"Chrochtá" vaše miminko?

werminka
25. dub 2008

Ahoj holky - mám na vás dotaz. Můj šestitýdenní chlapeček sem tam "chrochtá" - hlavně v noci (když je vzhůru) a taky někdy při kojení. Když spinká, tak ne - jen když je vzhůru. Vypadá to, jako by měl rýmu nebo tak něco. Už v porodnici jsem si toho jednou všimla a sestra mi řekla, že to není rýma, ale že to je po porodu (ale už nevím, co ☹ ) a že to přejde... Máte s tím některá zkušenost????

pipisek
25. dub 2008

ahoj werminko
uklidním tě, naše malá taky chrochtala 😀
dokonce jí pediatrička v porodnici říkala "chrochtalko" 😀
mě v porodnici řekli, že je to tím, jak přijde mimčo z vlhkého prostředí ( z plodovky z bříška) na svět. jakoby mu trochu otečou sliznice jako reakce na ten přechod. chrochtala určitě tak ty 2 měsíce. myslím, že to přejde, jen kdyby to trvalo déle, tak bych to řešila. a na dětském ses nezmínila?

megee
25. dub 2008

tak mě občas chrochtá doted asi ho to baví 😀 ,nemocnej není ani to naštěstí nemá na průduškách ptala jsem se dr. jestli není nemocnej a není, takže to neřeším

mandragora
25. dub 2008

mně také od narození "chrochtá".na průduškách nic nemá.tak nevím

werminka
autor
25. dub 2008

no zatím jsem se na to dr. neptala - ze začátku jsem to brala že je to ta sliznice - PIPISEK: přesně jak píšeš 🙂
Jenomže teď už má malý 6 týdnů a pořád chrochtá.... někdy méně, někdy více... někdy vůbec. Já mu pořád čistím nos, protože mám pocit, že nemůže přes něj dýchat.... ☹ Jak půjdu do poradny teď ve středu, tak se dr.zeptám... ať jsem klidnější

megee
25. dub 2008

werminka zkus používat Librnar nebo Sterimar to se může i preventivně...

jabber
25. dub 2008

werminka - naše malá taky trochu takhle chrochtala a když jsem se ptala naší mudry, jestli nemá zadní rýmu, že pořád takhle bublá, tak mi řekla, že je to reflux. Že se jí prostě to mlíko trošku vrací a že to miminka mívají, takže máme na spaní přizvednout pod hlavou matraci a že to časem přejde. A přešlo 😉

mobina
25. dub 2008

Werminko já s tím dokonce běžela k doktorce. Myslela jsem si, že je nastydlý. Začal mi chrochtat asi ve 3 týdnech. Teď, abych pravdu řekla, už ani nevím, jestli chrochtá nebo jsem to přestala vnímat. Jinak ten nosánek moc nečisti ať mu neporušíš sliznici. Stačí když uvidíš v nose soplíka, tak ho vytáhnout vatovou tyčinkou 😉 Máme prostě doma malý prasátka 😀

fish
7. kvě 2008

Ahoj maminy,mám 14denní holčičku.Ta sice "nechrochtá",ale zase začala vydávat ze spaní nějaké divné zvuky,jako by ji chytala škytavka(ale škytavka to není),takové heknutí při nadechování,udělá to tak 4-5x do minuty,když jí to chytne dělá to i hodinu.Dělá to asi 3.den a dneska v noci jsem měla docela strach a nemohla jsem ani usnout.Ještě,že mám monitor dechu.Když jsem ji převrátila na druhý bok,tak to přestalo a pak už byl klid.Nemáte s tím někdo zkušenosti.? 😲

chell
17. črc 2008

tsk nase miminko vydava tolik zvuku ze to chrochtani je to nejmensi 🙂 vetsinou vzdecha heka vydava obcas davivy zvuky ikdyz se nedavi, kasle a i breci ze spani..

jenom diky monitoru se mi podari obcas vyspat...

zatim to neresim ale kdyby to bylo dyl tak bych pak asi rekla doktorce..

ad chrochtani - myslim ze mala ma trochu rymu a ze je to tim.. obcas ma zaschlyho holuba v nose ale sopel nikde 🙂

pe.martina
27. srp 2013

Dcera měla něco podobného, sice nechrochtala nijak výrazně, ale měla pořád jakoby ucpaný nos. Doktorka poradila zvýšenou polohu a po kojení vypláchnout nosík Libenarem a odsát, Vracelo se jí do nosu mlíčko ☹ Asi po měsíci to ustalo a po chrápání ani památka 😀

leilalili
6. únor 2014

Krásný večer
Máme doma dvou měsíční dcerušku, také občas chrochtá , ale vždy po vyčistění nosíku je klidná.

Omlouvám se ,že odběhnu od tématu děťátko chrochtá . ale chtěla jsem se vás zeptat jestli je normální , když má malá dceruška nemá asi 5 dni stolici, ale jen čůrá .Se vzdušností není problém.

proíim o radu , děkuji leilalili

petule12
6. únor 2014

@leilalili je to normální, prý mimčo nemá stoličku i 10 dní. Pokud se nekroutí a nedělá jí to problém v bříšku tak se neděs 😉

petule12
6. únor 2014

@werminka a k tématu, taky jsme chrochtaly 😀

leilalili
9. únor 2014

@petule12 dekuji za radu a uz se nam to povedlo :D

petule12
9. únor 2014

@leilalili 😉 🙂

granda
9. únor 2014

nečisti nos těma sračkama.... vykašli se na to.. bude to mít porad podrazdene.. vezmi cistou vatu,,,

prcekverunka
21. únor 2014

Ahoj holky, já mám doma týdenní miminko a taky chrochtá jako čuník. A do toho jí to občas i píská. Ale dělala to už v porodnici. Taky jsem se bála, že je nastydlá, ale pedi říkal, že kdyby měla nosánek ucpaný, poznala bych to při kojení, že by jí nešlo dýchat. Občas mě to teda děsí, ale je pravda, že ve spánku to nedělá...

daja228
6. bře 2014

Ahojky, tak to jsem ráda, že nejsem sama. Moje Linda taky chrochtá a pobavilo mě, když jsem do googlu napsala miminko chrochtá, kolik toho na mě vyskočilo :D . Je toho spousta, co nás může vystrašit, znejistit a přitom je to ok.
😉

veroon1
25. čer 2014

@jabber tohle jsme meli presne i my..koupili jsme na ten refkux i sirup,ptz si dost malej ublinkaval,ale sirup byl uplne k nicemu,tak jsme ho opet prestali davaj a malej chrochta porad..teda ne casto ale obcas si chrochtne..