Hlasitý smích miminek. Kdy se začalo to vaše řehtat?

terezkaaa
16. říj 2007

Tak trošku veselejší téma 🙂 Od kdy se vaše mimča smějí? Můj brouček se začal usmívat od 2 měsíců a nahlas od necelých 3 měsíců. Teď už se řehní v kuse třeba minutu a vždycky u toho skoro brečím dojetím. Většinou ale z toho záchvatovitého smání dostane pak škytavku, ale to je asi běžné...

lendy1
16. říj 2007

Ahoj terezko,
já jsem četla, že se děti začínají nahlas smát až ve 4.měsíci. Náš Davídek se začal usmívat tak kolem 2.měsíce, poslední dobou se řechtá pořád a dneska poprvé fakt nahlas - to byla opravdu hrozná sranda, protože takové zvuky nikdy nevyluzoval (bylo to úplně něco jiného, než jak se smál doteď nebo jak si brouká) a bylo to moc legrační 😀

honzina
16. říj 2007

Na nás se Toníček usmívá už delší dobu - taky tak kolem toho druhého měsíce, ale už se nám začíná dařit z něho dostat i hlasový projev. 😀 Ale pak z toho začne škytat a je po smíchu... ☹ 😀
Jé, díky za téma - teď aspoň vím, že to škytání je normální. 😀

kacka79
16. říj 2007

Tak my jsme na ton podobně, kolem 2 měs takové ty sladké úsměvy, ale teď když mu pusinkuju bříško nebo ho lochtám na faldíkách se taky hetzky řehní,to je to nejhezčí z celého dne 😵

niega
17. říj 2007

Jejda, já už se těším!!! Sice se už naše mrně taky chichotá, ale zdá se mi podle toho, co píšete, že to řehtání na celý kolo to ještě není. Tak Edie, směle do toho 😀 !!!
Mimochodem, když má spavej den, tak ten následující den překvapuje novejma dovednostma. A spavku měl zrovna včera. Že by??? 😅

terezkaaa
autor
17. říj 2007

Mně je potom strašně vždycky líto, že pak z toho pravidelně dostane tu škytavku,protože ta nám vždycky trvá min půl hodiny ☹
Malýmu se teda strašně líbí, když na něj začneme chrochtat-to je pak záchvat smíchu 🙂 Pak se mu taky strašně líbí a to mě strašně překvapilo, když si s partnerem dáváme pusu a jak se od sebe rychle odtrhneme tak z toho byl taky hotovej-to bylo hrozně takový pěkný,jako že má z toho radost.No jo, jsou to takový štěstíčka naše

honzina
17. říj 2007

Já na něj včera dělala "vrrrrrrrrrrrrr" a "frrrrrrrrrrr" a "brrrrrrrrrrr" a to mělo taky docela úspěch (viz. fotka v albu - po koupeli). Jenže pak přišla škytavka.... a bylo po smíchu.... 😠 😀 😀

viona
17. říj 2007

Tak náš Vítek se zasmál nahlas zatim jen jednou,asi před týdnem,když jsem s nim blbla a s manželem jsme z toho byly oba úplně vyřízený,umuchlala bych ho láskou drobka když se směje,jak jste tady psaly holky,je to to nejhezčí z celého dne.

kajule
17. říj 2007

Tak Páťa se poprvé zasmál když mu bylo asi dva a půl měsíce a pak nějakou dobu nic. A jednou jsem ho šla koupat a jak jsem ho svlíkla a dala mu pusu na hrudníček, tak se začal neuvěřitelně nahlas řehtat a trvalo to asi pět minut, co se takhle smál. 😵 A teď už se směje pokaždý, když má radost, někdy se probudí v noci, začne si povídat, pak smát a nakonec zase usne. 😵

suki
17. říj 2007

Naše malá Nikolka se usmívá od 5-ti týdnů a to úplně vědomě (samozřejmě ne nahlas ), ale ona je jaksi celkově napřed , už se i sama přetočí na bok a skoro drží hlavičku a pase koníčky a to má teprve 7 týdnů.... 😵 😀 😕 😕 😀 😀 😀 No asi mi to nebudete věřit, ale je to fakt pravda....to bude asi tím rybím tukem, co jsme jedla celý těhotenství a jím ho furt.....nevím no...každopádně je to super 😀

kristi
17. říj 2007

nase Mia byla docela pomalejsi, prvni usmev byl asi tak ve 3.mesici a doteka se jeste nerehta na plnou pusu, smeje se hodne, treba kdyz ji lehtam,ale takovej ten hrdelni smich to jeste neni

niega
17. říj 2007

suki: To já se vždycky uklidňuju tím, že inteligentní děti si dávají načas 😀 . Takže doufám, že nám tohle slimáčí vývojové tempo nějaký čásek vydrží 😀 😀 😀 ...

