec..asi by si klidne dal (je o rok mladsi nez Adelka), ale je zvykly mit mlicko na noc a to bych asi 260ml ze sebe nevymackla 🙂 Ma vzdycky 260ml vecer a 260ml ob den rano.

Co je to vacushape? To neznam? Ta kuze tam bude asi vzdycky. Jako mam ji tam, ale nekdy mi pripada, ze moje bezdetny kamosky taky, takze jsem v klidu.
Dneska se zas starsi budil. 2x v noci (spala s nim moje mama, tak se nakonec utisil, to s manzelem nebyva zvykem) a pak k ranu a to uz neusnul.
Za to mladsi spal dobre. Od jidla ve 21h a spanku 22h az do 2h. Pak jeste usnul do 4h a pak spal po chvilkach u prsu. Kdyby se nevzbudil starsi, tak jsem se i vyspala 🙂

hlavinka
19. led 2012

@dana3262 napisu do IP, at tady nenarusujeme tema 😉

mysacekpetra
22. led 2012

No my už od narození se budíme každou chvilku.Po jídle usne tak na hodku a pul.A pak usne az tak kolem 1rano, Ale tím,že ho musím uspavat v ruce,sám prostě neusne Večer dávam kašicku a to sní celou misku,jinak davam um a to vypije 200ml Příkrmy masozeleninovej prikrm Jí mi krásně stím problem nema akorát to spani a buzení.Za hodku k nemu stavam tak 3krat až 4krat..Ale nejvetsi problem je v tom,že když se vzbudí tak brečí už jsem zoufalá a nevím čím to je,že se kazdou chvilku budí s brekem. je nám 9měsíců.A to ho koupu tak kolem 6 a krmím tak na 7. Pak usne a za chvilku je vzhůru.nevím jak ho mam naučit aby usínal sám v postýlce,vyskoušely jsme i to že jsme ho nechaly brečet treba tak pul hodky ale nezabralo to.Máte naky napady?

missymici
11. únor 2013

TRak a tady jsem asi ted kápla, čím to moje dítko takhle divně spí/nespí vecer. PRSO .... Kojení.Mame 7 mesícu a usína v 7 o půl 8,bud kaše nebo mleko,nekdy oboji,...a v 10 zase kojím,kolem 2 kojím,kolem půl 5kojím,a pak rano v 8.
Nekolikrat se budí i mimo kojení,... vyžaduje moji pritomnost .
Doted sjem skoušela vše mozne, nic nepomohlo,ted spí už přes mesíc semnou v posteli a o něco malo se to zlepšilo,ale ne o moc. A neusína sama.
A jedine co jsem nezkoušela je nekojit v noci.... 🙂 Ha, že by?!

yildiz
12. únor 2013

nam je 7mes a 3 tydny .... a musim rici, ze od narozeni "ani jedna" probdela noc ! Jak u kojeni...tak i na umelem ... 🙂 Naucili nas v porodnici ze pres den muzeme budit...a v noci ne..takze mala uz od narozeni je zvykla spinkat a akorat kdyz se vzbudila na krmeni 1-2x max 3x za noc 🙂 kojeni jsem mela po 4hod....a pak vice...od 2-3mes je teda na UM a taky zadny problem...ted uz par mesicu spinka celou noc tedy od 20h - pul 8 do 8h 🙂 a pres den spi jeste 3x 😀 dopol-v postylce , po obede venku podle pocasi a odpolko vzdy venku ...je fakt ze ma pomerne pravidelny denni rezim a vecerni ritualni koupani a spani, takze jak ji po koupani a kasi ulozim, tak hnedka spi....🙂 a v postylce kolikrat kdyz nejak nemuze zabrat tak ji tam necham az dokud neusne...proste odpadne ...taky nam pomaha teda usinacek konicek pred den ..krasne pisnicky tak co zkusit neco podobneho? Do postele si ji nebereme to jen ranko kdyz uz jsme vsichni vzhuru tak na 5min potulit ale jinak nee

stoffard
12. únor 2013

tak my máme necelých 6 měsíců a poslední týden se mi malá budí v noci co 2 hodiny. prso jí pokaždé nedám, dám jí cucnout čaje nebo podám dudlík kojím až nejdřív ve 4, v 5, spapá totiž večer plnou misku kaše - a ona většinou usne, akorát než já usnu, tak mě znova volá. je to na blázinec. z této diskuze mě napadlo, že to bude tím uspáváním, uspáváme ji v náručí s písničkou, to je tuhá za 2 minuty .. je zvyklá na rituál koupání a jídlo a spí sama v postýlce. vyzkouším teda asi metodu nechat v postýlce usnout samotnou a dám vědět, jak to dopadlo .. vždycky jsme kojili jen 1 za noc a nebudila se mi tolik, nevím čím to je, možná si fakt uvědomuje, že chce abych ji po každém probuzení uspala ..

finlay
28. únor 2013

Ahoj holky,
se spaním máme taky od začátku problémy. Do šestinedělí měla malá otočené spaní, takže jsme si to pěkně užily :(
Teď je jí 7 měsíců. Večer sní kaši (už přestávám kojit, takže přes den skoro mléko nedostane) a v noci se vzbudí tak 1 nebo 2x na krmení. Což docela jde. Ale naučila se dělat takovou zvláštní věc - vypadne jí dudlík a ona s každým výdechem jakoby vrní, dělá "ááááá" a po chvíli přestane. Dělá to ze spaní, protože když jí chci vrátit dudlík, tak se kolikrát i vzbudila. Problém je v tom, že sice s kojením vydrží, ale já se stejně nevyspím, protože každé její "ááá" mě vzbudí a pak zas tak půl hodiny usínám :(
Nemáte s tím někdo zkušenost??

jjaninas85
9. dub 2013

Se spaním máme taky problémy a už jsem bezradná.Od 2 měsáců se začala budit v noci asi 5 x a ničím než jídlem jsem jí neutišila a neuspala.Teď má 9 měsíců.Jí mléko asi tak 5 x za noc 120 ml,co 30- 40 minut se budí a křičí.Spát se jí chce,oči má zavřené,jen pořád křičí.Než aby se to zlepšovalo,tak se to jenom zhoršuje.Přes den spí 2 x po půl hodině.Já už jsem úplně vyřízená a radu jsem se nikde nedopídila.Lékařka nám řekla to se časem zlepší.....ale kdy?