Dcera začala 5. měsíc a nepase koníky, máte zkušenost?

luckybara
21. lis 2012

Ahoj holky mám dotaz,dcera začala 5.měsíc,hlavu drží už krásně,ale odmítá za jakých koliv okolností ležet na bříšku nebo pást koníky..doktorka nám zatím napsala do karty že psychomotorický vývoj je neúměrný ale nikam nás neposlala..Máte někdo zkušenost?jestli může začít sama,nebo se mám obrátit na nějakého odborníka?děkuji

citun
22. lis 2012

Záleží na tvém pocitu.jestli si myslíš,že je to tak špatné,nech si od doktorky napsat rehabilitace.Párkrát zacvičíte Vojtu a bude to v normě.Já bych ještě zkoušela malou dávat na bříško,určitě se naučí.Musí být,ale na zemi na dece,ne na posteli,tam to je moc měkké.Přeji hodně zdaru! 🙂 🙂 🙂

cuci25
22. lis 2012

Naše malá si taky dávala na čas, taky jsem z toho měla špatný pocit, tak jsem sama bez doporučení navštívila dětskou fyzioterapeutku, aby se na ni podívala, jestli je v pořádku. Tak to taky udělej, pro svůj klid 😉

kamino
22. lis 2012

My koniky trenovali na gym.mici. Briskem jsem ho na nej polozila pred akvarko,ktere miluje,nebo aby koukal na me a jak si trochu posilil zada a brisko,tak se mu na brisku zacalo libit...

lv
22. lis 2012

dcera nepásla ve 3měs, pediatr řekl, že chvíli ještě počkáme, ale nezačala ani ve 4měs , prostě se plácala na bříšku, ruce rozhozený jak letadýlko a neopřela se o ně, hlavičku nahoru měla pěkně, jakoby to táhla všechno krčkem nahoru..nepomohlo ani to, že jsem jí ručky stavěla do správné pozice, vždycky je zas rozhodila ..nás pediatr tedy ve 4měs poslal na rehabilitaci, lékař jsi prohlédl a napsal vývojovou rhb, tedy cvičení vojtovou metodou, protože je mírně hypotonická - má slabší napětí ve svalech, hlavně na zádíčkách, kolem lopatek a na bříšku, proto se pořádně nezvedne. Cvičíme teď 1měsíc /pauza na očkování+nemoc 6dní/ je to těžké, hodně u toho brečí, pořád se nějak vnitřně s tím cvičením nemůžu srovnat, protože mi přijde šikovná, na nožičky sahá, otáčí se na bříško, o ruce se už opírá a podává si hračky. Jen by se už měla opírat o natažené paže. Nevím, jestli se zlepšila cvičením, nebo tím, že se vyvíjí, roste. Radši si někam zajdi, ať se na maličkou podívají.

zdenca6
22. lis 2012

a doktorka ti na to nic neřekla, u nas to vždy doktorka kontrolovala mě malej taky nechtel past ale ve 4 měs začal ale nechtel mi sedet tak jsme chodili na cvičeni aby posulil svalstvo, zeptej se doktorky podle mě by v 5 měs mel past nadherne chodili jsme k doktorce no jak se ji řika chcodiš tam na kontrolu z nožičkama tak se zeptej tam oni ti poradi třeba jen linoučka ale nenechavej to jen tak držim palečky

zuza01
22. lis 2012

To je dobrý, napíše, že vývoj neúměrný a to je jako všechno? To bych asi i změnila dr.

ined77
22. lis 2012

zkusila bych dr. požádat o konzultaci s neurologem, ten malou prohlédne a může doporučit rehabilitace.
určitě bych nečekala jestli to spraví samo nebo ne...čím později se začne cvičit, tím to bývá těžší. navíc může jít o maličkost která se snadno napraví za pár týdnů. držím palce! 🙂

scvrcek
22. lis 2012

máme to samý, pořád jsme čekali, že začne sám, ale nezačal, tak už jsme na rehabilitaci a cvičíme Vojtovu metodu....vydupala jsem si to ale víceméně sama, a štve mě, že ne dřív, doktorka pořád čekala, že to dožene sám 😠
Být tebou nečekám na nic a vydupu si to, i třeba soukromně, já taky byla několikrát sama u fyzioterapeutky soukromně.....nepodceňovat, oni řeknou, jestli to dožene cvičneím, nebo vás pošlou na neurologii pro jistotu....

paja.83
22. lis 2012

Moje malá taky na bříšku řvala, takže o pasení koníků se u nás dalo mluvit až kolem 6.měsíce. Dávala jsem si ji přes stehna, byla nucena držet hlavičku, když jsem ji dala totiž na koberec, položila hlavu na zem a řvala a řvala. Hladila jsem ji po zadech , dala před ní hračku, ale stejně vydržela chvilinku. Máme teď ale opožděný psychomotorický vývoj, poprvé se přetočila na bříško až v 7,5 měsících a v 10 měsících jsme skončili na rehabilitacích a tam první co se mě ptali, tak bylo, jak často bývala na bříšku. Zkus se domluvit s doktorkou na nějakém cvičení, určitě je lepší dříve než později, nám právě řekli, že už jdem celkem pozdě. Takže jsme toho už moc nenacvičili a malá je na začátku 16.měsíce a ještě nechodí.

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yesu
6. pro 2012

Tak jak jsi to vyřešila? Můj malej od malička taky nechce být na bříšku! Koníky začal jakž takž pást ve 4m, ale do teď vydrží na břiše chvilku, pak zaboří hlavu a ječí...na ručičky se ještě nestaví, ale na bříško už se bez plínky otočí, dneska nám dr. napsala, že hrubá motorika lehce vázne a řekla mi, že pokud se to do ledna nezlepší, pošle nás na rehabku! Před vánocema jdeme ještě na neurologii, tak uvidím co tam!

chalupastachy
20. dub 2017

@lv Dobrý den, máme podobný problém. Mohu se zeptat, jak Vám to dopadlo?