Co vše už může jíst desetiměsíční batole?

maddla
20. dub 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat co všechno už dáváte takto starým dětičkám, nevím co už všechno můžu a co ještě ne.

majaaita
20. dub 2008

Maddlo, zkus stránky prodejců jídel pro mimča - www.hipp.cz, www.hami-nutricia.cz .. anebo hodně info je na www.kojeni.net

kacka79
20. dub 2008

Ahojda, tak my kromě mlíčka, kaše, zeleninových příkrmů dáváme ovoce - banán, jablíčko, hrušky, mango, mandarinku - rozmixovaný na hrubo, jogurty - většinou bílé s čerstvým ovocem, ale někdy i ovocné - chutnají nám borůvkové🙂) vyjímečně třeba taveňák nebo kousek tvrdého sýra do ruky, křupky - ty kukuřičné, a minulý týden jsem mu dala i rybu/ lososa/ s bramborem a chutnalo, ale ryba se má až od roka..jinak pečivo typu rohlíček do ručičky nedávám. Vyjímečně u babičky dětské sušenky, tp je asi vše, ale ráda bych najela od roku a půl na naší stravu - jíme celkem zdravě a málo solíme, takže od roka budu zkoušet dávat "ochutnávky"

kalo
20. dub 2008

kacka79: dáváš sýry? My ještě nezkoušeli...Ale dr.mi radila, že můžu dát už třeba chleba s máslem /marmeládou/...trochu rozmočit třeba v UM a dát lžičkou 🙂 Pečivo jsem taky ještě nedávala. Ani nevím jaké...jestli bílé nebo tmavé (někde jsem kdysi četla, že celozrné do 2 let ne...???)

maddla
autor
21. dub 2008

Mockrát děkuju za rady, zkusím ovoce, dávala jsem hlavně banány a jablka a nic jiného jsem nezkoušela tak to hned napravím 🙂 A losos by taky nemusel bejt špatnej, malá skoro nic nejí tak jí třeba zachutná něco nového. Jinak jsem někde četla, že děti mohou najet na naší stravu (samozřejmšě ne všechno) už od roka.

elly
21. dub 2008

Kalo tmavsi chleba..bez zrnicek...nejlepsi je 1-2 dni stary 😉

maddla
autor
21. dub 2008

A jak myslíte s rohlíkem, je lepší tmavý nebo světlý?

pipisek
21. dub 2008

já dávám malé žužlat kůrku od obyčejnýho chleba, např. Šumavy. to pak o ní nikdo 1/4 hodiny neví 😀 😀 😀
v televizi nějaká pediatrička říkala, že začít se má právě obyč chlebem, celozrnné a tmavé pečivo ne, to je prý hůře stravitelné pro takhle malinké děti. já nedala ještě ani rohlík, přijde mi, že se nalepí na patro a mimčo se pak dáví, ještě si to pamatuju u ségry malýho (bude mít 2 roky)

monas
22. dub 2008

Myslím, že 10 měsíční mimčo může v malém množství skoro vše, zkoušela bych dávat různé věci a uvidíš, co zachutná atd. Jinak bych to moc neřešila. Od roka můžou děti bežnou stravu rodičů, jen méně kořeněnou...

kacka79
22. dub 2008

Holky, teď jsem kamarádce říkala že jsem Fífovi dělala losůska s bramborem a mořské ryby se prý do cca 2 let nesmí a sladkovodní od roka!! Takže si sypu popel na hlavu 😀 😀 chtěla jsem mu dopřááát, jinak dneska jsme zkoušeli polívku / vývar slepičí/ s nudličkami a zeleninku najemno - a chutnalo to mě i malýmu... já jsem to jen sobě přisolila

kalo
22. dub 2008

kacka79: neblázni! Losos je v pohodě! Jestli nejste rodiče vyloženě nějací potravinoví alergici, tak to zase takto neber. Mě dr. řekla, že rybu mám dělat...nejlepší kousek filé...To mi opravdu doslova řekla /i když jsem to taky četla, že by se "nemělo" 😉 A nemluvě o tom, že teď jsem koupila i skleničku od Hippu...nějaké těstoviny s mořskou rybou od 8 měsíce.../tak by to snad neprodávali, nee??/ 😉 Já ryby dávám /ne často/, ale jsou určitě dobré!!!!

andulkaavetrelec
22. dub 2008

já jsem zase četla, že k tomu, co je psáno na skleničce (od 8. měsíce apod.) se mají 2 měsíce přičíst. koupila jsem přesnídávku od hami a ty kousky on skutečně ještě nedá, pediatr říkal, že kousky až od 10. měsíce.
My jsme na skleničkách, ovocných, masozeleninových, taky jsem zkoušela zeleninovou kaši Sunarku, no a večer kaši: klasika, dávám žužlat tmavý kousek pečiva před obědem i večeří, my jiné než tmavé pečivo doma ani nemáme...

odetka
23. dub 2008

Holky, ja jsem koupila od Hami prikrm od 10. mesice. A kdyz jsem precetla slozeni, byla jsem v soku. Obsahuje sul a mlety cerny pepr. Davate tyhle prikrmy?

lenkakr
23. dub 2008

já mu většinou vařím aspoň vím co do toho dám. skleničku má tak 1x za 14 dní

bera
23. dub 2008

jo s těma skleničkama od 8 měsíce jsem taky byla zděšená, že obsahují sůl a koření 😠 takže tohle rozhodně malé dávat zatím nebudu...

