Co by mělo miminko umět v 3. měsíci?

jandalinka
6. únor 2008

Ahoj všichni!!!Žádné podobné téma jsme nenašla,tak zadávám nové.Dnes mi dala tchýně "brouka do hlavy"! 😒 Budou nám za týden 3.měsíce a už krásně zvedáme hlavičku.když malou otočím na bříško,ale někdy nám i spadne,kdy se nám nechce 😵 .A pořád sebou "šijeme"hážeme ručičkama(i při kojení)a nožičkama,prostě jsme aktivní.A dnes jsem ukazovala tchýni,že když mám pokrčené nohy v polosedu a mám ji o nohy opřenou,tak má snahu držet se mě ručičkama a zvedat se do sedu,ale jen krátce.A tchýně prý,že je to vše až moc rychlé a nemám ji na to učit! 😖 Ale když já vidím,že sama má snahu a do ničeho ji nenutím.Hm.Tak nevím,zda je to v pořádku,že je to u nás vše už tak rychlé?!Je to "normální"aby jsme se chtěli už pomaličku posadit?!Děkuji za nějakou utěšující zprávičku. 😕 Co vlastně by mělo mimčo umět v 3.měsíci?Já vím,že u každého mimi je to různé,ale nevadí,že je něco až moc brzo?

jandalinka
autor
15. únor 2008

No,ty vlásky nám každý závidí a nechápe. 😅 Ale má to Eli po mě.Já když se narodila,tak jsem prý měla též tolik vlásků a v půl roce prý jsem měla mikádo,hm. 😅 Takže to půjdem brzo k holiči 😀 .A každý se ptá,zda jsem nepřenášela,ale Elis se narodila den před termínem,takže je to v genech. 🙂 A měla 51cm+3,75kg.

jjaninka
15. únor 2008

Já původně dudel taky nechtěla praktikovat z důvodu toho kojení,už tak jsem s ním měla problémy,ale myslím že ho to nepoznamenalo.Det.sestř.nám řekla,že než aby si dudal prstíky,tak at radší dudá dudlík. tak ted využíváme obě varianty 😅 😅 S tím pepříkem by ti naši prcci nebyli k utíšení ještě za týden 😀 Vojtíšek měl vlásků pár,tak akorát,ale jak jsme dojeli domů z porodnice a trošku se rozkoukal,tak si je skoro všechny vošubroval o plínku,jak na ní ležel,je to takovej pohyblivej človíček,takže hlavička mu lítala z leva do prava 😵 .My jsme rodili týden po termínu,vypadalo to že to se malej prodere ven bez pomoci,ale já to vždycky rozchodila,tak nám to toho sedmýho vyvolali,ale to bylo pak docela rychlý,za čtyři hodiny jsme neměli co dělat 😵 Měl 3,53 a 51cm

vivian
15. únor 2008

Pepř a paprika... ?! 😀 To je sadismus. Vždyť je to normální, že si miminko ožužlává ruce. Začíná si uvědomovat, že ty ruce má, tak je zkoumá. A v tomhle věku používá ke zkoumání všeho pusu. Až se naučí brát do rukou věci, tak vám je bude taky strkat do pusy, prostě si takhle všechno "ohmatává". Myslím, že je to naprosto přirozená a potřebná součást vývoje, není to žádný zlozvyk, kterému by bylo dobré zabraňovat... Já jsem malé nejdřív taky pořád vytahovala ruce z pusy, ale pak mi to došlo a už ji netrápím, nechávám ji. Někdy jí sice zkusím dát dudlík, ale ona ho vyplivne a zase si tam strčí ty tlapky. Dlouhej rukáv nezabírá, ona si ožužlává i rukavice, když ji chystám ven 😀 Ale já to fakt neřeším, prostě je to miminko, tak si žužlá ruce, vždyť je to normální... 🙂

megee
16. únor 2008

jo souhlasím s vivian taky v tom malýmu nebráním, at si je cumlá když se mu to líbí a je fakt že je v pusince má pořád at má dlouhej rukáv nebo rukavičky... jo a taky mu zachutnala plínka co má pod hlavičkou tu má v pusince narvanou taky pořád, jinak dudlík moc nechce, mívá ho jen v kočáru aby usnul a to ho taky po chvilce vyplivne... S těma ručkama máme jen jeden problé, každej si totiž myslí že má hlad a já mu nedám napapat 😀 Jinak je to taky strašnej slinta 🙂 takže máme pořád všechno oslintaný no ale musím si zvyknout až porostou zoubky bude hůř 😀

jjaninka
16. únor 2008

Vivian to s tím pepřem byla samozřejmě legrace,to bych přece mimíškovi neudělala. Rukavičky mě taky žužlá,prostě všechno,co k těm ručenkám patří,tak má furt v pusince. Já si taky myslela nejprve,že ty ručky ožírá proto,že má ještě hlad,ale pak jsem viděla,že byl tak pěkně nadláblej a paceny stejně ojížděl,tak tím to určo nebylo. Ale je pravda,kdo do toho nevidí,tak si hned myslí že prcek je hladovej

lenkazdenek
16. únor 2008

Já taky musím souhlasit s Vivien,malá má i dudlíka,ale ten po chvilce vyplivne a cucá si ručičku ,nebo vezmne do ručičky hračku a cucátu 😀

