Dcera má průměrnou vel. hlavy, prý to musíme sledovat

suki
4. pro 2007

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o informace. Byly jsme dnes s malou na 3měsíční prohlídce a naměřili nám obvod hlavičky 42cm. Doktor říkal, že je to víc jak průměr. A že to budeme muset sledovat.Můžete mi říct co to může znamenat a jastli se tím mám nějak znepokojovat? Kolik měli Vaše děti a máte s tím některá taky zkušenost?Děkuju.

gabca1
4. pro 2007

Suki, my jsme byli včera na 6tinedělní prohlídce a máme 38cm, tak nevim, nepřijde mi, že by 42cm ve 3 měsících bylo nad průměr... Jinak měříme 57cm. Co vy?

suki
autor
4. pro 2007

My měříme 60cm a malá má teď 5740g. Hrozně jí chutná 😀

suki
autor
4. pro 2007

V šestinedělí jsme měli 56cm a 4750g.

gabca1
4. pro 2007

my měli 5 kilo 🙂, také jí moc chutná 🙂 Já myslím, že ten obvod hlavičky je v pohodě.

gabca1
4. pro 2007

a kolik jste měli hlavičku v šestinedělí?

suki
autor
4. pro 2007

Já myslím, že každý miminko snad roste jinak tak nevím, proč se to všechno teď tak sleduje. Asi aby nás mohli stresovat. ☹ Díky za podporu.

gabca1
4. pro 2007

a kolik jste měli tu hlavičku v šestinedělí?

suki
autor
4. pro 2007

v šestinedělí 39cm

lendy1
4. pro 2007

suki, včera se tu zakládala stejná diskuze, stačí jen mrknout, jestli to tu není víckrát 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

gabca1
4. pro 2007

No vidiš a my 38cm a měli jsme je skoro stejně veliké. Já myslim, že to bude OK.

suki
autor
4. pro 2007

Díky 😀

brnda
4. pro 2007

ahoj malej mel ve 3 mesicich obvod hlavičky taky 42cm a doktorka nic neřikala ,on je teda celkem velky
A ted v 5.5 mesicich ma 44.5cm,takže se myslim,že 42cm neni tak moc

suki
autor
4. pro 2007

No to oni nás chcou prostě děsit těma svýma tabulkama. 😠

gabca1
4. pro 2007

přesně, jejich tabulky.

silvik
4. pro 2007

Ahojky.. tak my jsme byli podobný případ.... ve 3 m jsme měli průměr 40.5 cm (5790 g a 62 cm), v šesti měsících 45 cm ... při této 6timěsíční prohlídce nás kvůli většímu průměru hlavičky mudr nasměroval na neurologii, museli jsme na ultrazvuk hlavičky, vše bylo OK, docházeli jsme tam co měsíc na kontroly, většinou jen změřili hlavičku.... časem se průměr srovnal PODLE TABULEK, takže už jsme tam nemuseli.... Problém byl hlavně v tom, že malá měla širší hlavičku po manželovi, zjistili jsme to podle fotek, tedy to bylo dáno geneticky... nikoho to ale nezajímalo ☹ 😕
Takže se nestresuj, vše se srovná, určitě o nic zásadního nejde.... 😉

suki
autor
5. pro 2007

Díky holky člověk se prostě vždycky vyděsí, když mu doktor řekne něco takovýho ☹

suki
autor
5. pro 2007

Já si myslím, že by se to snad na tom miminku projevilo i jinak ne? Kdyby mělo něco v nepořádku s hlavičkou?Malá se vyvíjí úplně krásně, spíš bych řekla, že je moc šikovná.

gabca1
5. pro 2007

Suki - to víš, že jo. Pokud je malá v pohodě tak to nech být. To jsou fakt jen ty jejich tabulky....

pucik
5. pro 2007

ahojky, my jsme měli na 3měsíční prohlídce obvod halvičk 41 cm a doktorka neříkala nic a to máme velice dobrou doktroku, která je velmi pečlivá, takže bych si z toho nedělala hlavu, měřili jsme 61 cm a vážili 6075 g. 🙂 😉

suki
autor
5. pro 2007

Díky moc 😀 😉 🙂

suki
autor
6. pro 2007

Vidím, že je to tady aktuální téma a co vy ostatní, jak to měly vaše miminka? Děkujem, zajímá mě to tak pro srovnání.

slevik
6. pro 2007

Tak jsem to vyčetla 😉. My jsme spíš extrém směrem dolů, po narození 33cm, v šestinedělí 35cm, ve 3 měsících 36cm a v 6 měsících 40cm 😎

suki
autor
6. pro 2007

Ale všechno je O.K ne slevik? Doktorka se k tomu nevyjadřovala, že by hlavička rostla moc pomalu ne?

slevik
6. pro 2007

Ne, nic neříkala 😉. Ono záleží určitě na tom, s jak velkou hlavičkou se miminka narodí a pak taky, jak to dr. změří 😅

suki
autor
6. pro 2007

Malá když se narodila, tak měla okolo hlavičku 35cm, za týden a půl co se narodila měla 37cm, v šesti týdnech 39 cm a teď ve třech měsících 42cm.

slevik
6. pro 2007

Tak roste, to je v pořádku 😉. Horší varianta by byla, kdyby nerostla 😔. Nám tím malinko hrozili už v porodnici a byli jsme i na UZ, protože má Verunka extrémně malou fontanelu 😒 . Ale já mám taky spíš menší hlavu a jako mimčo jsem byla taky extrém 😅

suki
autor
6. pro 2007

Jasně člověk nesmí všechno tak řešit. Přece miminka nemůžou růst podle nějakých tabulek.Kyždý mimi má svoje tempo 😉

romous
3. říj 2008

MYSLITE ZE JE NORMALNI ZE OD PORODU VYROSTLA ME HOLCICCE HLAVICKA JEN O 1,5 CM??Jsou ji skoro 4 mesice,sem z toho nestastna. ☹

oho
3. říj 2008

Suki, Honzík měl ve třech měsících taky 42 cm a doktorka na to nic neříkala.V půlroce měl 45 cm (to mají děti většinou až v osmi měsících) a akorát ho pochválila, že má pěknou velkou kebulku 😅
Romous a co na to říká doktor(ka)?

coriven
4. říj 2008

romus - je fakt, že nám porostla o 7 cm za 4 měsíce (od porodu), ale asi i záleží jaké máte genetické dispozice, u nás sou široké lebky 😅 a jestli dr. nic neříkal, tak to bude snad v pořádku a nebo to špatně změřili, ale pravda 1,5 cm by se mně taky zdálo být málo 😕 , pro jistotu se zeptej dr. 😉