Co už umí vaši pětiměsíční broučci?

misellll
27. pro 2009

Maminky,zajímalo by mne co už umí Vaši drobci v pěti měsících 🙂

pehaka
27. pro 2009

Slintat, chovat se nenažraně, chce pořád sedět, přetáčí se sám na bříško, první pokusy o lezení ale spíš vypadá jako krtek 😀 pořád něco žvatlá, výská, křičí, brouká krásně se směje šahá po hračkách bere je do ruky a už ho zajímají i věci okolo např. prohlížím si časák a už chce taky 🙂 myslím že je na cestě zub páč je poslední týden protivka! jinak stále kojím ale už je čas na příkrm......myslím že je vcelku šikovnej!!! 😵 😵 😵

asanaa
27. pro 2009

peha 😀 😀 nazdárek 😀
No tak ten náš se otáčí z bříška na záda a už i zpět,ale pouze na pravou stranu.Naučil se tak prazvláštně plazit,ale jen kousíček 🙂 Pořád chce sedět,ležet ho moc nebaví 😒 Krásně si hraje s hračkama,křičí,prská,chechtá se..nejlíp teda umí řvát 😝 😀 V postýlce usíná sám.Na Štědrý den jsem mu našla první zoubek 😵 a už dlabe příkrmy,protože je nenažranej 😀

pehaka
27. pro 2009

asa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty naše děti jsou si příšerně podobnýýýý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misellll
autor
27. pro 2009

teda holky no malá se přetáčí zatím jen na bok,přitahuje se ručičkama do sedu,chytá hračky strká si je do pusiny,hraje si s rukami,taky má ráda časopisy s tím by si vyhrála nejdéle,jenže já mám strach,že to bude strkat do pusiny a udusí se tím.Ale strašně mě mrzí,že jsem jí snad jen dvakrát slyšela smát se na hlas.Culí se na všechny strany a pořád,ale na hlas se smála,jak už jsem psala jen dvakrát.Všude slyším,jak děti ve dvou měsících se smnějí na hlas pomalu furt a naše Barunka nic ☹ Jinak mi chodíme do rizikovky malá byla rozena kleštěma a doktorka nás chválila,že si chytá nožičky,že to většinou děti dělávají až kolem šetsého měsíce

misellll
autor
27. pro 2009

chtěla jsem napsat v pěti ne ve dvouch 😅

adricc
27. pro 2009

ahoj tak adamek se taky pretaci na brisko ale jen na jednu stranu zkousi plazit prska mluviatd. ale taky ze by se rechtal nahlas jen obcas a to musm fakt delat blba ze sebeale bohybove je na tom dobre on se uz pretacel ve dvou mesicich pak na mesic prestal byl po operaci s kylou zoubek zatim nemame ale je taky posledni dobou protivka tak mozna neco stoho bude

misellll
autor
27. pro 2009

no mi taky nemáme zoubek holky založila jsem teď ještě jednu diskuzi beba veruzus sunar problém-poradli by jste? ☹

pehaka
27. pro 2009

misell....každé miminko je jiné a dám ti radu nikdy svou dcerku nesrovnávej s ostatními dětmi 😉 každé mimčo je jiné. Já jsem třeba v 8 měsících neuměla sedět a teď? jak mi to jde..i když jsi neměla zrovna dobrý porod malá to dožene a brzy se začne smát na plný kolo s přetáčením má taky čas....jen žádná panika a to co píšeš myslím že je naprosto normální vývoj!!! 🙂

asanaa
27. pro 2009

peha jojo naprostý souhlas 😉

misellll
autor
27. pro 2009

já vím to ani nechci srovnávat ji s jinými dětmi,ale jak jsem psala chodíme do rizikovky a tam se mě na to ptala jestli se malá směje na hlas,tak nad tím přemýšlím 😅

