Denní režim půlročního miminka. Jaký máte vy?

janulickaj1
22. bře 2012

Jaký máte denní režim? Kolikrát za den dítě jí a co?
Jak často pije vodu nebo čaj a kolik?
Kdy koupete jestli před jídlem nebo po jídle?
Krmíte těsně před usnutím nebo dodržujete tu min. půl hodinu?

Díky za všechny odpovědi, já se nějak potřebuju utvrdit, že nedělám všechno špatně :(

betelgeuzz
22. bře 2012

Většinou vstává v 9, ale mezi 6 - 7 kojím a ona ještě usne. Po probuzení kojení, do 11 je vzhůru, nakojím a jde spát. Spí asi 3 h. Pak zeleninový příkrm a dokojím. Zase je 2 - 3 h vhůru, pak nakojím a dám spát, nebo jdeme ven. Vrátíme se kolem 6, koupeme v 7, ale jen obden. Vykoupu, nakojím a dám spát. V noci se budí na kojení asi 3x. Dávám vodu po příkrmu, jenom si cucne a spíš to pustí z pusy ven. Takže o pití se mluvit nedá 🙂

Proč bys dělala všechno špatně? Každé dítě je jiné a má jiné potřeby. Není žádné dobře a špatně, důležité je, že to vyhovuje vám 🙂

petulka25
22. bře 2012

@janulickaj1 tak nám se to tenhle týden změnilo.budíček mezi 5-6 hodkou ,další spánek cca 10 hodiny tak do 12 pak příkrm!odpolední spánek kolem 14-17 jak kdy!19 koupání a spánek kolem 21-dřív usínala až kolem 22,30! a co kojení? kojíme co 2 hodiny a v noci taky-to už si v noci připadám jak robot!malá vstane já ji dám prsa a spí a já taky!
jiank čajík ji dávám heřmánkový-občas po lžičkách-na lepší trávení!!! ale připadámi že co den to úplně jiný! zaleží jestli jsme venku dop i odp,jestli jedem na návštěvu......ale řídím se hlavně malou-když má hlad dám ji prso,když vidím že chce spinkat dám ji spnkat.
A neděláš nic špatně,každé dítko je jiné,má jiné potřeby, prostě se řiď tím co chce tvoje mimi 🙂

ja.na81
22. bře 2012

@janulickaj1 pokud je spokojene mimco, delas to dobre 🙂 Delej, jak citis a bude to dobre 🙂 Rezim se stejne bude menit, jak bude prcek rust a vic a vic objevovat svet...

Jinak my to meli asi takhle - v 7mi mes. mel jeden prikrm - obed, tak nejak kolem poledne, jak to vyslo, jinak jsem ho kojla jak chtel - chtel dost casto. Vodu zacinal ochutnavat z hrnicku, trochu po obede (caj v te dobe jeste vubec ne)... ale fakt zatim minimalne, mliko pro nej bylo nade vse... Budil se tak kolem pul sedme, spat jsem ho davala vecer taky kolem sedme mam ten pocit...
Vecer v te dobe usinal u prsa, takze jsem krmila tesne pred spanim... koupala jsem (tak jednou tydne, jinak otirala zinkou) pred tim, nez sel do postylky, takze pred krmenim

