Denní a noční režim u šestiměsíčního chlapečka

petulekl
30. pro 2012

Ahoj maminky. Omlouvám se, omylem jsem svůj dotaz dala jako otázku a nemohla už pak reagovat na příspěvky. Snad nebude vadit, že jsem zavedla teda diskuzi na toto téma. Takže ještě jednou 🙂 - za dva týdny bude našemu broučkovi 6 měsíců a chtěla jsem se zeptat, jaký režim máte u stejně starých miminek? Kolik hodin vám v noci spí, jestli se v noci budí a jak dlouho vydrží koukat přes den? A kolikrát vám přes den spinká? Nám spí prcek tak od půl deváté do půl šesté, někdy do šesti (ale rozhodně ne v kuse), pak se nakojí a už se mu spát nechce, takže si hraje. Spinká znovu mezi osmou a půl devátou půl hoďky, pak kouká asi 2 hodiny, jde do kočárku, kde vydrží někdy 45 minut spát, někdy hodinu a půl. Znovu kouká, znovu kočárek a pak si ještě zdřímne okolo páté půl hodiny. No a do postele jde kolem osmé (mojí postele - když spal v kolíbce vedle mojí postele, bylo to ještě o mnoho horší. Máme velké letiště, manžel se musel odstěhovat, aby měl náš maestro dost místa 🙂 - rozhodně to není ideální, ale pro spánek člověk udělá hodně, že?). V noci se ale často budí, pořád ho trápí bříško. No a spánek přes den je otřesný i v kočáře, po půl hodině je úplně vzhůru a musí se znovu uspat, jinak je protivný jak činže 🙂 A je jedno, jestli kočár stojí, nebo se s ním jezdí.
Tak mě zajímá, jak to máte vy? Protože mi připadá málo, že vydrží vzhůru jen dvě hodiny. Možná, že kdyby měl kvalitnější spánek v noci, ale nevím, jak toho docílit. On je od narození s tím spánkem na štíru... Moc děkuji!

betysek
30. pro 2012

@petulekl Ahojky, mám holčičku 6,5 měsíce starou. V noci spinká i 7 hod v kuse, teda spinkala tak před měsícem. Byla jen kojená a růstový spurt měla poslední 2 týdny v 6.měsíci. tak že šla spát kolem 20 hod a budila se kolem 24 hod a pak kolem 4 hod, pak spala tak do 7 hod. (Kolem 5,5 měsíce spala od 20 hod do 3 -4 hod do rána v kuse) Pak měla rýmu s kašlem, tak že ji to buzení v noci zůstalo doteď. JInak vydrží vzhůru taky max 2 hod v kuse, pak už je unavená a protivná. Přirala málo za poslední měsíc, tak že jsem na radu doktorky dala vedle poledního příkrmu i kaši s doměním, že se nebude tak často v noci budit, ale zatím to nemá moc vliv, asi díky nemoci. Jinak ráno vstává tedy kolem 7 hod po 1 hod hraní jde spát na hodku, pak jdeme ven na 2 hod -spí v kočárku max 30 min - není vozící typ. Pak oběd spaní v postýlce asi od 13 hod do 15 hod. Pak buď jdeme ještě ven, nebo jsme doma a dám ji spt kolem 17 hod a spí do 18 hod, pak kaše a hraní a do postýlky jde kolem 20 hod. Spí tedy v postýlce, občas když usnu při kojení, tak zůstane u mě v posteli, ale moc to nefunguje, prtože se budí v noci ještě častěji a chce se kojit. Myslím, že ty 2 hod vzhůru jsou v tomto věku úplně normální.

minka1309
6. únor 2013

ahoj, nasemu Bartovi bylo vcera pul roku a fungujeme tak, ze vecer jde spat kolem osme vecer, uspim ho kojenim nejlip, u toho vzdycky vytuhne, pak ho prenesu do jeho male postylky, vzbudi se tak za dve az tri hodky na dalsi jidlo, to si jen cucne a zas usne, v noci se probudi na hamani tak 2x s tim, ze to druhy jidlo je uz spis k ranu treba kolem pate, pak zas usne jak andilek a tak do pul osmy, nekdy do sedmi rano jeste spime, pak si hraje a kolem pul desate desate jde hamat, u toho opet usne, tak ho chvili necham a pak jdeme do kocarku, tam vydrzi spinkat tak tri hodky, nekdy mene, ale vzdy je to vic nez hodinu :o) je taky jedno, jestli se jede, nebo stoji, kdyz si ve stojicim kocarku zabreci, tak ho pohoupam a zas usne :o) pak je vzhuru tak do tech ctyr az pul pate a davame si dalsi prochajdu, ale to uz spi tak max. hodinku a pak je cily az do te osme zase...:o)