Dieťa chodí v 9tom mesiaci po špičkách, čo robiť?

Ahojte poraďte mi prosím čo robiť keď moje dieťa chodí v 9tom mesiaci po špičkách.Keď stojí tak je pekne na nožičkách, ale ako náhle začne chodiť ide na špičky.
ďakujem za rady 🙂
leni78
4. říj 2013
A nevodite ji za ruce ?
blahova_andrea
4. říj 2013
synovi jsou skoro dva roky a stále po nich chodí, jeho to prostě baví...ale je fakt, že nechodí tak pořád
gable
4. říj 2013
@terrynocka taky me napadlo,ze dcerku vodite anebo mela boticky jeste jako nechodici, v deviti mesicich je na samostatnou chuzi brzo,ale nic neni nemozne 🙂 jinak veskere odchylky v chuzi by se mely upravit do sesti mesicu od doby,kdy zacne sama chodit. Potom by se mely resit,do te doby jen motivacne.
pisisvori
4. říj 2013
@terrynocka pokud se teprve chodit učí, problém to není, Může to být nervosvalová problém pokud delší dobu a ve vyšším věku (po 3 roce) chodí po špičkách pořád.
@gable dětí, které chodí v 9 měsících je spousta. U nás v rodině všichni chodili v rozpětí 8-11m, většinou v 9-1😇
gable
4. říj 2013
@pisisvori tak to mate zdatna ditka,ja znam v techto mesicich jen ty,co obchazi nabytek,ale jak jsem psala,mozne je vsechno 🙂
pisisvori
4. říj 2013
@gable ne jen děti i já, sestra, mamka, babička...chůze má jedno z největších rozpětí "normálu" a to je myslím 9-18m. Saozřejmě, že nejvíc dětí začne chodit okolo 12m.
gable
4. říj 2013
@pisisvori no to je jasne - geny 😃
elastiq
8. říj 2013
Měli jsem podobný problém, malá také cupitala po špičkách, řešili jsme to hlavně vhodnou obuví, s pevnou patičkou, jak papučky, tak boty a naštěstí se to spravilo tak nějak samo, začala našlapovat hezky správně

Začni psát odpověď...

Odešli