pehaka
27. pro 2009

misel zkus zrcadlo 😀 😀 náš sebík ho miluje miluje sám sebe 😀 a nebo když je na bbříšku vybruju mu jako se zadečkem a to se smíchy zajíká 😀 no je to holt lump 😀 😵 😵

kirkee
27. pro 2009

my jeste nemame pet mesicu, ale malej se smeje nahlas jak blazen, kdyz mu pusou prdkame na hole bricho, znate to, takove ty prdici zvuky pusou 😀
A zrcadlo se mu taky libi, jak se na nej ten malickej chlapecek porad smeje 😀 jo jo, jsou to zlaticka 😵

poletucha
27. pro 2009

tak Danny se furt pretaci na brisko,udela letadlo a rve na cely kolo 😀 ,na zadech ho musim vylozene drzet nejakou hovadinou,jinak je ve vterine zase na brise a znovu cely dokola...
jinak prska,dela bubliny,smatra rucickama po vsem,trha casaky,odhazuje hracky,rve me za vlasy,zere mi bradu 😀 ...ale aby se smal nahlas tak to taky musime delat nejaky pitominy...vubec je spis takovej vaznejsi a zblebta si taky jenom kdyz se mu zachce...zato ted ma zas nejaky jecici obdobi, uplne priserne pisti
ale co me trochu trapi je ze na brise se nezveda uplne do natazenych rukou,spis je ma tak nejak pred sebou 😖 tak jsem zvedava co nam doktorka na to v lednu rekne..to uz mu bude 6m

kveluse
27. pro 2009

misellll, naše první dcerka se začala usmívat teprve ve 3 měsících a chechtala se nahlas snad až ve 3/4 roce. Je taková vážnější a přemýšlivá. Taky se ještě v půl roce přetáčela jen na boky. Nikdo nikdy neřešil, že je pozadu. Myslím, že vaše malá je úplně v pořádku a veselá bude dost, počkej, až jí bude 15... to se nahihňá 😉 A klešťový porod je myslím dost stresující pro mimi, takže to vaše je úplně na jedničku s hvězdičkou.

misellll
autor
28. pro 2009

😀 kveluse:děkuju 🙂 😉 No bylo mi to trošku líto a hlavně mě zazkočila ta doktorka,jek se mě ptala jestli se směje na hlas.Tak Barča bude asi taky vážnější,jako vaše princezna 😉 🙂

misellll
autor
28. pro 2009

pehaka:děkuju za tip zkusím to 🙂

misellll
autor
28. pro 2009

kirkke:Tak y jsem ji zkoušela prdět na bříško,usmívá se,ale na hlas se nesmněje no 😅

misellll
autor
28. pro 2009

poletucha:malá dělá taky blbosti,ale smála se na hlas jen dvakrát,zkoušela jsem jí rozesmát tím stejným způsobem,ale už na mě kouká,jak kdybych se zbláznila 😅 asi ji připadám,jak blázen,spíš kouká vyjeveně,co mi šibe 😀

marecek4
28. pro 2009

Mareček začíná být pěknej lenoch-ochočil si nás jako svou smečku,a chce být bavený,pak se řehtá na celý kolo,jinak si pěkně hraje-a se vším míří do pusy,nejraději má naše prsty,hračky si přendává z ruky do ruky,našel si uši tak se za ně tahá,naše vlasy taky nejsou v bezpečí a pokud se dostane tak se zakousne tátovi do ramene nebo do kolena,prostě co má v dosahu není v bezpečí,za ruce se přitáhne do sedu,to se mu líbí,hned se rozhlíží co kde je ale hlavně našel nohy a palce-svoje,už máme i rozkousanou ponožku,jinak se ale s bídou přetočí na bok,o bříšku si můžeme nechat zdát,ale když ho tak položíme tak začíná pomaličku ukazovat že je doopravdy ráček-leze dozadu,sice kousek,ale pohyb to je,jo a ještě si hraje na vrtuli,na bříšku se točí dokola

