Dcera málo přibírá. Jak to řešit?

pismenka
5. říj 2008

hezké odpoledne,
je nám 6měs. a od 3měs. kdy jsme byli váženi jsme přibrali jen kilo. Přitom holčička je čilá, už se staví na čtyři - je moc šikovná. Flašku mi nechce s umělým mlékem - jen občas když má asi opravdu hlad a to vypije tak 120ml. ale opravdu jen občas. Kojím už málo - i když ted jsme nemocní a ona chce jen prso,tak že ted opět jen kojím, protože nic jinýho mi nechce. Strašně se bojím dalšího vážení, máme jít v úterý - po týdnu, jeslti jsme přibrali. No když jsme ted nemocní a nejí nic jen kojení,tak si myslím, že asi moc nepřibereme. Jak to holky řešíte? ale ty lžičky jídla přeci do ní nemůžu lámat přes koleno, když nechce. Mám z toho strach.

pismenka
autor
6. dub 2015

@teeerez
@marmazel
@pampalin
Dnes už je Štěpánce sedm let, je to pořád drobná holčička 😀 ale když to teď čtu, tak jsem se nervovala zbytečně. Jenže, první dítě 😀 a když vidím fotky, zase tak hubena nebyla 😀

marmazel
6. dub 2015

@pismenka je krásná, dcerka jde v květnu na 7-letou prohlídku, vím, že má cca 20 kg, ale kolik měří nevím, ale je taky drobounká, takový chroustík, ale jako miminko byla kulička, než začala běhat.

teeerez
6. dub 2015

@pismenka to mi uslo :D ale dobry vedet, ze se taky nemusim nervovat, krasna holcicka 🙂

papka
28. dub 2015

holky nestresujte, dnes 8 měsíční vážení, malý má 7,700g a 70 cm, no nic moc, je drobnej, když vidím ty děti tlusté v té poradně, ten jeden nemohl ani dýchat jak byl tlustoučký. taky bych chtěla mít tlusté dítě, ale holt bude drobný, je nesmysl,vysazovat jogurty a mléčné výrobky - kdyby to byla alergie na kravské mléko tak věř, že po jogurtu se ti hodně osype, opuchne atd., nevysazovat, vždyt zhubne ještě víc, naopak dát více příkrmu a vyčkat na pečivo, my už dáváme dle mudr rohlík, kousky chleba, aby trošičku nabíral, malému to hodně chutná takže čekám že do roka budeme trochu silnější. ach jo.

pampalin
28. dub 2015

@papka Malé jsou 4 měsíce a 6 dní, dneska jsem si ji doma vážila a má 5,9kg. Už váhu neřeším, máme další problémy, mnohem závažnější a váha je oproti tomu nic.

leos12345
27. črc 2016

Nám při porodu navážili 3 580g domů jsme měli 3320g,vše bylo v pohodě a teď na 2,5měsíce vážíme 4 150g a nevejdeme se do tabulek pořád nás mudr. posílá na hospitalizaci.Tabulky nařizují 5 kg a víc,takže neprospíváme a jsme prý na smrt.

linee
27. črc 2016

@leos12345 moje holka pribira take mene, ale pokud ti pediatr rekl doslova, ze neprospivate a jste na smrt, tak ho okamzite zmen. Jestli chces, napis mi do sz, pokud budu moci, rada poradim. Nam pomohlo "prezit" prvni 4 mesice, pak jsem zavedla prikrmy. Kojis a nebo davas um? Urcite mi napis a prosim, hlavne se nestresuj. Dite prospiva a nehubne, to je zaklad.

tuhinka
27. črc 2016

Tak můj malý je rekordman ve 13 měsících má 7,3 kg. Naštěstí doktorka to nerřeší. Je prostě drobek, ale velice akční. Vzhledově vypadá normálně a sní toho více než 2 letý starší syn... :D Hold. Má dobré spalování...

linee
27. črc 2016

@tuhinka ja myslim, ze nejhorsi je ani ne pribirani deti, ale to, jak dokazou doktori maminku nekdy zbytecne jeste vice vystresovat...

tuhinka
28. črc 2016

@linee no ani nevíte, jak já tohle znám. Jsem laktační poradkyně a co mi někdy maminky vypráví je hrůza. Už jim nevěřím...

eviknufik
18. bře 2018

Ahoj holky, mam take problem s pribiranim. Malý se narodil o tři týdny dříve s váhou 2860g a 47 cm. Na poslední kontrole ve 3 a půl měsících měl 5950g, po třech týdnech přibral na 6400 (7.3) A včera po poslední kontrole měl jen 6460. Tzn ze za 10 dní jen 60g (vážení doma). Mam strach ze přicházím o MLÍKO, kojim az 12 denně. Prvního jsem mohla do 22 měsíců. Piji kojící čaje. Meli. Co dál poraďte

terezapetrova
18. bře 2018

@papka skoro 8kg v 8mes to mel slušnou vahu ne. Spousty kluků ma tohle až v roce. I mí to tak měli