Časté noční buzení dítěte v 7 měsících. Víte, co s tím?

mihaulka
11. srp 2011

Už jsem zoufalá, malá má sedm měsíců a už tak dva měsíce se v noci budí čím dál častěji, dneska v noci už snad co hodinu 😒 Příkrmy odmítá, veškeré, stále jenom kojím a nic jiného do ní dostat se mi nedaří.. brzo už asi odpadnu 😀 Nevíte někdo co s tím? Flašku odmítá!

venuss
4. říj 2013

ahoj holky, ja mam dvojcatka 8 mesicu a taky se mi v noci stale budi. Mam pocit, ze vubec nespim. Celou noc je stridam v posteli a kojim. Starsi se mi budil po 3 hod., na jidlo v noci a to bylo o.k., ale tohle je snad co pul hodiny. Jeste tedy kojim, ale prikrmuji nutrilonem, holky jsou alergicke na BKM a nepribirala, prikrmy papaji hezky. Hladem se urcite nebudi. pred spanim je nakojim, a jeste dame 90ml nutrilonu a stejne jsou za hodinu vzhuru. Pres den spi v kocarku a to je v pohode,... Premyslim, ze uz je opravdu odstavim uplne, protoze jak jsou dve, tak se to neda. Navic mam trilletaka ve skolce, tak jeste rano musim vsechny vypravovat do skolky...

ivapo
20. říj 2013

@venuss já už přes 2 mesice nekojim a budi se mi stále.. je ji 9 měsíců.. už jsem tky zoufala a ted navíc ještě to mléko chystat.. jak jim asi rostou zuby.. nebo proste zvyk?!?!?

hellceletka
23. led 2015

Ahoj všem, se spaním jsme měli stejný problém jako vy a to už necelé tři měsíce. Mojí holce je 6. měsíců a večer usínala kolem 19h a v noci byla schopná se probouzet i každou hodinu a někdy si i dvě hodky se mnou v noci povídat. Byla zvyklá usínat u prsu a to i přes den, kdy spala tak 3x po půl hodině. Už jsem byla unavená. A pak jsem koupila knížku "Každé dítě může dobře spát" od Anette Kast-Zahn, což je dětská psycholožka a hned první den aplikování její metody bylo super, malá řvala nanejvíš 10 min a pak krásně usla a v noci se mi probudila jen jednou🙂 Vřele tuto knížku doporučuji všem unaveným maminkám🙂 Hlad malá neměla, jen neuměla sama usnout, naposled jsem jí kojila večer v 19:00 a pak až ráno v 5h🙂

andreakusa
23. led 2015

Maminy, tak se musim smat 😀, kdz ctu, ze vase pul rocni detatka nechteji v noci dobre spat... To ja mam dvoulete detatko a kdyz mame dobrou noc, tak se vzbudi jen dvakrat... Obvykle je vzhuru tak 4x.. Nekdy je to ale co hodina a to vetsinou, kdyz mu lezou zoubky... Takze po dvouch letech nespani mi ten vas pul rok prijde smesny.. No nic zkusim si jeste objednat tu knizku, jak tady maminky doporucuji...

simi68
10. lis 2016

A co je principem te metody, muzu se zeptat? 😕

ssilviie360
15. lis 2016

Dobrý den maminky už nevím kudy kam a proto se obracím na vás. Mam 9měsíčního chlapečka a od narození v noci nespí už nevím co mám dělat doktorka mi poradila čistou vodu ale to nepomáhá skousela jsem i medunkovej čaj a taky to nepomohlo.. Už jsem stoho hotova takovou dobu jsem se pořádně nevyspala,kolikrát je za noc i šestkrát vzhůru. Předem děkuji za každou radu.

psya
15. lis 2016

@ssilviie360 u nas je to 8x vcetne kojeni. Je to zlozvyk. Zatim dobrou radu nemam.

lumixii
15. lis 2016

@ssilviie360 měli jsme stejný problém. Mala byla vzhůru každou hodinu. (Nekojim, takže tim to nebylo). Takhle jsme valcili 2 měsíce, když jsem navrhla přestěhovat ložnici. Před týdnem jsme prestehovali a najednou spi celkem v poklidu, chodi spat v 17 hod. Budí se 1 někdy 2x na jídlo a vstava ráno v 6. A já se po silených noci konecne vyspim. Třeba je to jen náhoda ale u nás Zrejme pomohl presun. 😀

ssilviie360
15. lis 2016

Dobrý den maminky už nevím kudy kam a proto se obracím na vás. Mam 9měsíčního chlapečka a od narození v noci nespí už nevím co mám dělat doktorka mi poradila čistou vodu ale to nepomáhá skousela jsem i medunkovej čaj a taky to nepomohlo.. Už jsem stoho hotova takovou dobu jsem se pořádně nevyspala,kolikrát je za noc i šestkrát vzhůru. Předem děkuji za každou radu.

ssilviie360
15. lis 2016

@lumixii: taky jsem skousela přestěhovat postýlku ale stejně to nepomohlo tak nevím.

zaneta238
15. lis 2016

🙂 také jsem neustále řešila synovo spaní,také byl od narození hrozný nespavec,kojila jsem do roka a v noci byl vzhůru také často.Časem jsem si zvykla.Střídala se období,kdy to bylo lepší a pak zase na nic.Nepomohlo nic ,když jsem přestala kojit ,tak se to zlepšilo,ale nijak výrazně.Dnes je mu dva a půl a přes den už nespí vůbec a v noci se mi stejně jednou probudí.Takže od narození jsem prospala noc v kuse asi tak 5x 🙂 Už jsem si zvykla,některé děti jsou prostě nespavci a neuděláš nic ....