mili84
29. pro 2009

Tak náš Toník má čerstvě 5m a umí výskat, má záchvaty smíchu (většinou z úúúplných blbin), žvatla aguuu a abuuu, taky abubu, prská sliny všude kolem, neskutečně si cucá ruce a všechno kolem, chce pořád sedět, přitahuje se do sedu nejen za ruce, al i za pultík od jídelní židličky, kope strašně nohama, snaží se přetáčet (ale to mu ještě moc nejde - zatím se mu to povedlo párkrát jenom na levou stranu). Na bříšku sebou mrská a už už že by lezl...ale to ještě jen tak nebude. Zuby nemáme, ani to nevypadá...i když slintá jak stádo buldoků 😀 😀 Jinak hračky drží krásně, přendává si je z ruky do ruy, bere si je sám ze země (když je na bříšku i na zádech), i když mu je podávám. Umí si sám najít dudáčk a dát si ho správně do pusy 😉 Jo a nejlepší hračky jsou samozřejmě "nehračky" - mobil, hodinky... 😀

miselll: vy chodíte do rizikovky kůli tomu, že byla Barunka kleštěma?? to jsem snad ještě neslyšela...a co tam sledujou?? myslí, že to má nějaký vliv na vývoj dětí?? to sylším poprvé, tak se ptám víš...snad se nezlobíš.

mili84
29. pro 2009

..jo jinak co teda ještě neumí, tak se chytnout za nohy... 😒 když mu je podržím a ukážu, tak ho to zajímá, ale sám je přes ten svůj břuch napapanej k sobě neskrčí 😀 😝

misellll
autor
30. pro 2009

mili84:No přesně tak chodíme do rizikovky kvuli tomu,že porod byl klešťový(asi to má vliv na vývoj,kvuli tomu jestli se tím nepoškodili nějaký nervový centra víš),pro miminka je prý klešťový porod velmi stresující.A ,také si nás tam zvou díky tomu,že malá nedostala plný počet abgart skore.Při porodu mi museli píchnout nějakou injekci.No a ta injekce měla vliv i na malou,když se narodila tak byla ukňoraná(tak mi to vysvětloval doktor)Miminko,když se na rodí,tak má začít automaticky plakat no a Barča,byla taková omámená a ukňouraná,začala plakat až za pár minutek,tak také proto.Ale doktorka z rizikovky říká,že jsme ok a že je Barča šikula.Už si nás tam prý pozvou na posledy v sedm měsících a pak konec(samozřejmně když to bude ok),ale říkala,že pochybuje,že by to vpořádku nebylo 🙂 🙂 Proč,bych se zlobila 😉 🙂

marecek4
30. pro 2009

mili84 náš Mareček to taky nezvládal nožičky do pusy-prvně trénoval hlavně při přebalování,taky to přes pupík nešlo,ale jak se to naučil nahatý,tak už to začal dělat pořád

misellll-to je dobře že vás tak sledují,kamarádka taky rodila kleštěma,a na komplikace je nikdo neupozornil,až po skoro třech měsících se malýmu udělaly otoky,a na to že má obrnu na nožičkách došla ,až měl začít chodit,myslím,že tyto miminka by měly být sledovaný vždycky,teď už mu budou tři,ale je to poznat pořád,protože vše je spojené se vším,a Filda nemluví-ta chůze a motorika prstů na to má prý vliv,i když chvílema je to už myslím i jeho pohodlí,že se domluví tak jak to umí

misellll
autor
30. pro 2009

marečak4:ty jo,jakto,že je na nic neupozornili? 😠 To je fakt hruza,no jo prý je to pro ty mimnka,jak už jsem psala,šíleně stresující ☹ Ale malá je zatím ok,tak to tak snad i zůstane.Je mi líto,že tvou kamarádku něco takového potkalo,měli ji na to upozornit,nás si sami automaticky pozvali vpoprvé v měsíci do rizikovky pak ve třech a teď v pěti,pak v sedmi a když to bude ok,tak už prý snad ani ne 🙂