kalo
23. dub 2008

Já taky skleničky dám jen zřídka...ale nedivím se...S tím solením mi dr.řekla, že jestli chci, tak od 9 měsíce můžu přisolit /kvůli lepší chuti/...což samozřejmě ani náhodou nedělám!!! Proč na to zvykat!! Nebudu solit ani po roce...Ale skleničku dám, protože pořád malé pořád vařím, tak když to dostane jednou za 14 dní, tak se zase tak moc nestane.... 😲

monas
24. dub 2008

Já malému dělám taky filé, úplně ho miluje! Nevím, co by na kousku ryby mohlo zdravému dítěti ublížit, navíc, pokud si zvykne na rybí chuť, jen dobře, já s ní mám např. dodnes problém. Jinak jedl i pstruha v 7 měsících.
Sůl a koření opravdu ve skleničkách je, ale asi minimum (obzvlášť podle té chuti), jinak já je tedy taky nedávám. Malému když mu vařím extra nesolím, nebo jen malinko, jindy jí s námi normálně solené a baští obojí, takže žádný zvyk u něj nepozoruju. A jinak sůl je i zdravá, tělo ji potřebuje, takže nepřehánět, navíc co znamená v celém životě, kdy bude jíst solené jídlo pár měsíců navíc bez soli? Myslím, že nic, takže bych se soli nijak nebála

petraluk
24. dub 2008

Monas ta sůl znamená, že malý dítě nemá ještě připravený ledviny a je to pro ně velká zátěž 😉

kacka79
24. dub 2008

Holky já to co je na skleničkách radši nečtu... to bych nemohla dát nic 🤐 teď jsem začala i vařit, jinak jsme vetšinou dávali sklenky..

andulkaavetrelec
24. dub 2008

monas: navíc co znamená v celém životě, kdy bude jíst solené jídlo pár měsíců navíc bez soli? Myslím, že nic, takže bych se soli nijak nebála: no, jenže právě začátek života, kdy jsou všechny orgány malé a choulostivé a do roka dítěte není vyvinuta střevní sliznice, není zrovna nejvhodnější pro přehánění se solí a jinými věcmi
jinak ryby ne asi kvůli alergiím, také v mořských je dost těžkých kovů atd., takže ta doporučení mají svá opodstatnění

monas
29. dub 2008

Já neříkám, že ne, ale všeho s mírou, neříkám, že malému dávám denně rybu (má ji tak jednou za 10 dní), taky neříkám, že by se mělo dětičkám už od narození solit!!!Je jasný, že to tělíčko si musí na vše pomalu zvyknout, myslela jsem tím, že nesolit vůbec a hrotit to i někde po 1 roce je podle mě zbytečné. Jen nemám ráda to, jak se dnes všechno přehání, jinak souhlasím s tím, že se vším pomalu a smírou a taky individuálně s každým dítětem. 😉

nasticka
3. kvě 2008

já dávám malé krom ovocných a maso-zel. skleniček i rohlík, chleba, piškoty, bílé jogurty, sem tam jí dám kousnout kinder mléčný řez-úplně to miluje 😵 jinak s tou solí ve skleničkách bych to tak nehrotila, ptala jsem se na to mudry a ona mi řekla, že pokud to jídlo není na chuť slané, že je tam tak minimální množství, že to jí neublíží.rybu taky dáváme cca 1 za týden a malé chutná.jinak skleničky už papáme jen s kouskama, ty úplně rozemleté už jí nebaví (má 10 měsíců) - už má 5 zubů a musí kousat, kousat, kousat 😀 jinač teda ještě kojím, ale to už jen tak sporadicky 😉

jitka83
3. kvě 2008

Ahoj, tak já malýmu dávám jogurty bílé i ovocné. Pečivo většinou den staré i když občas i čerstvé. Už má šest zoubků, tak zdolá kůrky i rohlíčky. Pak baští piškotky, čerstvého ovoce je přejedený, protože je měl každej den, tak má teď pauzu. Takže má přesnídávky. Jinak rybu sem mu sama nevařila, ale měli sme dneska skleničku od 8. měsíců s tuňákem, cuketou a rýží a snědl jí celou. A pokud něco necháme bez dozoru na stolku, tak si to veme. Je to malá kyselinka, tak zbaští co uvidí. 😀 A co mu opravdu chutná je chléb s máslem a medem nebo marmeládkou. To sní i tři krajíčky. Bez kůrky. 😅

cherub
3. kvě 2008

tak naše paní doktorka říkala, že už může jíst malá vše, co jíme my, samozřejmě nekořeněné a nesolené v přehnané míře 😉 Nesmíme akorát přidávat glutamáty. My s manželem skoro nesolíme, takže v tom není problém a koření si přidáme do talíře 😉

Co se týče kousků, tak malá s nima nemá problém asi od 7. měsíce, takže sní opravdu všechno 🙂

kalo
5. kvě 2008

cherub: to samé řekla nám i naše doktorka...že může už jíst to, co vaříme doma../bez koření a moc nesolené/

maddla
autor
21. kvě 2008

holky a můžu se zeptat jak ryby malým připravujete a jaké kupujete?

ria80
24. kvě 2008

Ahoj,mám taky otázku.Myslíte,že roční dítě může želatinu?

liviky
24. kvě 2008

maddlo - rybička pro děti je asi nejlepší Pangasius,je bez kostí,nesmrdí rybinou a upravit se dá jen tak na másle,nebo zapéct,...
rio - jakou želatinu?

ria80
24. kvě 2008

No chci jí udělat k narozkám nepečený dort chci jí tam dát želatinu,aby to líp drželo pohromadě.

liviky
24. kvě 2008

jo táák,tak to víš že může stejnak to bude mít víc na sobě a oblečení než v bříšku 😀 😀

ria80
24. kvě 2008

Ríkala jsem si,že asi jo,protože když jí maso,i vepřový,tak proč ne želatinu.Ale potřebovala jsem se ujistit.Díky!! 🙂