Co umí vaše 4 měsíční mimčo?

luciedu
24. čer 2013

Ahoj, co umí vaše 4 měsíční mimčo. Našemu chlapečkovi jsou čtyři měsíce a 10 dní a zatím teda jen ležíme a max se přetočí na bok. Nemůžu ho ničím zabavit. Pořád jen kope neklidně nohama a pobrekává. Jak jsou na tom vaše mimča a co spánek přes den. Mě přijde že by chtěl pořád spinkat. Vydrží tak max 1,5 až 2 hodiny a už je zase ukňouraný a musí jít spinkat. Nevím jestli je to v pohodě, přijde mi že by mohl být déle vzhůru. Ale udržet ho nějak nejde.

martinakl
24. čer 2013

Ahoj, to je uplně v pohodě. Kuba se taky ve 4m maximálně přetočil na bok a to jen tak sporadicky... On má na všechno čas 🙂 Na bříško se začal otáčet až v 7.5m, v 9 se začal plazit... Se spánkem jsme to taky měli podobně. Chodil spát každé 2 hoďky, někdy i míň. Tak na půl hoďku. Takže spal tak 4-5x denně. Řekla bych, že je to normální. Až někdy po 7m začal spát míň. Teď spí 2x denně, někdy 3x.

indy2
24. čer 2013

Ahoj. Mala je hrozne akcni. Pretaci se na brisko i zpet, cumla si nozicky a rozciluje se, ze na brise jenom lezi a nejde ji plazeni 😀 kazdopadne sem ti tim chtela rict, at se vubec nestresujes 😉 kazde miminko je opravdu jine, ma sve tempo..o nic nejde, ve finale prece chodime vsichni 🙂 s tim spankem bud naopak rada..mala mi spi max 2x denne..takze si dokazes predstavit, kolik casu mi asi tak zbyva na normalni chod domacnosti 😀 .. a zabavi se kdyztak nejak maly? Pises, ze pobrekava..tak se jen ptam, jestli se treba i smeje, kdyz delas blbinky nebo tak 🙂 jen me napadlo, jestli ho treba nemuze neco trapit, nejake boleni nebo tak.. ale jestli je i vesely, tak uzivej prozatimniho klidu 😉 prejeme hodne zdravicka..

luciedu
autor
24. čer 2013

No dokáže chytnout hračku, ale za chvíli jí upustí, nějak jim ještě nevěnuje pozornost. Když děláme blbinky tak se směje, ale to mu vydrží taky jen chvilinku.

romcovaklarka
24. čer 2013

@luciedu Se spaním to mám podobně, taky dýl jak 2 hodiny nevydrží, to je podle mě normální. Jinak chytá hračky na hrazdičce; chytá hračky před sebou, když pase koníky; žvatlá; směje se; párkrát se překulila na bok, ale zase toho nechala 😀

veronikadominika
16. dub 2015

Ahoj všem, jak tady tak pročítám tuto diskuzi, tak si říkám jestli ta naše holčička bude vůbec někdy něco umět ☹ Sice se krásně směje když děláme blbiny (ne nahlas), krásně drží hlavičku když je na bříšku a hračky ji baví, pořád si s nimi povídá nebo jim naopak umí pěkně vynadat, ale pořád ne a ne vyvíjet nějakou aktivitu co se týká pohybu. Když leží na zádech, tak ji ani nenapadne se začít překulovat na bok. To si raději za hračkou vyvrátí hlavu, ale otočit se to ne. To samé na bříšku, neumí vůbec natáhnout ruce - pořád jenom leží na celém předloktí. Dnes jí je 3,5 měsíce. Manžel má ze mě akorát srandu, že pořád něco řeším, ale holt je to mé první dítě a když pak slyším ostatní maminky jak mají šikovné prcky, tak začínám šílet, že naše slečna je pecivál...... Máte někdo nějakou radu, jak ji například pomoct aby se začala aspoň točit na bok a na bříšku už rovnala ručičky? Díky moc za rady.

ninive211
16. dub 2015

@veronikadominika Ve třech a půl měsících má na točení na bok čas 😉 Však ona na to sama přijde. Naší se to poprvé podařilo právě ve 3,5 měsících, a to náhodou a jen nahaté na přebalováku. A pak zase dlouho nic.

veronikadominika
16. dub 2015

Jé, tak to jste mě uklidnila. Ona je naše Domča taky pořádný cvalík, tak jí to dá asi více práce 😉

zlajana24
23. dub 2015

Malému jsou 4 měsíce. Překulí se na bok, drží krásně hlavičku už od 2měsíce.
Jinak si strká vše do pusinky hlavně prstíky nebo celou pěstičku 🙂 má nejraději hehe
a hraje si se všim co mu dám do ručičky. je strašně akční, každý říká že vypadá tak na 6měsícu.
jinak si žvatlá a povída s hračkama 🙂 uvídime v kolika měsicich se vyklube prvni zoubek 🙂

pajina33
2. kvě 2015

Naše Dádula se dnes překulila na bříško a 4 měsíce ji budou 15.5..a na boky se obrací furt...ale zase se mi nechce držet na ručičkách když je na bříšku ,a když je na zádech tak se propíná a prohybá v zádech a vypadá u toho jako když tlačí....jo a období ručiček v puse máme taky 🙂 cucá ostošest 🙂

natalkaiv
1. lis 2015

Mala ma 4,5 měsíce a hodné toho taky neumí, občas se překuli na bříško, občas na zada, snaží se lézt ,ale moc to nejde , hlavičku drží , docela dlouho vydrží past koníčky, směje se, zvatla, a vše co chytne do ruky táhne do pusy . ale nedávno jsme sy pořídily baby ring ( takový kruh na plavání) , a nemůžu sy ho vynachvalit, koupeme se každý večer , a mala je taky z něj nadšená, vůbec se nebojí, kope kolem sebe, a pak se nají a hned usne, a od te doby co ho používáme pozoruji docela pokrok: začala lip držet hlavičku , snaží se lézt , sice pomalu , ale posouvá se se dopředu.