Co umělo vaše díte v 5 měsících?

hypo
7. led 2013

vim ze je to hodne individualne a taky nejsem zastance tabulkovani deti, ale jen pro zajimavost a moji zvedavost 🙂 co vse zvladalo vase dite v 5-ti mesicich popripade v pul roce?

dlabinecka
7. led 2013

dcera se uměla přetočit na bříško, syn se začal přetáčet na bříško. drželi hlavičku 😅 přendávali si hračky z ručky do ručky... to je asi vše 😅

blannie
7. led 2013

ahoj, Sofi se přesně v pěti měsících obrátila ze zad na bříško, to bylo asi to nejzásadnější... měla zvládnuté pasení koníčků o natažené ruce, přendavala si hračky z jedné ruky do druhé a na bříšku se pro ně na jedné ruce natahovala. Místo broukání řvala jak pavián a prskala (to máme dodnes). V 5,5 měsících se začala obracet na bříško přes druhou stranu a začala lehce podsouvat kolínka. Přesně v 6ti měsících začala pérovat na kolínkách a sunout se dozadu, protože jí to ujíždělo. Na zádíčka se obrátila párkrát (když nepočítám převážení hlavičky, když byla maličká), jelikož se jí líbí na bříšku, tak sud uválela jen jednou, jinak trénuje pérování. Neplazí se, jen pivotuje kolem osy a couvá. Jediné, co se z ní mimo řvaní, pískání a prskání vyloudí, je bů, bé a má, a to velmi ojediněle.

leni78
7. led 2013

V 5ti měsících a 10 dnech si sám sedl z lehu, po pár dnech začal lézt a na ukončeném 6 měsíci se zvedne o nábytek a stojí, ted je mu 6 apůl, leze po bytě, najde si mě.

saminomimino
7. led 2013

obrací se na bříško,hraje si s hračkama přendává si je,hraje si s nožkama,strká je do pusinky,drží hlavu,breptá prská,přitahuje se do sedu,kdyby mohla sedí,ale musí vydržet až to udělá sama

m.artina
7. led 2013

My máme čerstvě půlroční holčičku, v 5. měsíci se začala přetáčet sama na bříško a poloha na bříšku se stala preferovanou polohou. Strká si nožičky do pusinky a vlastně vše, co má po ruce. Když je na bříšku, tak se zvedá na ručičkách (vypadá to, jakoby dělala kliky). Občas se už směje nahlas, hodně výská a piští, náznaky žvatlání zatím nemáme. Pomalu už se dokáže točit kolem své osy, pokud jí nějaká hračka motivuje a stojí ji za tu námahu 😉
Ale je to opravdu hodně individuální, máme o 4 týdny staršího kamaráda, který už si stoupá...

andy80
7. led 2013

Syn se v pěti měsících plazil po břiše, většinou pozadu jako rak, uměl se přetočit ze zad na břicho, nazpátek mu to moc nešlo. Dcera se přetáčela na obě strany a lezla po čtyřech, přesně v den šestiměsíčnin se ze čtyř pěkně posadila a seděla jako hříbeček, kdežto syn se mi posadil sám v osmi měsících. Opravdu každé dítko je individuální.

eicul82
7. led 2013

6,5 měs: sám od sebe se otočil na břicho 2x 😀 (začal před 14 dny), zato na bok se otáčí 2 měs, na bříšku se občas postaví na dlaně, začíná se otáčet kolem své osy, palec od nohy strčí do pusy taky už 2měs, nově objevil pindíka a velice ho to baví 😅 , žvatle minimálně, spíš řve jako tur 😀

elielizabeth
8. led 2013

Máme první dcerku a ta je aktivní po tatínkovi, takže nám od 1 měsíce drží hlavičku a pase koníky,
ve 3 měsících se otočila na bříško a ve 3 a půl válela sudy, když se chtěla někam dostat.
Od 5 měsíců se nám plazí po celém bytě, ale ne hned po čtyřech, prvně jen jako housenka, po měsíci to zdokonalila a lítá po čtyřech.
V 7 měsících se nám sama postavila u gauče a od 7 a půl měsíce, když se k něčemu postaví, tak kolem toho jde, kam potřebuje.
A teď v 8 měsících mi z ní jde prasknout hlava, protože na všecko piští (hlavně na naše psy, když je honí) a žvatlá ba ba ba a když jí něco bolí, tak mě drží kolem krku a s pláčem hučí mamá mámámá.
Je to naše šikulka, ikdyž to dá někdy s ní zabrat 🙂

