Co by mělo umět dítě staré 8 měsíců, kor. 7 měsíců?

ladaa20
11. led 2012

ahojky holky co mate ditko nar předčasně ale i ty co jsou v terminu co už umi vaše děti maly se mi zatim otoči jen na boky občas ,ale opravdu veeelice malo se přetoči na břiško při pokusu přetočitse se spiš propina jak luk jak ho to spravně naučit (o hračku bud strati zajem nebo řve jak tur až se zalyka když to k ni nejde) co by měl už umět když vidim děti kolem tak mam docela strach ,že zatim nic takoveho neumi točit se lezt sedět atd a to jsou i děti mladši než je on v kor. věku neuroložka mi řikala,že ma oslabene svaly břiška ale na vojtovku nas zatim nepošle pry je to zbytečne "tyrani"a zlepši to jen o 10% tak nevim plavani a cvičeni je pry spiš pro zabavu než aby nějak pomohlo (tam jsem začala chodit jelikož každy tvrdi něco jine tak proč to nezkusit)

ined77
11. led 2012

ahoj 🙂 ,

každé dítko má svůj rytmus.my jsme se starším synkem vojtovku cvičili a musím říct, že nám pomohla a dokonce velice rychle.takže bych se jí nebála.naopak, tak jak popisuješ, že se malý propíná do luku, to není správné a dělat by to neměl.ale já nejsem odborník.
to jak ho to správně naučit nebo přimět dělat, od toho je fyzioterapeut 😉 .

weri1
11. led 2012

@ladaa20 malej se přetáčel v 7 měs. sedět až někdy po roce a lézt v 9 měs.poprvé se postavil v 9 měs a chodit začal ve 14,5....

marcet
11. led 2012

Ahoj,
jak už psala ined77,každé mimčo je jiné.Také cvičíme vojtovku od tří měsíců a neřekla bych,že je to nějaké týrání,ba naopak pomůže,je zvláštní,že vás neuroložka nepošle cvičit,když sama ví,že má oslabené svaly na bříšku.Plavání je dobrá rehabilitace,pokud se provádí správně,nesmí mimčo zaklánět hlavičku atd...
Jinak Tomášek se začal přetáčet ve 4 měsících a 1 týdnu a v 6 měs.se začal stavět na kolínka,péruje na nich a podsouvá je...

ladaa20
autor
11. led 2012

ahojky diky za rady ja vim,že je každe mimčo jine jen mam trochu strach když vidim co umi jini ono asi zaleži na dr. každy ma jiny nazor jinak mame dojit za 3m na kontrolu tak uvidim co řekne pak

mcfc
11. led 2012

Ja kdyz jsme byla mala tak jsem v 9-10mesici uz chodila.Mala uz pres mesic otaci uplne sama na brisko,na zadech ji to vubec nebavi(nevydrzi),a nozickama by lezla ale rucicky nevi jak 🙂 .Kazde dite uz brisku ma dane jak se bude vyvijet fyzicky a psychicky,tak se neboj a netlac na nej 🙂 .Sestra chodi se svym synem plavat a tam chodi holcicka,ktere je 1apul a mluvi jak dospelej clovek a vety dava taky dohromady ja dospelej....Priroda je priroda 🙂 .Priroda umi divy 🙂

jop
11. led 2012

@ladaa20 ahoj, nechala bych to na přírodě, můj syn (narozený v termínu) se začal otáčet na bříško až v 8 měsících a to se mu ani moc nechtělo, seděl v 11 měsících, lozil v roce a chodil v 16,5 měsících. Někdo je trochu pomalejší, ale to přece ničemu nevadí. Syn má teď dva roky, je zdravý, krásně mluví už od 1,5 roku, ale vidím, že pohybově asi nadaný nebude (ale třeba jo, bůh ví, nechci mu nic předpovídat).

ladaa20
autor
12. led 2012

@jop ahojky jj naš bude asi taky "lenoch" jen nevim jak ho spravně motivovat aby to nedělal špatně na bok se otoči, jen když se snaži na břiško tak se propina jak luk a strašně se u toho vzteka snažim se ho stačet do spravne polohy ,ale on to jaksi nechce chapat :- D

@mcfc ahojky no ja podle katy pediatra jsem se dočetla,že jsem chodila okolo ohradky v 7,5 m a sama jsem běhala a mluvila v 11m a muj začal chodit i mluvit až po roce tak je vidět že jsou ty rozdily opravdu velike jen každy dr řika něco jineho 1.to by už měl umět 2.ma jen oslabene svaly ,ale cvičeni vojty zatim ne(plavani a cvičeni je pry jen pro zabavu a nepomaha) na plavani ti řeknou tento cvik posiluje ty a ty svaly tak pak se v tom vyznej

mcfc
12. led 2012

@ladaa20 -to mas naprostou pravdu,kazdej ti rekne neco a pak se v tom vyznej ☹ ,nemame to jednoduchy 😉 .Kdyz si vzpomenu,kdyz jsem byla v porodnici tak se chovali jako bych mela doma uz 5deti,nemit spolubydlici na pokoji co porodila 2dite tak jsem nevedela nic ☹ ,ne teda vsechny sestricky,ale asi mame kazda zkusenosti z porodnice 🙂 .Tak ti budu drzet palce aby jste meli brzy vse tak jak ma 🙂 🙂 🙂

