Co dokáže vaše mimčo v 6 měsících?

tadlen
19. čer 2012

HOlky poradte, skoro ze dne na den mi odmítá ležet - hrát si na bříšku.. chce jen na zádech a nebo v náručí, nebo podepřen, když chvilku sedí - než se sesune na bok... Co s ním ? Otáčet ze zad na bříško se mu taky moc nechce, jednu chvílí to dělal sám,několikrát během dne a teĎ nic ??? Máte to taky, nebo se vaše mimča pořád otáčí ? Nevím jestli se mám znepokojovat....

camelinka
19. čer 2012

klid, nase mala se zacala tocit az po tom 6 mesici, kazdy ditko je jiny. Hlavne neposazovat atd, pockat az na to prijde sam 😉

ined77
19. čer 2012

ahoj 🙂 ,
tak zprvu bych ho hlavně neposazovala, to není pro mimčo vůbec dobré ani zdravé.
a to že se mu momentálně nelíbí na bříšku může značit spoustu věcí 🙂 ...třeba jen nemá náladu, trápí ho zoubky, nebo je prostě nějak v nepohodě....tak jako každý člověk. nálada někdy je a někdy není 😉 .ono k tomu může přispívat třeba jen to počasí...i miminkům je vedro 😉 .
hlavně klid 🙂

bella22
19. čer 2012

Je to normální...Děti se něco naučí a pak to třeba přestanou dělat a přijdou s něčím novým...

ronyx
19. čer 2012

Tak já mám taky 6 měsíčního syna.Na sezení má ještě čas,to buď v klidu,Mě Kristianek sice už sám sedí,ale je to brzy,co se týče polohy na bříšku absolutně jí nemusí.Začne se vztekat a chce zpět na záda,takže když leží,tak je neustále na zádech,max na bocích. 😉 Buď opravdu v klidu,každé dítko je jinak zdatné,každému to trvá jinak dlouho,ale kadopádně jednou se ke všemu dobere,neboj 😉 Užívej si,že je ještě takové miminko,protože jak ti začne utíkat po čtyřech klid skončil 😉

slundo
19. čer 2012

v 6 měsících bohatě stačí když se umí alespoň na jednu sranu překulit ze zad na bříško 🙂 A jestli to dělal a teď ne, nevadí. Třeba v tom nevidí takovou zábavu 😀 U nás byl problém pasení, nechtělo se mu, na bříšku teda byl, ale jen aby se neřeklo a jakmile se tam začal překulovat sám, tak tam byl furt a jak se mu to líbilo 🙂 S tím sezením není kam spěchat, nech ho až se posadí sám . Pokud se o to snaží, tak ho chvilku nech, ale pro zádíčka je lepší počkat 🙂

mrsblack
21. čer 2012

Každé dítě je jiné, náš prcek se v 6 měsících poprvé v postýlce postavil - až jsme se báli, že je to moc brzo, aby si nepoškodil nějak páteř. Ale děti mívají období, kdy to už naučené najednou přestanou dělat, protože mají jiný zájem (třeba jim začnou růst zuby nebo tak). A se sezením už vůbec nespěchat - sezení má být vyvrcholením lezení, dítě, které dřív sedí než leze, obvykle fázi lezení přeskočí nebo je jen velmi krátká.

kacenka25
26. čer 2012

ahoj, taky jsem byla trochu nešťastná, když se dcerka dva dny pořád kulila z bříška na záda, pak zničehož nic přestala. Za týden se kulila z bříška na záda, celý jeden den a od té doby nic! Jsou to tři týdny od prvního překulování z bříška na záda, vylezly dva zuby a stále dává kolínka pod bříško, jako kdyby chtěla lézt, ale nosíkem se rejpe v podlaze 😀 . Připadá mi, že pro jednu novou zkušenost zapomíná tu starou a jak tu píšou holky, taky vylezly dva zuby, tak třeba je to i tím. Vydrží na bříšku 3/4 hodiny, výská, pozoruje svět, žužlá hračky, pozoruje bráchu a je spokojená. Ale otáčet se holt nebude..... Snad ani u nás nebude problém ve zpožděném vývoji....

jackey
30. čer 2012

Určite neposazovat..to taky může brzdit vývoj, protože když mimču zajistíte rozhled vy, nemá důvod se samosnažit o nějaké přetáčení apd. Takže nedělat to, co ještě samo nedokázalo a trpělivě zkoušet na bříško pokládat. Třeba by i pomohlo si hrát na míči, to děti moc baví a třeba si tak polohu na bříšku oblíbí:o)