Dcera má průměrnou vel. hlavy, prý to musíme sledovat

suki
4. pro 2007

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o informace. Byly jsme dnes s malou na 3měsíční prohlídce a naměřili nám obvod hlavičky 42cm. Doktor říkal, že je to víc jak průměr. A že to budeme muset sledovat.Můžete mi říct co to může znamenat a jastli se tím mám nějak znepokojovat? Kolik měli Vaše děti a máte s tím některá taky zkušenost?Děkuju.

sylvar
4. říj 2008

Sofi měla v 9dnech 32cm, ve 3měsících 38cm, v 12měsících 43cm

jenjanka
4. říj 2008

Ahoj,Honzik měl po porodu 34cm,ve třech měsicich 40cm,v pul roce 43 a v sedmi měsících měl 43,5

muminek
4. říj 2008

Ahoj, Martínek měl po porodu 34cm a ve třech měsících 40cm

andulka4
5. říj 2008

V 8mi čili 6ti měsících máme obvod 46cm
nikdy mne nenapadlo že je to moc ☹

romous
5. říj 2008

No právě mě by to nenapadlo ze je to malo vubec se mi nezda ze by byla mala oproti telicku vypada uplne normalne ale doktorka nam napsala na neurologii ze mame mikrocefalii tak proto se ptam jestli s tim nekdo mate zkusenost,vubec nevim jako co to bude mit za nasledky nebo proste nic o tom nevim dr,to jen napsala ale nikdy mi nic k tomu nerekne. ☹

coriven
5. říj 2008

romous, to je blbý, když ti nic k tomu neřekne, ale zase na druhou stranu ber to tak, že ti malé vyšetří a budeš mít pak klid. Doktoři to musí hlídat a neurolog prošetří, myslím, že by měli brát v potaz i vaši rodinou genetiku, přece jen každý máme jinou stavbu těla, ale pokud je prcek malý celkově, tak se asi vyvíjí svým způsobem, obodbí velkých hlaviček myslím přijde kolem 8 měsíce?

ewuli
6. říj 2008

tak nám na půl roce naměřili 48cm,66cm,7kg. Dr taky nic neříkal,jen že má pěknou kebulku (po taťkovi).Jinak mě se nezdá že by to celkově na jeho proporcích bylo nějaké divné..

pepibubu
6. říj 2008

Ahoj holky, no jo no doktoři a jejich tabulky....V těhotenství mi vnucovali odběr plodové vody jen proto, že mi neklesal tabulkově HCG... Marně jsem jim mohla říkat, že mi pomalu stoupal, tudíž mi bude pomalu i klesat... Ne, prostě jsem byla při horní hranici jejich tabulky, tak nasadli vážnou tvář, hlas o oktávu níž, chápavej výraz... a pomalu mi začínali připravovat že malej bude Down... Musela jsem podepsat že odmítám odběr, a ta doktorka se tvářila jako že jsem nezodpovědná... No nic no... Pak jsem se dověděla že pojišťovny hradí za odběr plodovky 4 tisíce tak jsem záhy pochopila co a proč tak lobbujou.

Dneska jdeme na 6nedělní prohlídku, tak uvidíme jak budeme či nebudeme "tabulkoví," ale myslím že naše doktorka je rozumná tak snad i kdybychom byli "lebkounek" po tátovi tak nebude plašit (když si taťka v červenci v práci způsobil lehkej otřes mozku tím že se "nevešel do dveří" tak si na něj při RTG museli vzít větší negariv 😀 ) Dám pak vědět 🙂

pepibubu
6. říj 2008

Takže: Měříme 59cm, vážíme 4690g, a obvod hlavičky 38 cm. A moc nás pediatrička chválila. Asi je to fakt "kus od kusu," jinej dr by nás třeba nepochválil, kdo ví.

zuzik03
6. říj 2008

romous, u nas zase opak, hnali nas pro jistotu na neurologii, protoze nam hlavicka roste moc rychle (vzhledem k ostatnimu rustu tela) - na pulroce necelych 7kg, 65cm a 46cm obvod. klarka ale vypada normalne, na neurologii ji pani doktorka zkoukla, zmerila hlavu me, ja ji pak doma zmerila MM a brachovi a pani doktorka usoudila, ze to lebkounstvi mame v genech, ale ze to pro jistotu za 3 mesice zkontrolujeme. takze neves hlavu, vubec nic to znamenat nemusi, dobre, ze se to bude hlidat 😉

motylek
6. říj 2008

Tak my měli ve 3 měsících 40cm, 6000g a 61 cm do délky.

knobloska
6. říj 2008

Romous, co ti řekla dr? Přeci vás sleduje v poradně. Jak velkou má fontanelu?

romous
7. říj 2008

knobloska.chodime primo na neurologii dr.o ktere se rika ze je nejlepsi v cely republice ale nerika nic jen nam napise zpravu pro pediatricku a jdeme dal.No fontanelu ma uz malou ja si myslim ze ji uz dost srusta.

dukie
8. říj 2008

Ahojte. 🙂 Já se chci zeptat... ne přímo na obvod hlavičky, ale s hlavičkou to souvisí. 😀 Jak jste na tom s fontanelkama? Malej má totiž nahoře na hlavičce takovou docela velkou (tedy mně se to zdá velké 😀 ...) plochu, která je měká. Je to v místě, kde se fontanely "spojují"... doktorka mu samozřejmě fontanelky kontrolovala, tohle místečko nahmátla, ale nic na to neříkala. Asi to tedy nebude nic, co by mě mělo znepokojovat... ale stejně znepokojuje... 😀 Má to některé z Vašich miminek? Nebo to mají dokonce všechna miminka? 😕

dukie
8. říj 2008

Ha, už jsem to našla jinde... vypadá to, že je to fakt normální - naopak je to asi spíš dobře. 🙂

berynka
8. říj 2008

Dukie, určitě je to dobře 😉 . Fontanela srůstá postupně. Dr. by to měl na prohlídce vždy kontolovat. Problém je, když fontanela srůstá moc rychle, nebo naopak pomalu. Já osobně znám chlapečka, kterému srůstala nadměrně rychle, musel jít na operaci, všechno dobře dopadlo. Teď jsou mu 2 roky a je v pořádku 😵 .

dnada
14. říj 2008

dnes sme byli na 3měsíční kontrole a obvod hlavičky byl 39,5cm ,5,5kila a 60cm, foltanelka 1,5x1cm , při porodu obvod 32cm,2,5kila,47cm a v 6ti nedělí 36cm😉

jenjanka
20. říj 2008

ahoj holky,kolikmaji važe děto oobvod hlavičky v 8měsicích,my mame 43,5 a to od pul roku

apfele
21. říj 2008

ahoj, včera jsme byli na prohlídce v šesti týdnech. Obvod hlavičky 39cm, váha 4270g a délka 56cm. dle dr. vše v pořádku (Váha při narození 3150g, délka 49cm).

katka37
8. čer 2012

@ewuli my v 7 měsících 48 8kilo a 68 cm a stresujou a stresujou ☹