Dcera sa pozerá iba napravo a menej reaguje na zvuky

bielanevesta
15. říj 2007

Keď je Naty v lehátku a má pred sebou hračky tak pozerá výhradne napravo. Aj keď ťahá za všetky hračky, aj tie čo sú vľavo, tak na ne ani nepozrie. Teraz som jej s pravej strany hračku vzala a ona sa strašne diví, že tam nič nie je a aj tak nepozerá vľavo

A ešte sa mi zdá, že menej reaguje na zvuky ako predtým. keď ju zavolám po mene tak sa už neotočí ako predtým a to sa otočiť zvykla Dúfam, že počuje dobre

Dúfam, žer sú to iba zbytočné obavy a nič to nie je. no aj tak by som rada počula váš názor 😵

karla6
15. říj 2007

Obávám se, že tady ti nikdo fundovaně neodpoví. Měla bys sebrat malou a zajít se poradit k dětské Dr.

kacka79
15. říj 2007

Hodně dětí upřednostňuje jednu stranu, pokud je tohodně, chodí se pak většinou na rehabilitace

samsa
15. říj 2007

Mně se malá, když na ni zavolám už taky neotočí, když se jí nechce. Pokud vypadá jinak zdravě a trhne s sebou třeba když bouchnou dveře, nebo něco spadne, tak určitě slyší.
Jo a když měla asi 3 měsíce, tak brala věci jen do levé ruky, bála jsem se, aby to něco neznamenalo, ale asi za 2-3 týdny se to upravilo samo.Ale určitě bych se o tom zmínila dr. v poradně, přece jen jistota je jistota.

zevina
15. říj 2007

Bielanevesta, určitě na to včas upozorni vaši pediatričku, po 6. týdnu už by dítě mělo otáčet hlavičku rovnoměrně, pokud to nedělá, může se jednat o predilekci hlavičky a na to je obvykle zapotřebí rehabilitací, protože by to později mohlo vést k problémům se zády. Záleží i kolik času tráví tvoje malá v lehátku, ono je sice dobrý pomocník, ale musí se používat omezeně, protože takové tříměsíční dítě by mělo asi polovinu bdělého stavu trávit na bříšku, právě proto, aby mu sílily svalíky 😉

bielanevesta
autor
15. říj 2007

Ďakujem za odpovede 🙂
Ona hlavičku otáča na obe strany to jej nerobí problém. Ale proste ke´d je v lehátku tak ju ľavá strana nezaujíma 😒 nesleduje ju očami

mikca
15. říj 2007

bielanevesta v tomto věku už by se měla předmět pozorovat a reagovat na něj, když ti to nedělá jen v lehátku a jinak jo, tak bych to asi moc neřešila, ale doktorce bych se zmínila až tam půjdete...no a jak slyší, vyzkoušíš tím že jí trochu vylekáš hlukem...tzn. že jí nečekaně něčim zachrasti a ona by měla zareagovatbud pláčem nebo leknutím, nebo se jen otočí.....ale neboj bude to v pohodě

niega
15. říj 2007

Ahoj, taky bych poradila popovídat si o tom s dětskou doktorkou. Já prcka nutím tak, že ho položím na deku (ale může být i v lehátku) a pustím se do žehlení nebo jiné práce. Samozřejmě ho natočím tak, aby koukal na tu jeho neoblíbenou stranu. Takže má na výběr - holá stěna nebo maminka se zásobou veselých ksichtíků 😀 .

bielanevesta
autor
15. říj 2007

Niega 😀 😀