simi68
16. lis 2016

@hellceletka co je principem te metody?

simi68
16. lis 2016

ja jsem zatim zkusila prestehovat dite do nasi postele a uz se budi minimalne, zato ja spim jen napul, na kraji postele a stale ve strehu 🙄 . Sestricka nam na 8 mesicni prohlidce rikala, ze ted je prave to obdobi, kdy si dite uvedomuje, jak je fajn mit blizko mamu a prso a tak se budi, aby si to vydobylo. Reseni: nechat pres noc s tatou 😵

meq
22. lis 2016

maminky pomoc!malá má 8m(ale je narozená 34 t) v noci se mi čím dál častěj budí. klidně co hodinu. Přes den je úplně zlatá - hraje si, od rána se směje, přes den 3 x spí - prostě pohoda. Už baštíme 3x denně, má chuť k jídlu..kol 6 koupeme, dáme o čtvr na 8 do postýlky a usne....a pak to příjde. Do 22:00 se probudí 2-3 -jenom zaplače a usne(ani za ní nejdem nebo jen dáme dudel a dobré), ale pak se vzbudí a řve a řve..někde prso pomůže a někdy ne. ani když si ju nechám v posteli tak to nepomáhá☹ jediné co mě napadá je, že jsme vysadili probiotika (biogaja)a byla před 14 dny na očkování - pneumokok, tak nevím..poradíte???????PROSÍM

simi68
22. lis 2016

@meq ja myslim ze tou biogaiou to nebude, protoze zazivaci trakt uz je temi bakteriemi osidleny, pokud vyuzivala celou tu lahvicku. a treba je to jen nahoda, ale nam se mala zacala budit taky po tom, co absolvovala ockovani proti pnk., (v 8mes), ale nedovedu si predstavit, jakou by to mohlo mit souvislost. Nicmene uz jsem tak trochu rezignovala a smirila se s tim, ze je to proste takovy obdobi, a bude se to ruzne stridat. Muze to byt treba i tim, ze ted dochazi k rychlejsimu psychomotorickymu vyvoji ..jak je na tom vase mrne motoricky? a co zoubky?

agnesse
17. dub 2017

@jjaninas85 Nám doktorka poradila, že je důležité, aby se přes den aspoň jednou dobře vyspala (víc než půl hodiny) a pak bude spát lépe v noci. Je pravda, že když se po půl hodině vzbudí, tak se snažím udělat vše pro to, aby ještě zabrala a často to jde. Třeba to pomůže. Nebo jestli to není tím, že si při usínání na něco zvykla a když je potom ve fázi toho lehčího spaní, tak si uvědomí, že to něco nemá a tak se toho dožaduje. Některé děti to tak mají s prsem, když u něho usínají nebo houpání nebo jiné uspávací pomůcky. Pak je dobré je nějak odbourat.
Naše malá spala do šesti měsíců úplně v pohodě sama v postýlce. Pak měsíc s náma v posteli a teď je jí sedm měsíců a už spí zase sama v postýlce a to i bez nějakého křičení. Prostě jsem to zkusila a jde to. Zase máme problém s probouzením kvůli tomu, jak se otáčí na bříško což ji skoro vždy probudí. Někdy pokračuje ve spaní na bříšku a jindy brečí a uklidní se až když ju otočím zpátky na záda nebo na bok. Sama se bohužel neumí zpátky otočit.

nugetka20
9. kvě 2017

Nevím, jestli vás potěším. synovi je 10,5 měsíce. Od vánoc se mi začal budit po 2 hodinách, pak i po hodině. Mám v háji záda, takže noční přenášení z postýlky a zpět byl pro mě horor. syn ví, co znamení HAJÍ, takže v noci jsem se jednou naštvala, jen ho přikryla, řekla hají a zhasla....chvíli nadával, pak usnul sám (t umí i přes den, když nezabere u prsa, tak usíná sám v postýlce). Minulý měsíc jsem začala dáavt večerní kaši a heuréka - kluk se budil najednou jen o půlnoci, pak ráno ve 4 a vstávání po 6 🙂 takhle hezky jsem se nevyspala, co se narodil. lebedila jsem si, jak je to super.....než nám teď začal růst 4. zub. Opět vstávačka po 2 hodinách s tím, že nemá hlad (jen si dudne adost). Přikrýt nepomáhá, ani zhasnout, jak mě slyší, začne hystericky řvát ..... takže teď taky marně přemýšlím, co se stalo, že najednou ze dne na den zase začal v noci vyhejkávat ..... neporadíte?

helisek318
3. říj 2017

@hlavinka Mám to samé,malinká mi do 3 měsícu spala krásně,ted jí je 10m a budí se každé dvě hodiny a to hlady,nakojím a hned je tuhá.Já věřím,že nemuže nic trvat věčně,ale naprosto ti rozumím,i já bych se už ráda prospala aspon 3-4 hodky v kuse.
jinak já jsem pro kojení,když to jde,to je pro ně to nej...Držím palce...bude to lepší a lepší,já už takhle nespím pul roku🙂