singid
1. únor 2010

my máme pět měsíců za týden, leze stylem otvírák🙂 vždycky zaboří ruce pod bradu, čelo do gauče a už přitahuje nohy... 😀 otočí se z bříška na záda ale naopak už ne 😒 cumlá si ruce až je má červený a takřka rozmočený, jinak strčí do pusy kde co, bere hračky do obou ručiček, přendá si i z ruky do ruky, hází s hračkama... nožky ještě neobjevil, ale jak tu někdo psal, má tak vypasený bříško, že ty nohy ani neohne🙂)) žvatlá ejo ejo, habuu , egrr a nově se naučil takové prskání/prdění přes rty, takže si dělám srandu a říkám mu: co dělá táta na záchodě a on předvede to svoje prdění a má z toho děsnou prču (i když tomu nerozumí), jinak usmívat se začal až tak kolem 3 měsíce a nahlas se zasmál takřka ve 4, ale teď se usmívá i na hezké slečny v televizi 🙂 a nahlas se řehtá, když mu povídám říkačky a blbnu u toho, nebo když ho lechtám pod krkem... akorát chodíme na rehabku a tam mě pořád stresuje, že nemá natažené prstíky když je na koníkovi, on ty pěstičky povolí, ale pak je zatáhne, pak zase povolí, nedrží prostě pevně roztažené dlaně... ☹ tak nevím, jezdíme tam co týden a je to pořád stejný, "no ty dlaně ale moc neroztahuje, a měl by, už tak od 3 měsíce".... ale jinak ok

florule
1. únor 2010

singid: já bych si s těma pěstičkama nedělala moc hlavu. Kubík ve 4 měsících taky držel pěstičky, když byl na bříšku. Dávala jsem mu do ručiček "tlustší" hračky a už drží dlaně pěkně roztažené

misellll
autor
1. únor 2010

já bych si s těma prstíškama taky nedělala hlavu ač je Barče 6 měsíců občas je má taky sevřené.Nám by se taky nelíbilo mít furt ruce v jené pozici.Jsou to děti a teprve vše objevují.Jak jsem psala nahoře když bylo Báře pět měsíců,že se moc nesměje nahlas tak teď už se to trošku zlepšilo,ale není to žádná sláva 😀 Ale usmívá se na všechny jen né na hlas

singid
2. únor 2010

miselll a florule, díky, mě to vcelku nevadí, vidím, že je roztahuje víc a víc, sice pomalu, ale jde to, jen mě prudí na té rehabce... jednou jsme se tam dostali a už to fičí 😒
miselll na Dájovi je super, že něco neumí a najednou to umí, takže když se pořád neotáčel za hlasem (ještě před týdnem ne) a najednou asi předevčírem jsem na něj zavolala a on se otočil... myslela jsem že je to náhoda, ale párkrát už to zopakoval, tak snad jo!!! a dneska se mohl potrhat smíchy, když jsem imitovala, jak mu zbaštím ty jeho tlustý stehýnka a chodidla, chrochtal blahem (a já taky🙂)

k.ate
2. únor 2010

Tak nám bude za dva týdny pět měsíců a malej už se otočí ze zad na bříško a z bříška na záda, ale jen čas od času, chytá si nohy, snaží si je nacpat do pusy a pak se vzteká, že mu to nejde, pořádně se řehtá, dělá ejoooo,apuuu, egrrrrr, eprrrr a prská při tom 😀, snaží se plazit, ale zatím jen couvá... Pěstičky má na bříšku čas od času taky zatnutý, hlavně když se má čeho chytnout, třeba prostěradla nebo tak, zatím to neřeším... 🙂
A taky když se snaží otočit v postýlce, dokáže si pořádně zamotat nohy mezi ty šprušle a pak se vztekat, že se z toho nemůže dostat (když teda není ve spacím pytli 😀 )