Jsem si ale jista, ze ty vsechno delas dobre - tak jak to nejlip vyhovuje vam 🙂

jarkalada
22. bře 2012

@janulickaj1 my vstáváme kolem 7h, mlíčko (cca 180ml) tak v 7:30-8h, kolem 9h spí-jak kdy, někdy půl hodiny, někdy hodinu. Kolem 11h mlíčko, pak kolem 14:30. To mají před mlíčkem příkrm.
Většinou jsou unavený po cca 2hodinkách. Jdeme ven. Další jídlo kolem 18:30h.
Do toho my ještě 3x denně cvičíme.
Někdy koupem před jídlem, někdy po, záleží,jak to fakt vyjde. Někdy v šest, někdy třeba v půl osmý. Obden. Žádný odstup mezi jídlem a koupání nedodržujem. Prostě jak to vyjde, tak to vyjde 😎 Spát jdou přibl.mezi 20-21h.Ale ještě je kolem 22:30h vzbudíme a nakrmíme, aby vydrželi - a to pak spí až do těch sedmi ráno.
Přes den pijem buď jen převařenou vodu nebo jen slabý čajíček,kolik chtějí - ale my jsme na UM.
Všude píšu "cca","kolem" a "přibližně", záleží na nich, dopředu si něco naplánovat na určitou hodinu je vždy velmi nepravděpodobné,že to vyjde 😎
Jestli to tak dělám "správně" netuším, ale nám to tak vyhovuje 🙂

dana3262
22. bře 2012

@janulickaj1 denni rezim prakticky urcuje starsi syn. Takze to mame zhruba tak, ze vstavame kolem 7, pak jeste spi chvilku dopoledne, ale starsi ho vetsinou po chvili vzbudi. Pak kojeni. Pak je vzhuru, dalsi kojeni kolem 11 a jdeme ven, tam spi tak do 15h, pak kojeni-vetsinou nekde venku. Vracime se v 16h kdyz je hnusne ta v 17h kdyz je hezky, to zase nakojim. Pak vecer kojim jak si rekne, po troskach a jeste spi chvilinku mezi 19-21h. Pak asi ve 22-23h ho zase nakojim a u toho uz usneme a v noci prikladam jak chce, to nepocitam. Hodnekrat. Nepapa zatim nic, jen mlicko. Caj nebo vodu nedavam. Nekoupu tak 1x za mesic. Po stolici mu sprchuju zadek a kdyz je treba, tak rychle osprchnu, co je zapotrebi. Na tohle neni presny navod. Kazdy dela, co umi. Vsechno delas jiste spravne, nezatezuj se tim 🙂

ilonne
22. bře 2012

@janulickaj1 Tak my máme režim spíše pravidelný, Anežka se budí tak kolem sedmé a ještě si tak hoďku brouká a hraje v postýlce, kolem osmé si ji beru do postele a lenošíme ještě tak do půl deváté, pak dostane mlíko. V deset chodí tak na hoďku spinkat a ve 12 dostane nějakou tu zeleninku s masem, čaj, toho vypije jak kdy, mezi 20-40 ml, pak ještě dostane mlíko. Okolo 13 hodiny chodí do kočárku, kde s přestávkama chrupe tak do 15:30 - 16:00, to dostane ovocnou svačinku a vodu, ještě jí dostává málo, takže odkrmíme mlíkem. Pak už jsme většinou doma, okolo šesté jí sundám plínu, ať se pěkně vykope a okolo 18:30 koupeme, pak dostane mlíko a okolo sedmé chodí zase spát. Včera jsme třeba byly na grilování a vrátily jsme se až okolo šesté, odpoledne si hrála v kočárku (vzala jsem jí sebou hračky) a nakrmila tam na zahradě a po té šesté zase svlíkačka, koupačka, mlíko a spinkat. Budí se na mlíko tak mezi 4-6 a pak si ještě schrupne.

janulickaj1
autor
22. bře 2012

@betelgeuzz
@petulka25
@ja.na81
@jarkalada
@dana3262
@ilonne
Díky holky, už jsem zase o cosi klidnější. Jen pořád slyším, že bych měla dělat něco takhle a malá měla jíst tohle a ne tohle. No prostě jsem začala mít depku, že to fakt dělám blbě. Snažím se malé nastavit nějaký režim, a snad se mi to i daří. Jen se mi do ní nedaří vůbec dostat jídlo s malými kousky. Máte na to nějaký typ?

