• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dcera sa pozerá iba napravo a menej reaguje na zvuky

15. října 2007 
Keď je Naty v lehátku a má pred sebou hračky tak pozerá výhradne napravo. Aj keď ťahá za všetky hračky, aj tie čo sú vľavo, tak na ne ani nepozrie. Teraz som jej s pravej strany hračku vzala a ona sa strašne diví, že tam nič nie je a aj tak nepozerá vľavo

A ešte sa mi zdá, že menej reaguje na zvuky ako predtým. keď ju zavolám po mene tak sa už neotočí ako predtým a to sa otočiť zvykla Dúfam, že počuje dobre

Dúfam, žer sú to iba zbytočné obavy a nič to nie je. no aj tak by som rada počula váš názor :dizzy_face:
15. říj 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obávám se, že tady ti nikdo fundovaně neodpoví. Měla bys sebrat malou a zajít se poradit k dětské Dr.
15. říj 2007 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hodně dětí upřednostňuje jednu stranu, pokud je tohodně, chodí se pak většinou na rehabilitace
15. říj 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se malá, když na ni zavolám už taky neotočí, když se jí nechce. Pokud vypadá jinak zdravě a trhne s sebou třeba když bouchnou dveře, nebo něco spadne, tak určitě slyší.
Jo a když měla asi 3 měsíce, tak brala věci jen do levé ruky, bála jsem se, aby to něco neznamenalo, ale asi za 2-3 týdny se to upravilo samo.Ale určitě bych se o tom zmínila dr. v poradně, přece jen jistota je jistota.
15. říj 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bielanevesta, určitě na to včas upozorni vaši pediatričku, po 6. týdnu už by dítě mělo otáčet hlavičku rovnoměrně, pokud to nedělá, může se jednat o predilekci hlavičky a na to je obvykle zapotřebí rehabilitací, protože by to později mohlo vést k problémům se zády. Záleží i kolik času tráví tvoje malá v lehátku, ono je sice dobrý pomocník, ale musí se používat omezeně, protože takové tříměsíční dítě by mělo asi polovinu bdělého stavu trávit na bříšku, právě proto, aby mu sílily svalíky :wink:
15. říj 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ďakujem za odpovede :slight_smile:
Ona hlavičku otáča na obe strany to jej nerobí problém. Ale proste ke´d je v lehátku tak ju ľavá strana nezaujíma :unamused: nesleduje ju očami
15. říj 2007 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bielanevesta v tomto věku už by se měla předmět pozorovat a reagovat na něj, když ti to nedělá jen v lehátku a jinak jo, tak bych to asi moc neřešila, ale doktorce bych se zmínila až tam půjdete...no a jak slyší, vyzkoušíš tím že jí trochu vylekáš hlukem...tzn. že jí nečekaně něčim zachrasti a ona by měla zareagovatbud pláčem nebo leknutím, nebo se jen otočí.....ale neboj bude to v pohodě
15. říj 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky bych poradila popovídat si o tom s dětskou doktorkou. Já prcka nutím tak, že ho položím na deku (ale může být i v lehátku) a pustím se do žehlení nebo jiné práce. Samozřejmě ho natočím tak, aby koukal na tu jeho neoblíbenou stranu. Takže má na výběr - holá stěna nebo maminka se zásobou veselých ksichtíků :grinning: .
15. říj 2007 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Niega :grinning: :grinning:
15. říj 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek