Dieťa chodí v 9tom mesiaci po špičkách, čo robiť?

terrynocka
4. říj 2013

ahojte poraďte mi prosím čo robiť keď moje dieťa chodí v 9tom mesiaci po špičkách.Keď stojí tak je pekne na nožičkách, ale ako náhle začne chodiť ide na špičky.
ďakujem za rady 🙂

leni78
4. říj 2013

A nevodite ji za ruce ?

blahova_andrea
4. říj 2013

synovi jsou skoro dva roky a stále po nich chodí, jeho to prostě baví...ale je fakt, že nechodí tak pořád

gable
4. říj 2013

@terrynocka taky me napadlo,ze dcerku vodite anebo mela boticky jeste jako nechodici, v deviti mesicich je na samostatnou chuzi brzo,ale nic neni nemozne 🙂 jinak veskere odchylky v chuzi by se mely upravit do sesti mesicu od doby,kdy zacne sama chodit. Potom by se mely resit,do te doby jen motivacne.

pisisvori
4. říj 2013

@terrynocka pokud se teprve chodit učí, problém to není, Může to být nervosvalová problém pokud delší dobu a ve vyšším věku (po 3 roce) chodí po špičkách pořád.
@gable dětí, které chodí v 9 měsících je spousta. U nás v rodině všichni chodili v rozpětí 8-11m, většinou v 9-10🙂

gable
4. říj 2013

@pisisvori tak to mate zdatna ditka,ja znam v techto mesicich jen ty,co obchazi nabytek,ale jak jsem psala,mozne je vsechno 🙂

pisisvori
4. říj 2013

@gable ne jen děti i já, sestra, mamka, babička...chůze má jedno z největších rozpětí "normálu" a to je myslím 9-18m. Saozřejmě, že nejvíc dětí začne chodit okolo 12m.

gable
4. říj 2013

@pisisvori no to je jasne - geny 😀

elastiq
8. říj 2013

Měli jsem podobný problém, malá také cupitala po špičkách, řešili jsme to hlavně vhodnou obuví, s pevnou patičkou, jak papučky, tak boty a naštěstí se to spravilo tak nějak samo, začala našlapovat hezky správně