ilonne
22. bře 2012

@janulickaj1 My ještě jíme rozmixované, ale být tebou zkusila bych jen rozmačkat vidličkou, nejdřív víc a pak stále méně. Jinak je to tvoje dcera a ty si to nastav jak uznáš za vhodné. My jsme začali už po šestinedělí a Anežka to vzala v pohodě. Jasně, že dopoledne v postýlce řvala a večer taky, tak jsme prostě chodili nahazovat dudlík, ale z postýlky nešla. Na to je jeden takový jednoduchý trik, když jsme ji zvedli a okamžitě přestala a začala se na nás chechtat, bylo jasné, že jí nic není. Tak šla zpátky. Zřejmě by mě někdo nazval krkavčí matkou, ale nechci dopadnout jako moje kamarádka, která stále dceru uspává na rukou a to jsou jí už dva roky.

dana3262
22. bře 2012

@janulicka1 ja zase jidlo nedavam zatim vubec a jeste se ani nechystam 😀 u starsiho jsem nemixovala vubec. Dostaval jen kousky, ale az skoro v 10.mes, takze to je rozdil. Hele, kousky nekousky, hodne nebo malo..to mas uplne fuk, stejne je dulezity mliko hlavne 🙂 ona si zvykne, je jeste mikromimi 🙂

ja.na81
22. bře 2012

@janulickaj1 jejda, kousky v 7mi mesicich? To u nas teda naprosto nehrozilo 😀 Az tak v 10m jsem zacla kupovat sklenicky s kousky a nejdriv to vubec nechtel... vidim to porad pred sebou, dostal od babicky nejakou ovocnou sklenicku a v tom byla ryze a on normalne ty ryzovy zrnicka jazyckem vystrkaval s pusy... bylo videt, ze mu to ovoce chutna, ale ta ryze mu proste vadila... tak jsem to prote nechala byt... ale nedalo mi to a asi 10 dni na to jsem koupila tu samou sklenicku a zblajzl ji v pohode... k tomu proste potreboval dospet 😀 Ale jako taky mi to stvalo, to vis, ze jo, hlavne kdyz vselijake krupky a chleba normalne a rad kousal a obed proste musel mit furt na kasi... ale jak rikam, casem to vzal vsechno na milost 🙂

betelgeuzz
22. bře 2012

@janulickaj1 od koho ty řeči slyšíš? Tipla bych rodiče a prarodiče 😝 , ti mají vždycky nejvíc rad, jak to má člověk dělat 🙂
Starší jsem mixovala do 10 měsíců, pak jsem začala nechávat v jídle trochu kousků a postupně jsem přidávala. V té době myslím, už jedla křupky, nebo si ukusovala banán. Neboj, žádné dítě na mixované stravě nezůstane 🙂

zuzik24
22. bře 2012

@janulickaj1 Ahoj, nenech si do ničeho mluvit. Vím z vlastní zkušenosti, jak dokážou lidi neskutečně prudit ☹ Hlavně moje mamka a babička, to bylo rad, hrůza. Nezapomenu, když nám v porodnici říkali, že pokud kojíme, tak ostatní tekutiny by se neměly podávat do půl roku a moje maminka pořád chodila, že má malá žízeň, grrrr. Pak jí udělala čaj z fenyklu, kterej měla babička v kredenci x let a hroooozně se divila, že to malá nechce. To jsem jí vynadala, pak ve čtyřech měsících, že už jí mám dávat pacholíky a v osmi měsících do ní babička tajně nacpala roštěnku s cibulí ☹ Absolutně nerespektovaly moje výslovné zákazy, připadala jsem si jak nejhorší matka na světě 😠 A režim, vstávala kolem deváté až desáté, v noci se vzbouzela max. dvakrát za noc, ráno kojení, hraní, kolem poledne obídek (totálně rozmixované, kousky mi začala jíst až nějak v deseti měsících), pak jsme šly na prochajdu, kde jsme byly tři hodinky, to spinkala, odpolko mlíčko, hraní a kolem sedmé jsme šli koupat nebo uspávat. Koupali jsme každý druhý až třetí den, jinak to jistila mokrá žínka. A poslední mlíčko měla až po koupání. Nic neděláš špatně, je to Tvoje dítě a nikdo nemá právo Ti do jeho výchovy remcat!!!!! 😉

