Dcera málo přibírá. Jak to řešit?

pismenka
5. říj 2008

hezké odpoledne,
je nám 6měs. a od 3měs. kdy jsme byli váženi jsme přibrali jen kilo. Přitom holčička je čilá, už se staví na čtyři - je moc šikovná. Flašku mi nechce s umělým mlékem - jen občas když má asi opravdu hlad a to vypije tak 120ml. ale opravdu jen občas. Kojím už málo - i když ted jsme nemocní a ona chce jen prso,tak že ted opět jen kojím, protože nic jinýho mi nechce. Strašně se bojím dalšího vážení, máme jít v úterý - po týdnu, jeslti jsme přibrali. No když jsme ted nemocní a nejí nic jen kojení,tak si myslím, že asi moc nepřibereme. Jak to holky řešíte? ale ty lžičky jídla přeci do ní nemůžu lámat přes koleno, když nechce. Mám z toho strach.

berunda
5. říj 2008

ahoj akolik ted mala váží????
Naše mála ma v pul roce neco malo přes 5kg a porodni vaha byla 3100g je drobnejší, jíst jí chutná je spokojená. Mudr říká že je to v pohodě že je prostě drobnější , já plně kojím a včera jsme začli mrkvičku.

berunda
5. říj 2008

podle mě je každé mimčo jiné a když nějak nehubne tak to asi Mudr neřeší..

pismenka
autor
5. říj 2008

když se narodila, měla 2,60, domu jsme šli s 2,40 a ted v 6měs. má 5,50
máme za sebou teprve prvne Hefa vakcínu, že nám další dát nemůže, protože málo přibíváme. 😢

dnada
5. říj 2008

pismenka - tak to my přibíváme dobře,když to vidím... můj malej měl 2700g a 47cm při porodu,domů sme šli s 2540g a když sme byli ve dvou a půl měsících na vážení měl už 5kilo a 58cm .... je plně kojený a to se mi furt zdá že je malej 😀

kolik máš mlíčka? co se pokusit zvýšit laktaci,když jen pije mlíčko? jinak mi nic nenapadá,jak donutit mimčo baštit když nechce ☹

alterna
6. říj 2008

pismenko a co na to Mudr?
Ja myslim že by vadilo kdyby se přibírání zastavilo nebo hubla...
nače mala taky neni buhvikjak velka
Já myslím že není důležité přibírání podle tabulek
naše malá je drobeček taky, ja měla strach, mudr ji tedy udelala odbery veskere a mala je zdrava, holt nebude žadnej puclík 🙂

monik76
6. říj 2008

Ahojky, moje malá taky když se narodila měla 2640g, ze začátku skoro vůbec nepřibývala, jen jsem kojila, ale přes klobouček tak ji to šlo těžko. Kojíme pořád, už dávno bez kloboučku, ale taky není žádnej cvalda. Má 9 měsíců a s bídou 7500g. Což taky není moc, ale mudr je s ní naprosto spokojená. Každý dítě je jiné, a pokud je tvoje dítko spokojené, nepláče hlady, nehubne, tak bych to asi neřešila. 😉

radka.m.
6. říj 2008

písmenka a jak ti jí v noci?pokud nejí,tak jí zkus dávat 2-3krát za noc flašku s UM,nebo s MM.ZE spaní děti nejvíc sají,tak by pak aspon víc přibírala.radím schválně flašku,aspon ji nebudeš muset budit a budeš vědět,kolik toho vypije.ve spánku si většina dětí vezme cokoliv.

sisstin
6. říj 2008

radka.m: tak tohle mi taky radily holky..ale bezpečně poznal, že je to mlíko a hned to vypliv..takže od 10m. nepije žádný 😅

plechajda
6. říj 2008

ahoj tak u nas je to podobny, malej se narodil 3240 z porodnice jsme sli s 2840 a tedka ke dnesku ma 5400 a je rad :o) za posledni mesic nabral jen 390g, dr se ptala jestli krici po jidle, ale to nedela tvari se ze je desne napuclej a pak jestli kadi a kdyz jsem rekla ze 5x denne porad tak rikala ze to je v pohode, proste je drobnejsi, pokud takhle dost kadej tak prej je mlika dost....jak tady uz nekolikrat padlo, kazdy dite je jiny a holt my ty obriky mit nebudeme :o) No co...aspon je malej zas zivejsi nez ty narachly deti :o) 😀