pismenka
12. led 2013

nám bude příští týden 6měs. a občas, ale opravdu občas se převalí na bříško, jinak normálka...jako píšou ostatní maminky 😀 cucání hraček, otáčení na bok apod. 😀

jtb
2. únor 2013

tak syn má dnes 5Ma 5 dní a přendava si hračky z ruky do ruky,vše co na co přijde dáva do pusiky
slintá tak moc že nas brzy vytopí 😀 ,víc než žvatlání to připomíná pavijána 😀
a jinak je to trochu lenoch jenže při skoro 8200g se ani nedivím,otočí se jen na bok a na bříšku vydrží tak že se opře o lokty
a to ještě na nadlouho a přitom ho nechávam často zatím se bohužel trapit ☹ tak mám docela strach aby jsme nešli cvičit tu Vojtovu metodu,uvidíme přes příští týden v poradně

barulina
9. únor 2013

my mame 5a pul mesice, plazime se(couvame) trtrka kolinka pod zadecek, nozky do pusy, u paseni je na celych narovnanych rukach,opira se o kycle. Pretaci se od 3mesice, na zadech uz tak mesic zveda hlavicku,dela letadylko. Mozna jeste neco,ale toto je tak nejdulezitejsi

madacabo
10. únor 2013

Když mi bylo 6m, uměla jsem se postavit a obcházet okolo postýlky, teď je mi 7m a chodím okolo židlí a dřevěné bedny. Jsem si tak jistá, že se mnohdy přidržuji pouze jednou rukou a druhou stíhám kynout na mámu a široce se u toho smát.
Lezení mě ale baví také. Vždy se k něčemu, co mi máma nedovolí oslintávat, nenápdně přiblížím a vystartuju, jenomže máma ze mě nespouští oči, tak přesto, že sprintuju jako o život, většinou mě chytí ještě než tu svou věc strčím do pusinky. Sama slezu s postele, překonám peřinu, medvěda a ty velké dospěláky a baví mě prolézat dlouhým tunelem co vypadá jako housenka.
Ráda spinkám, v noci spím 9-10 hodin a za den ještě tak 6-7 hodin k tomu. Pokaždé si dáchnu před jídlem a to jím každé 3hodiny. Venku v kočáře spím kilidně i déle. 🙂

hanicaki
30. dub 2013

Ahojky, máme 5 měsíčního chlapečka. Obrací se ze zad na bříško už asi měsíc, občas se mu podaří i bříška na záda. Když leží na bříšku má snahu dát si nožičky pod tělíčko, ale zatím nemá sílu se zvednout. Jak psaly hokly, couvat už také umí, ale dopředu se to zatím nepovedlo. Jinak do pusinky dá vše co najde, hračky, deku, ručičky, ... jen palce u nožiček zatím nedal tak daleko 🙂 . Je to krásné pozorovat co všechno umí a jak rychle se všemu učí. 😀

verushe20
2. únor 2015

Naše malá se umí přetočit na bříško,krásně pase koníky, hlasitě se směje, víská vřeští a už žvatlá.

pt1981
9. únor 2015

Ahojky, asi je to u nás podobné 🙂. Dcerka se nejraděj přetáčí na bříško, zpět ale ještě neumí. U toho vesele kope nožičkama a vydává zvuky. Piští, piští, grrrrrčí a šíleně slintá. Pořád se chechtá, občas i nahlas. Začala být víc lechtivá. Taky dělá letadýlko a zkouší se odrážet. Přendává si hračku z ručky do ručky, pivotuje kolem své osy... Zrovna teď je na dece a snaží se chytit míček, který jí ale utíká a malá zuří 😀. Má pět a půl měsíce. Krásně přibývá a dělá mi radost. V 5ti měsících měla 8180g a 69cm, je plně kojená 🙂

kituska20
11. srp 2015

Zítra má přesně ukončený pátý měsíc a otáčí se na bříško, snaží se zvedat vysoko na předloktí, dává pod sebe kolínka a couvá :D