dana3262
22. bře 2012

@zuzik24 ze ma zizen, tak to je presny! A u nas nejen mama, ale i tata! Malyho jsem nakojila a jeden prisel za 10min, ze ma zizen, druhy prisel za 20min, ze ma zizen a ja porad: 'mami, tati, vzdyt jsem ted kojila' a pak mi v hlave srotovalo, ze co kdyz ma fakt zizen. Uz jsem na to byla uplne alergicka, ze ma zizen 😀 ale pil nonstop! 🙂 hrozny!hahaha!
A kdyz jsem v 9.mes jeste kojila vyhradne, tak za mnou furt chodila babicka, ze to neni mozny, aby ten velkej chlapecek byl ziv jen z mlicka. 😅 ale nastesti mu nikdo nic nedaval potaji.

janulickaj1
autor
23. bře 2012

@zuzik24
@dana3262 No přesně.... aspoň, že v tom nejsem sama. Když jsem na ni sama, tak je všechno super, jsem v klidu a dělám si to jak chci. Doufám, že to bude už jenom lepší. Nebo?
Já je v zásadě chápu, chtějí pomoct, ale že je dnešní doba trošku jiná, to se jim snažím vysvětlit už od porodu.

janulickaj1
autor
23. bře 2012

@betelgeuzz jj, hold už mají výchovu dětí za sebou, tak ví jak na to 🙂

ilonne
23. bře 2012

@janulickaj1 Mě do toho taky mají tendenci kecat, hlavně můj bratr, který děti ještě nemá. To je asi nejvíc vtipný. Máma naštěstí jen takový rady, který i využiju, krom třeba, abych jí dávala od narození čaj - jsme na UM. Jenže já vím, že dneska už ani na UM se čaj dávat nemusí, respektive ani nemá, neb by to mohlo zatížit ledviny. Ale dá si říct, ale brácha. A proč jako chodí spát už v sedm, a proč nejezdíte tam a tam apod. kecy. Jako jezdíme dost, ale já ji opravdu nemám potřebu každý druhý den uvazovat do autosedačky a jet někam jen na oběd nebo na víkend. Pokaždé když jedeme, tak se v podstatě stěhujeme, takže se snažíme zůstat aspoň pár dní.

zuzik24
23. bře 2012

@janulickaj1 Nevím, co za tím vězí, ale každopádně je to na budku. A u nás se to sice zlepšilo, ale občas taky něco udělají, co se mi nelíbí. Třeba jí dají kus dortu a pak mi za týden máma jen tak mimochodem řekne, že malá je tlustá, že ji musím omezovat. A když se ohradím, že já nejsem ta, co jí cpe dorty, tak se do mě hned pustí, že jeden dort jí neublíží!!! Ale to, že před dortíkem spořádala oběd nebo svačinu, už je nezajímá. Ještě jsem si vzpomněla, že taky hoooodně často jsem slyšela, že má studené ručky. To byla úplná miminko a jaksi neměla termoregulaci, ale ne, byla to moje chyba, málo jsem ji oblíkala. Před rokem mě zase vystresovaly, že má nožky do X, tak jsem ji objednala k ortopedovi a ten mi řekl, že se to řeší až u předškoláků, že do té doby se to srovná samo. A říkal mi: "Vás posílají babičky, ne? To jsou většinou takový aktivistky" Tak mě trošku potěšil, že nejsem sama, kdo má takhle akční babičky.

janulickaj1
autor
23. bře 2012

@zuzik24 úplně se mi ulevilo, že v tom nejsem sama 🙂 Já se snažím bojovat, ale samozřejmě jsem ta špatná. Věřím, že bude líp ...