jandalinka
autor
16. únor 2008

jjaninka:tak to jsi určitě byla ráda,že porod proběhl tak rychle.A Eli je též hodně pohyblivá,neustále by házela hlavičkou,kopala nožičkama,na bříšku hlavu nepoloží a pořád by se snažila někam koukat a nejhorší ale je,že sebou hodně hází i během kojení a občas "vyplivne"prso a čučí co se kolem děje.Tak už týden vypínám tv,radio,vše ať je ticho a i přes to se pořád u kojení "kroutí" 😨
A co se týká ručiček,tak samozřejmě souhlasím s tím,že má teď takové poznávací období,ale doufám,že se to samo upraví a začne žužlat hračky a prstíky nechá být ☹ .A jsem ráda,že nejsem sama,co ostatní známí,rodina atd.mi říká,že má hlad ať ji dám napapat,když si žužle prstíky a jim pořád dokola opakuji,že to dělá i po kojení a není to hladem 😕

jjaninka
16. únor 2008

Jandalinko,taky mi takhle Vojtula blbne u prsa,odmala se s tím potýkáme. Když míval větříky,tak jsem byla z kojení zmordovaná,protože byl kolikrát kumšt nakrmit. Musela jsem to řešit kolikrát tak,že jsem mlíčko odstříkala a dala z lahve nebo lžičkou. Jinak ke kojení potřebujeme taky svůj klid,jak malej vidí nebo slyší někoho jinýho než mě,tak už sleduje a otáčí se mi od prsa. Pak už ho ani na prso nedostanu a musíme chvilku počkat a pak to zas zkusit znova. Člověk by řekl,že je kojení hračka,šupneš baby na mlíkárničku a už se jede a ono to je v praxi mnohem složitější.Kamoška ta má zas malou,ta chňapne po prsu a pustí je,až má bříško plný. To je můj sen 😅

megee
17. únor 2008

no já nekojím, ale malej mi u flašky dělá to samý pořád se kroutí a vrtí a nejhirší kdž u něj ještě někdo stojí tak to kouká po něm a nepapá tak musím chvíli počkat a zkusit to znovu tak se nám to občas taky pěkně protáhne...

gandy
17. únor 2008

Tak naše beruška je na tom taky stejně. Pořád by něco strkala do pusinky.. Už přišla na to že má jen palec a občas ho cumlá 🙂 Jinak hračky, ty má v pusince pořád.. Akorát holkdy jak myjete všechny hračky. my máme takové od Lamaze, žirafu, losa a tak, a nevím jak takové hračky umýt. je jasné že chrastítko umyješ ale co takovéhle hračky????
Jinak my cvičíme vojtovku a jsem celkem ráda protože se tam dovím takové věci, co můžu a nemůžu že jsem opravdu ráda... Jo jak třeba dáváte dítko na odříhnutí!! Od malinka to dělám blbě, ve svislé poloze, ale ona si mi jinak nekrkne!!!! 😠

zdenka26
17. únor 2008

Ahojky,tak já malého dávám svisle,jinak totiž nechce být a ani si jinak neodříhne 🙂 🙂

gandy
17. únor 2008

No a všude píšou jak je to pro děti nezrdravé, že si níčejí páteř. mají tak být děti až od 9 měsíce... Máte někdo knížku něžná náruč rodičů??? Tam je to popsané a i DVD.. Někdy mi ta manipulace přijde nebezpečná, teda asipro nás kdo to neumí 😲

jandalinka
autor
17. únor 2008

Já nechávám malou odříhnout,tak že ji opatrně přiložím na svou hruď a hlavičku má na mém ramínku.Jinak si to neumím představit. 😨 Sice si trochu tlačí na bříško,ale jakmile odříhne,jdeme na zádička.
Gandy:my máme podobné hračky,které jsou z půlky plyšové a z půlky plastové a na některých je napsáno neprat,ale i přesto vždy omyju pod teplou vodou.(např.žirafu od Lamaze)Takové hračky totiž nechápu jak je ošetřit a znovu dát mimi 😕 .Jinak jsem někde četla,že stačí dát takové plyšové hračky do mražáku a nechat tak hodku ať se zmrazí případné mikroby.Já tedy praktikuji v takovém počasí,co je teď,dát na půl dne na balkón a je to. 😵

gandy
17. únor 2008

jandalinka: teď jsem to taky někde četla že dát hračku do mrazáku a je to.. Asi to zkusím, protože ty plyšáky a hračky od lamaze nevím jak jinak vyčistit... 😲

anetahozakova1
16. srp 2019

neboj, dítě ví na co má 🙂 Dcerka byla také rychlík, na 4.měsících mi už lezla, nedlouho poté si sedla a v 5,5 měsících si stoupla a v 7.měsících první krůčky 😀 skoro nikdo kdo to neviděl na vlastní oči mi nechtěl věřit 😃

hani1234
16. srp 2019

To, že se malá “mocni” jakoby do sedu, určitě není její cíl .. takhle se do sedu nikdy nedopracuje. Naše malá bude mít 8m a zkouší si sedat přes šikmý sed. Něco si o tom nastuduj a nech dítě samo, ať se vyvíjí podle svého tempa.