jop
12. led 2012

@ladaa20 a zkoušíš mu třeba dávat za hlavu různé hrající hračky, aby byl zvědavý a otočil se? Já ani nevím, jestli se náš malý taky nějak neprohýbal, tohle jsem nesledovala. My navíc měli látkové pleny, takže to měl ještě složitější. Jinak byl taky vztekloun, když jsem ho začala dávat na bříško, tak to byly boje - zvedal hlavičku, ale padala mu pořád dolů a byl úplně rudý vzteky 🙂)

el12
13. dub 2013

ahoj já mám holčinu teď nám bude 18. 4. 8 měsíců a ještě ani nezkouší lézt. Umí se akorát otočit na bříško a zpátky na záda a sedět s oporou. Taky jsem trochu na nervy jestli děláme všechno správně, ale je fakt, že každý mimčo má svoje
tempo. Já bych zase potřebovala poradit jak jí naučit pít z hrníčku a vůbec jak jí naučit něco pít nechce ani čaje ani ovocný
štávy prostě nic.

blahova_andrea
13. dub 2013

náš malej je taky o měsíc dřív, taky se od malička propínal do luku, prohýbá vzad i když už ve stoje, ale vývojově byl vždy ok. korigovaný věk u nás nikdy nikdo neřešil a oproti donošeným vrstevníkům jsme stejně byli vždy ve všem napřed, tak jsem to prohýbání ani neřešila. co to vlastně neurologicky znamená? a co do budoucna? my měli první pediatričku děsnou, nikdy na něj ani nekoukla, nikam nás neposlala. doktorku jsme změnili, ale ta už zase neviděla pak nikde problém, byli jsme ukázkově tabulkový, takže prohýbání se opět neřešilo.

radasarka
9. čer 2013

Ahojte 🙂 Tak moje dcerka se začala přetáčet přesně dva dny před ukončeným šestým měsícem. Bylo to překvapení ze dne na den, pořád se nechtěla přetáčet, když to zkoušela, tak se jen jak luk prohnula a zase se vrátila zpět.. Malá se narodila s apgarem 7. Chodili jsme na rehabilitace, protože měla být křivá- zůstala jako by v plodovém položení zkroucená směrem do levé strany. Podle tabulekk byla trochu opožděná ve vývinu, právě proto, že se ještě nepřetáčela, nedržela tělíčko jak měla, a jiné děti už dělali to a umějí to a to.. Byla jsem vyděšená, doslovně, že sěco při porodu pošlo ne tak.. ale! postupem času jsem zjistila, že se nesmí koukat na tabulky a stresovat se zbytečně tím, že děťátko neumí to co by mělo umět, každé je individuální. Takže dnes nám začíná 8 měsíc, dcerka se přetáčí úplně v pohodě tam a zpátky, začíná se vzpírat na ráčka, cestuje po postýlce, hází předměty o zem, reaguje na svoje jméno.. 😀 a dnes se ke mě poprvé začala tulit-opravdově 🙂 😲 Jediné co by mi mohlo dělat starost je to, že se jí nechce moc jíst "opravdové" přesnídávkové jídlo. Kojím stále, i v noci, tak si říkám, že na to asi ještě není ten správný čas, nebudu jí nutit. Občas mi sní půl přesnídávky v pohodě, někdy to vyplivuje, nedostanu se jí do pusy přez zuby. Nesnáší ovoce, u toho se ksychtí jak u citronu, obídek mi sní v pohodě. Nevypije nic jiného, než moje mléko.. Je tohle v pořádku?? Nevím, asi jo 😉

katerinaf87
19. črc 2013

Holky, vím, že každý dítě je jiný, ale já už začínám panikařit.. Malý bylo 8. měsíců, ještě se sama ani jednou neotočila na bříško, ani se neplazí, ani neleze, prostě nic. Koně začala pást až v 5ti měsících. Ale je to 14 dní, co mi začala krásně sedět, má úplně rovná zádíčka. Ale to je tak vše. Přitom mi opožděná nepřijde, je čilá, na zádech sebou háže jak zběsilá.. Jen je asi holt líná, nebo já nevím. Když nedosáhne na hračku, ztratí o ní zájem a nebo začne vyvádět. Každý mě uklidňuje, ale kolem mě je tolik šikovných miminek a všechny jsou mladší ☹

jitka1907
3. srp 2013

@katerinaf87 Tak tohle má přesně moje kamarádka s holčičkou,bude jí 8 měsícu a krásně sedí,ale nepřetáčí se,neleze nic...Když jsme se o tom bavily tak mi řekla " prostě ji to nebaví tak to nedělá " 🙂 Je to asi i tím,že to díť už sedí,naučilo se něco co ho baví tak proč by se namáhalo něčím jiným 😉 Asi to nechce to tak řešit 😉 Já to řešila do 4 měsícu,pořád podle tabulek a podle jiných miminek a pak sem si řekla,že se to jednou naučí a když to bude o měsíc dva dýl tak se přeci nic neděje 🙂 Můj syn byl ze začátku línější nebo klidnější,zvedat hlavičku začal na 3 měsících,ale teď si myslim,že to dohnal,neleze ale snaží se o to,kolínka dává krásně pod sebe,otočí se na bříško a zpět,válí mi po obýváku sudy,když něco chce tak se tam prostě dokutálí 😉 Hlavně,že jsou zdravý 🙂

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz