Dcera se leká i běžných zvuků. Srovná se to s věkem?

nissanek
5. led 2008

Naše Kristýnka je strašně lekavá. Jakýkoliv zvuk jí vyleká, nejdřív uplně ustrne a pak se většinou rozbrečí. A jsou to zvuky jako moje vysmrkání, kýchnutí, když dám poklici na hrnec...bojím se aby z ní nebyl nějaký neurotik. Máte stím někdo zkušenost? Srovná se to s věkem?

sokolka
5. led 2008

Malej se mi taky takhle lekal, ale teď už je to dobrý. Sice je poseroutka a některé hrací hračky ho taky rozpláčou, ale myslím si, že si zvykne. A malá určitě taky. 😉

petraluk
5. led 2008

Niss to je úplně normální, mě se malej taky leká obyčejnýho smrkání atd., ale brečet tedy nezačne. Ono se to časem srovná 😉

aponchie
5. led 2008

u tak maleho je to uplne normalni si troufam rict 😉 nas vylekalo ikdyz sem sla z pokoje potichu a neco se sustlo

hackermartinka
5. led 2008

ahoj, náš syn se taky hodně leká - přesně co píšete vy. Smrkání, kýchání, i malé odkašlán, nebo náhlé zvuky. Z 90% se rozpláče a pak skoro nejde ani utišit. Taky si ale myslím, že se to postupem času srovná

dendisa
5. led 2008

Taky máme extrémního lekavce, to samé, jak píšete. Stačilo, aby tatínek přišel z venku a v čepce a zimní bundě přišel říct Lindě ahoj. Řev jako prase.

u nás se to časem hodně zlepšilo, sice se při každé blbosti lekne, ale už se nerozpláče. Teď mi na ni ve vaně spadla krabička s mýdlem, tak jsem se děsila, že se zas přestane chtít koupat, ale v pohodě. Vždycky, když se lekne, začnu se smát a vyblbovat, jakože to bylo schválně (jééé, co to je? Téééda! No, to je ale šikovná Lindička, to je náš veselý bobeček atd. atd.), dokud se nezačne smát i malá. Zabírá to 😉

nissanek
autor
5. led 2008

tak to snad bude časem lepší, ale upřímě já jsem taky pěkná lekavka 😅 , tak snad nebude v tomhle moc po mě...

majaaita
6. led 2008

Nissanek, náš mladej je taky lekavec. Předevčírem řval, když viděl manžela s pěnou na holení na obličeji - byl úplně vyděšenej.
Hodně chováme a uklidňujeme. Doma se to lepší každým dnem, jak je zkušenější. Cizích se bojí jak čert kříže, hraček, který dělají zvuky taky.
Jsou to cíťové, ale lepší než nějaký otrlci, ne? 🙂)

Hackermartinko, to jste na to šlápli brzo 🙂 Držím pěsti 🙂

betka007
6. led 2008

Ahojky, tak u nas sa Laura boji, ked si manzel kychne,alebo fuka nos- hlasite zvuky jej nerobia dobre..

minea
17. bře 2008

Holky, v jakém věku se vaše děti začaly takhle lekat?
Nejdřív jsem se při tomto tématu trochu usmívala, ale obávám se, že to před pár dny postihlo i nás. Malá se včera tak strašně lekla, když do pokoje vešel táta a promluvil na ní, že začala plakat, až slzičky tekly proudem. Úplně nás to vyděsilo. Taky se to stalo, když jsem třeba při kojení někomu odpovídala do vedlejší místnosti, ale to byla moje neopatrnost. Je to až cca poslední týden, dřív se to nestávalo. Má necelé 4 měsíce.
Vy, co jste psaly své příspěvky v lednu - změnilo se to od té doby?

sisstin
17. bře 2008

no holky..super téma..u nás též..jak někdo zasmrká, zakašle..zašustí záclony...tak strašnej lek..vytřeštěný oči..a pak strašný brečení 😕 🙄

gandy
17. bře 2008

Tak to nevím, naše malá byla hodně lekavá jako miminko a neurolog jí dal B6. Tu papáme, nebo aspoň se snažím každý den půlku.. Řekl že do roka by se to mělo brát, že tím nic nezkazíme... Zkuste se zeptat dr!!! Nebo je to jen období a zlepší se to..

podkolenka
17. bře 2008

Ahoj holky, my jsme byli na tříměsíční prohlídce a doktorka povídala, že má malá pořád úlekavé reakce (má vytřeštěný oči a roztáhne ruce) - nejvíce prý se to právě projeví u lidí který nezná 😒 . Tak jsem se ptala jestli to pro nás něco znamená a jestli za to nějak můžeme. Ríkala, že to je vývoj a že každý mimčo se toho zbavuje jindy. Někdo tyto reakce nemá už po měsíci někdo je má ještě v půl roce i déle. Stejně mi to nedalo a koukala jsem po tom, dokonce jsem se ptala online jiné doktorky a ta mi potvrdila, že to je v pohodě, že každé mimčo je jiné a proto se netřeba příliš znepokojovat. Nevím jak je to pak u starších ale do půl roka bych byla klidná. Jasně, že se na to zaměřuji a snažím se aby těch podnětů k úleku bylo co nejméně a hlavně aby malá věděla, že se nemusí bát, že máma a táta jí vždycky podrží. Takže ještě více hladíme, kolíbáme a mazlíme (myslím, že víc už to ani nejde 😉 .

bramburka
17. bře 2008

my se teda taky strašně lekáme, teda Xenuška, 😀 moje mamka onehdá ji přebalovala a malá do toho začala čůrat a tak mamka vyjekla jéje, a Xenuš sebou trhla apka ječela, no to byla dvojka 😀

nissanek
autor
18. bře 2008

tak Kristýnka se už tolik neleká, opravdu se to srovnalo...a když se teď lekne, tak už nezačne brečet. Nejlepší je, když se lekne když kojím, to pak cukne hlavou, aby se otočila za tím zvukem a prso má pořád v puse...auuuuu!!! 😝

jandalinka
18. bře 2008

Tak naše malá je také lekavá.Ještě,že jsem narazila na tuto diskusi 😅 .Už jsem myslela,že jsem ji něčím"nakazila"já,když byla malinká a spala u poslechu radia či tv.Od začátku jsem ji zvykala na nějaký šum,ať se pak nelekne jen když "spadne špendlík na zem".A když tady čtu,že se to srovná a má hodně maminek s tímto problém,tak už se tak neděsím.Ale přesto je to nepříjemné,když někdy je rachot např.z aut venku,když je v kočárku a to jí nevadí a jindy doma,kdy je klid a jen mi např.spadne vidlička na zem,tak se lekne tak,že začne být mrzutá nebo jen sebou škubne a já si hned říká,co to je,vždyť se tolik nestalo. 🙄

sandra00555
5. dub 2016

moje dite bylo v trampolině a uplne vybehlo ven pritisklo se na me a rikalo bojim bojim a jak jsem se ji zeptala ceho se lekla tak odpovedela kako kako a ukazala k houpačce pak jsem sla s ni na chvilku dovnitr a rikala sem ji tak pot deme ven a ona zavrela dvere a nechtela jit ☹ ☹ ☹ ☹

Poratte mi prosim co se ji stalo