dana3262
23. bře 2012

@janulicka1 @zuzik24 tak to je fakt vtipny s tim ortopedem 😀 takovy jak z homolku, klasika! Co si myslite? Ja furt mame jen asertivne odpovidam stylem:'Neni v kocarku hlavou dolu, Nenecham ho spat bez mereni kdyz nevim, jak vysokou ma horecku, vzbudim ho, Nebudu mu davat 2litry kravskyho mlika jako jsi mela ty,mami..atd atd' Ja fakt nejsem clovek, co by detem neco upiral nebo je nejak 'vychovaval', ale 'vocad' pocad''. Ted jsem si zrovna na vychazce vyslechla, jakej je Eda chudak, ze je to osobnost a ze se musi furt nekomu prizpusobovat a ze Jindrich bude mit 'vsechno v poradku' a Eda bude ten problemovej, ze ho musim chapat..ano, asi je to pravda, ale co mam delat? Mam ho asi nechat behat nahatyho a bez pliny, aby cural na vypinace a zasuvky, coz ma v oblibe a byl nahatej i venku, jedl jen susenky a pil jen mliko.. 😅 @ilonne ty jsou taky dobry ty bezdetny a to ty mas jeste zlaty prezlaty dite. To kdybys byla treba trochu unavenejsi, tak by sis jeste vyslechla. Me uz uplne vytacej i zdanlive nevinny zalezitosti: Sestrenice mi poslala mail, jestli se muzem o vikendu sejit a vybrat na netu nejaky veci na zahradu. Ja, muz a ona s manzelem. Nekdy si lidi mysli, ze na vikend se detem navoli rezim off a ze mame volno..proste vikend, ne? A nebo, ze my budem neco vybirat na pocitaci, na neco se muset soustredit a Eda si bude pokojne hrat s usima. Hahaha..clovek to musi brat s rezervou..

ilonne
23. bře 2012

@dana3262 Asi si myslela, že dáš kluky na víkend do babyboxu 😀 😀 😀

amell
21. dub 2012

Ahoj holky, můžete mi některá poradit? Mám 6 měsíční mimi. Ráno vstává kolem 6, v půlsedmé dám mlíčko. Začne být unavená cca v 8, ale nechce spát. Zkouším postýlku, u nás v posteli, na rukách a hrozně řve a prostě neusne. Co mám dělat? Svačinku ji dávám v půl 10 a potom jde na balkon do kočárku. Spinká 30minut, pak ji musím povozit a spinká dál,ale už to není ten tvrdý spánek. Třeba večer je to úplně super. Po šesté koupeme, v půl sedmé má kaši a jde do postýlky. Většinou usne do 15minut a spinká až do rána. Předem děkuji za odpovědi

iva_kucerova
4. črc 2012

@amell Ahojky, myslím si, že budeš mít něco podobnýho jako my, tedy pěkně vyčůranou holčičku🙂 Naše taky, než usne, zkouší na nás všechno možný, je protivná, ubrečená..taky jsem zkoušela všechno možný a nic nezabíralo, teď jí prostě dopoledne, když začíná být mrzutá, položím na hrací deku, ona chvíli pozoruje hračky, většinou u toho taky brečí, ale už k ní nechodím a za chvilku je ticho a spí sama🙂 Naše teda i hodně brečí, protože jí bolí bříško, to pak nepomáhá vůbec nic. Jinak nám taky většinou spinká kolem 30 minut a pak sebou různě hází (a to dělá většinou i k ránu), ale na tom bych nic hroznýho neviděla, hlavně, že ti večer spinká. Jsme právě taky hrozně rádi, že malá od 3 měsíců spí krásně celou noc. Kolem devátý usne a v šest vstává. Přes den nám toho ale asi do těch tří měsíců moc nenaspala, troufnu si i napsat, že skoro vůbec nic a když, tak po 10 minutách.
Jinak když mi malá brečí, že nemůže usnout, tak nám teď většinou zabírá, že jí udělám trochu mlíčka a ona se "ududlá". Vypije třeba 30 ml a usne u toho....ale asi neni dobrý na to spolíhat pokaždý