gabka32
6. říj 2008

ahoj, já mam doma taky "drobínka" narozena v termínu 49cm, 3150g, z porodky jsme šli 3120, pak po týdnu 3140,ale pak zhubla, protože si nic nevytáhla z prsu, Dr. nařídila dokrm - kombinovala jsem s odstříkaným MM a za týden nabrala 450g! ale ted už přibírá pomalu, za posl.měsíc jen 500g, takže má 5050 a 60cm. jenže ona málo vypije a i když má ve flašce hodně, stejně více než 600-750ml denně nevypije. podle Dr.je to málo, ale prý se nemám znepokojovat, když nekřičí hlady, v noci se budí jen 1x a přibírá - soce pomaleji, ale roste.
taky se hodně hýbe, furt sebou mele, tak třeba více energie vydá 🙂

pismenka
autor
6. říj 2008

moc vám děkuju za odpovědi, zítra by jsme měli jít na vážení a já jsem z toho celá pipi 😉
koukám, že nejsem jediná, která má doma drobka, nevadí mi to, naopak jí to moc sluší, ale mám asi divnou MUDr., pořád jen, "no to je málo, musíte víc........" a přitom mi nic neporadí, hodí mi letáky......ale slyšela jsem, že to je hodně doktorek.
Tak ještě jednou děkuju. Jsem moc ráda že modrý koník je. Člověk se uklidní a pokecá.
Jak tady jedna maminka psala, taky se má holčička tváří jako když toho vypije 🙂) V noci když můžu dávám láhev, abych viděla co vypije. No vypije tak nejvíc tu 50ml, víc ne, ale asi jí to stačí.
Taky je čilá a hoooodně, tak že souhlasím s tím, že hodně energie vydá. Dnes udělala první krůčky po čtyrech 🙂 pak teda zase spadla, ale je jí 6měs. a je fakt šídlo. V noci se budí tak každý dvě hodinky. K ránu už je to třeba po hodinách, ale dopoledne spí tak 2hodiny a odpo taky.

jezevec
6. říj 2008

ahoj, my mame chlapa🙂 a drobka, meli jsme pri narozeni 3kg a tedka ve 4mesicich akousek neco malo pres 6kg, zadny cvalik,ale uz krasne paseme, zaciname lest, jsme ciloucky, takze vydame i vic energie,pouze kojim, pribirame tak v norme, mudra je spokojena a my taky to je hlavni!!! jak tu nekdo psal zivejsi a ne narachly🙂))takze zadnej stres, vsechno nemuze byt podle tabulek...

kukuli
6. říj 2008

Ahoj,
my mame doma taky zizalicku hubenou. Porodni vaha 3,90, domu jsme sli s 3,50 a v peti mesicich mel 5kg. Jak pise pismenko nase mudra neustale ze malo pribira, ale nikdy nic neporadila. Jen me stresovala a ja si pripadala jako ta nejhorsi mama co trapi svy mimco hlady, pritom Kubik byl a je neustale usmevavy a spokojeny miminko. Pak mi rekla ze je drobnej a svetlej, ze ma ASI anemii, tak mu mam kapat kapky. Ano diagnoza hozena od oka a vysledek ASI. To me namichlo a zmenili jsme mudru. Zadna anemie se nepotvrdila. Zacali jsme malyho podle rady mudry dokrmovat Nutrilonem a zacal ( sice o par tydnu driv ) papat v poledne zeleninku a tim zacal i pribirat. Na vazeni jdeme na ve CT,ale dle nasi osobni vahy by mel mit 6,40, coz je velkej skok. Proste deticky si samy reknou kdy potrebujou vic. Ma rada je zmenit mudru, my jsme se tim vsichni uklidnili a nova mudra je uplne vynikajici, uplne jiny pristup - tabulky nejsou vsechno!!!!

berunda
7. říj 2008

jak pise kukuli tabulky nejsou vsechno. Nase mudr se tabulkami vubec neridi, rika ze je ted plno pucliku 8kg a vice kilovejch na pul roce a ze se nemam stresovat. Holt nebudem zadny tloustici a to je spravny 🙂

marmazel
30. bře 2015

zkouším obnovit tuto diskuzi, melej 7 měsíců málo přibírá, ted ho trošku týden trápí rýma, tak dnes na vážení po měsíci dokonce 40 g zhubnul ☹ stolice 3-4 denně, žádný průjem, prostě normální. Je od narození na UM, takže teď už má flašku jen ráno a v noci, jinak jogurt, oběd-masozelenina, ovocná přesnídávka, večer kaše. Dr. chce zkusit vysadit kravské mléko, takže koupit hypoal. mléko, do nej rozdělávat nemléčnou kaši, jogurty vysadit úplně. Co si o tom myslíte? Jinak je naprosto spokojený, čilý, usměvavý. Jen nepřibírá ☹

