Divoké 7měsíční miminko, mám ho nechat skákat?

zuzlinka92
18. únor 2014

Můj 7 měsíční chlapeček chce pořád stát na nohou.Když sedí u mě na klíně pořád se prohejbá a chce vstát!Mám ho nechat s mým přidržením aspoň skákat lehce na nožkách???Je hroznej divoch a hned se prohejbá v nožičkách a chce skákat 🙂A hned se zlobí ,když to nehci dělat ☹

pajamo
18. únor 2014

A umi si stoupnout sam, nebo jen kdyz ho drzis? Pokud to sam neumi, nedelala bych to.

lucka662006
18. únor 2014

souhlasim, pokud si umi sam stoupnout ze zeme, pak ano. Pokud ne, urcite nestavet, pater a nohy nejsou jeste priprave e.

petrajurinova
18. únor 2014

@zuzlinka92 až se postaví sám, ať si stojí jak chce, ale jinak nestavět - brzdí ho to v samostatném vývoji a není to dobré pro klouby ani svaly. Náš dáreček se v půl roce postavil a v 7 měsících chodil bez opory, ale přišel si na to sám, rozhodně by mě ani nenapadlo postavit ho na nohy a držet jak loutku na provázkách.

janinek
18. únor 2014

Neposazovat, nepostavovat. Davat na brisko ci na zada na zem a motivovat hrackami, hlasem k dalsimu vyvoji.

veruska007
19. únor 2014

Pokud se umí postavit sám, tak ho nech. Náš nejstarší chodil v 6 měs., ale asi to máme geneticky, já mám fotky, kde běhám venku v 7 měs. Na půlroční prohlídku došel z domu až k dr. sám (bydleli jsme skoro naproti), dr. málem spadla ze židle. Říkala, ať malého chodit nenechávám, ať mu podtrhávám nožičky... no, byla jsem u ortopeda, ten řekl, že je v pohodě, ať ho nechám. Bude mít 5 let, dr. se na prohlídce divila, co s ním dělám, jak krásně drží záda, jak má krásně klenutou nohu... takže bych dítě, pokud se samo postaví, klidně stát nechala.
Druhorozený chodil o něco později, nikdy jsme ho nevodili za ruce... a dodnes chodí po špičkách ☹. Tak si nevybereš.

petrajurinova
19. únor 2014

@veruska007 rady některých doktorek jsou k nezaplacení - ta naše mě přesvědčovala ať mladého přikurtuju k lehátku aby musel ležet, když se ve 4 měsících začal posazovat a lozit po čtyřech, když se v tom půl roce postavil, už jsme naštěstí byli u jiné lékařky i když ta taky doporučila komplexní neurologické vyšetření - dneska je kluk v 1 třídě a vyhrává závody v běhu a skokou do dálky pořádané ve škole a družině i nad čtvrťákama. 🙂

veruska007
19. únor 2014

@petrajurinova 😀 Ti doktoři jsou prostě orientovaní na tabulky. Dnes holt všichni mají všechno nastudované a zdravý selský rozum kulhá kdesi vzadu 😎

lu777
19. únor 2014

@zuzlinka92 normální zdravé miminko 😉
měli jsme to stejně... neposazovat, pokud možno nepostavovat.... pokud to nezvládne sám, tak by mu to ničilo záda....

a že se vzteká je taky normální... hlavička jim už pracuje dost, ale plno věcí nemůžou, jsou trošku uvěznění v tom těle...
vydrž, za pár týdnů se naučí třeba lézt a bude spokojený 🙂
můj syn se mohl zbláznit když se učil vždycky novou věc, některé děti to tak prostě mají... jiné jsou v pohodě a začnou později ale bez velkého zkoušení třeba....
užívej si ho 😵

zuzlinka92
autor
19. únor 2014

Ale v kočárku sám sedí 😉

pajamo
19. únor 2014

@zuzlinka92 jak sam v kocarku? jako ze se sam posadi do sedu?

romantika
19. únor 2014

nedavala bych, my měli taky první sidlo, ta se v tech 7mi sama postavila, ale ja ji naopak porad davala dolu. volala jsem neuroložce a ta rikala, ze to není dobře, ze jeste není dovyvinuta nozicka. ale bohužel uz is nedala rict. diky tomu ze poradne nelozila tak ma desne slabe brisko, vyvalilo se ji ven, prohle zada a trochu smatla. takze radej všichni doma lozit po ctyrech 🙂))))radej prevence nez nasledne cviceni, které uz pak ani nejde, protože dite bude vetsi a vetsi svéhlavička.

zuzlinka92
autor
20. únor 2014

@pajamo Ano protože má to držátko,jako u každého sportáku.Tak se vytáhne 🙂

mircisek
20. únor 2014

@to je jednoduché, oddělat držátko. To není samostatný sed. 😀

kamila297
20. únor 2014

@veruska007 chození po špičkách není v pořádku, vyhledejte si informace

veruska007
20. únor 2014

@kamila297 Byli jsme u vyhlášeného ortopeda. Malý má hypermobilní klouby, prý se to časem zlepší. Rhb. a cvičení by problém jen zhoršily. Už teď je to trochu lepší, prý by z toho měl do 6 let vyrůst. Časem jdeme na kontrolu.

kamila297
20. únor 2014

@veruska007 tak vám držím palce 🙂