krystalka
1. dub 2015

@marmazel - a on celkově od narození přibírá málo a nebo až teď? Pokud je jinak zdravý a spokojený, tak bych to asi moc neřešila....jinak syn byl taky na UM a v tomhle věku ho pil tedy trochu víc, měl flašku ráno, pak dopoledne jogurt nebo přesnídávku, v poledne masozelenina, odpoledne většinou UM, ovoce, večer kaši a těsně před spaním ještě UM....a v noci taky UM....syn moc nepřibírá ani teď, jen tak pro představu - ve 3 letech 15 kg, v 5 letech 17 kg, teď v 7 letech jsme se konečně dostali na 20 kg 🙂

marmazel
1. dub 2015

@krystalka od začátku přibírá málo. a hlavně každej, že mu musím dávat víc, ale jak? když nehce, tak nechce, kroutí se, veje, vzteká.... To je jako dcera, ta má taky 7 letech 20 kg, je taky hubeňounká, ale jako mimi nebyla, byla plně kojená a až začala běhat zeštíhlela.

krystalka
1. dub 2015

@marmazel - tak možná bude prostě taky hubenější, jako jeho sestřička....asi bych se tím neznepokojovala, pokud je jinak zdravý, nemá nějaké problémy s trávením, nebo jiné....některé děti prostě jsou jedlíci a některé by mohly být živé ze vzduchu 🙂, jinak jen tak pro zajímavost, kolik dcerka měří?

marmazel
2. dub 2015

@krystalka de o to, že pořád trochu ublinkává mléko, nic hroznýho, proti si dr. myslí na tu alergii na BKM. No, kolik měří? No to nevím, naposledy se měřila ve školce, asi jí budeme muset změřit. Jinak máme ve vsi chlapečka ten má ve 3 letech 9 kg.

krystalka
2. dub 2015

@marmazel - aha, tak to jo, to by asi chtělo pohlídat, syn tohle neměl....jinak s tou výškou - syna měřili teď na 7 leté prohlídce, tak jestli jste ještě nebyli, tak ji tam určitě taky změří 🙂

marmazel
2. dub 2015

@krystalka jj, jdeme v květnu

pampalin
5. dub 2015

Naše malá taky jídlo nevymyslela. Je jí 3,5 měsíce a pije jen přes den, v noci spí. Narodila se s PV 3500g
a v pátek měla u dr. 5450g. Ale prostě asi víc nepotřebuje.
Holky, když se dávají příkrmy, začne mimi přibírat víc, že jo?

marmazel
6. dub 2015

@pampalin Mělo by. Ale u nás to nepletí ☹Pořád je to na prd.

pampalin
6. dub 2015

@marmazel A kolik teda malej váží? A kolik vážil, když se narodil?

marmazel
6. dub 2015

@pampalin Při narození měl 3 610 g a v 7 měs. 6 740 g, od začátku na UM , od uk. 4. měs na příkrmech. Ve 3 měs. 5 440 g,

pampalin
6. dub 2015

No vidíš, tak to jsme na tom skoro stejně. Malá ve 3,5 měs. 5450g. Prostě nemáme jedlíky, no. Malá má taky reflux, takže taky ublinkává. Člověk do nich prostě víc nedostane. Když se o to budeš snažit, tak buď Ti to stejně nevezmou anebo vezmou, ale pak to vyhoděj. Takže ty chytrý řeči, abychom jim dávaly víc, mě pěkně serkaj...

marmazel
6. dub 2015

@pampalin přesně 🙂 taky mi to rizčiluje, podle mího ublinkává akorát ty přebytky, co sem do něj nacpala, ale bylo vidět, že už nechce. A co na to dr. ? U nás byla v pohodě, je hodně dlouhej, ale teď po měsíci ne že by nabral málo, ale dokonce 40 g zhubnul ☹ byl teda trochu nemocný, ale stejně, kdyby třeba nenabral, ale že zhubnul ☹

teeerez
6. dub 2015

@pismenka do pul roku by se vaha mela zdvojnasobit, coz jste dali, tak bych se nestresovala. Mam doma taky drobecka a jist neeechce a neeechce, tak se snazim nenervovat (byt to teda neni uplne jednoduchy :D) mliko nechce - ma moc prace nez aby pila, prikrmy taky zadna hitparada, ale ted jsem zacala maso a to se zda ze ji docela jede tak vidim svetlo na konci tunelu :D
Jinak jestli je nemocna, tak to vubec nehrot, to je normalni ze nema chut k jidlu 🙂
P.S. omlouvam se, ale mas vazne priserny matersky plural! Jestli mate dohromady pres 5 kilo, tak trpis anorexii :D

pampalin
6. dub 2015

@teeerez Mně se ten "mateřský" plurál líbí, taky říkám "máme, jíme...". Akorát Ty jsi asi odpovídala tazatelce z roku 2008, ta už to nejspíš neřeší, ne? 😉

marmazel
6. dub 2015

@teeerez já myslím, že pismence je to dneska už jedno. je to 7 let 🙂