tiki
18. říj 2007

Nam se Zdisa smala presne od sesti tydnu, ale ze zacatku s usmevem celkem setrila. Odkdy se smeje hlasite, to si ale napamatuju. Tedka je ale schopna se smichem opravdu skoro dusit, napriklad kdyz vesim plenky a roztrepavam ji je nad hlavickou 🙂

jana.1
18. říj 2007

Vědomý úsměv ve 3 týdnech, pak usmívání se. Smích, chechtání od 2 měsíců, když jsem ho pusinkovala za ouškem. Teď ve 3 měsících se řehní, i když se přibližujem k zrcadlu a směju se.. líbí se mu pusinkování za ouškem, nosáky na bříšku a plácání ručičkama a nožičkama o mou tvář. Směje se trochu i na některé oblíbené hračky.. když mají velký oči nebo vydávají zvuky. Na člověka samozřejmě reaguje daleko silněji 😉 😀

jana.1
18. říj 2007

suki, já ti to věřím, prostě máš malou sportovkyni 😉 😀 Já tomáška otočila na bříško ve 2 týdnech a držel hlavičku a od tý doby pase jak divej, je na bříšku rád. některá miminka tam nechtějí být a řvou, to je pak člověk nebude moc nutit, že jo 😀 teď mu byly 3 měsíce a dělá 1. pokusy o lezení. Máchá nožičkama, špulí zadeček, zvedá ručičky, vrtí se u toho.. když mu tam dám ruku, aby se od ní odrazil, tak popoleze, ale to je tím lezacím reflexem.

brnda
27. říj 2007

muj syn se usmiva od 2mesicu a nahlas se smeje tak od 3.5 mesice nejvic se mu libi kdyz na nej delam ruzny ksiftiky 😀

ria80
27. říj 2007

Ahoj,ja mam uplne jiny problem.Michalka se zacla usmivat,kdyz ji byl mesic,smala se cim dal vic,jak to znate,takovej ten rehot bez zvuku.A najednou prestala.Asi 14 dni.Teda ne vubec,smeje se na me kdyz se probudi a jeste sem tam,ale hrozne malo.Kouka na me,kope nohama a mava rukama,ale nesmeje se.Nebo jen tak lezi,tvari se vazne a kouka na me.Ale vetsinou tak trochu krici,jako by byla nestastna nebo nespokojena,ja nevim.Prestaly ji zajimat i hracky.Ona primo neplace,jsou to takovy vykriky nespokojenosti.Nic ji nebavi,nezajima ,jen porad tohle.Jsem z toho fakt nestastna,jestli to neznamena neco spatnyho.Douam,ze je to treba jen takovy obdobi.Zazily jste to taky,co si o tom myslite?

petraluk
28. říj 2007

Ahoj holky, můj Lukášek se usmíval už v porodnici, samozřejmě nevědomky. Vědomě když mu byl 1 měsíc, je to hrozný sluníčko. Teď jsme byli bohužel 14 dní v nemocnici a všechen personál byl na větvi nad jeho úsměvem. Dělaj se mu na tvářích ďolíčky a je prostě úžasnej. Nejdřív sem si myslela, že rodičům vždycky přijde jejich dítko nejkrásnější, ale když nám to začalo říkat i okolí, tak asi nad tim jeho úsměvem něco bude.
Nahlas se tedy směje zatím dost málo, ale jinak hízí úsměvy na všechny strany. 😀

kota
29. říj 2007

rio, a nebolí ji něco? Třeba prdíci nebo rýma? Nebo něco? To je zvláštní, že by najednou přestala.. Elenka teda taky nemá vždycky náladu, ale když jí říkám povídačky a já se u toho říkání směju a měním hlasy, tak se chvíli dívá vážně a pak se usměje. Směj se na ni co nejvíce, mluv s ní s "radostí v hlase".

suki
29. říj 2007

Jana1 tak to máš velikánskýho šikulu, malá má dnes přesně 2 měsíce a už krásně drží hlavičku a ty koníčky už pase jako profík 😀 😀

alcatko.j
30. říj 2007

Prvni nvedome usmevy byly hned od narozeni, poprve vedome se usmala docela pozde, tusim tak ve dvou mesicich, ale ted je to malej usatej vyrechtanec 😀 😀 Usmiva se kdykoliv kdokoliv se na ni podiva, nekdy se smeje sama sobe, usmiva se do zrcadla a nahlas se rehta tak mesic, nejvetsi uspech ma hra na schovku, schovam svou hlavu pod plinku, za dvere, sedacku kdekoliv a udelam baf a ona se muze zblaznit 😅
A jeste se muze urechtat pri honce, leze a ja ji honim, ta zdrha jak das a u toho se za bricho popada

aniska
30. říj 2007

Mne sa Mates vedome usmial prvykrat asi ked mu bol tyzden, ked sme zacali s bezplienkovou metodou, po kazdom kakani mimio plienku mu zalial tvaricku blazeny usmev/

kalerat
4. bře 2011

palma111
zdravím všechny maminky, mám takový dotaz... kdy se vám děti začali smát na hlas? Filípkovi bude 7 měsíců a na hlas jsem ho slyšela se smát snad jen jednou nebo dvakrát a to i tak, že by si toho člověk snad ani nevšiml. vím, že porovnávat děti je nesmysl, ale už mi to přijde trošku divný. on se na nás směje, ale prostě jen rtíkama. jeden čas si hodně povídal, teď tomu taky moc nedá a mně vrtá hlavou proč, jestli to třeba spolu nějak nesouvisí.
a ještě dotaz - hodně si šahá na ouška. nepřipadá mi, že by ho bolely - spíš svrbí. vždycky to dělal po koupání, tak jsem si říkala, že mu tam třeba natekla trošku voda, ale teď to dělá i přes den. nemáte s tím někdo zkušenosti?

eldzej
4. bře 2011

@kalerat teda palmu trápí, že se její dítě moc nesměje a vy ji hodíte do tématu, kde si každý pochvaluje, že se jeho dítě začalo smát brzo.... nojo, název tématu je stejný, ale trochu empatie by neuškodilo...

marketakorcova
10. lis 2013

Náš prcek se nevědomky usmíval už v porodnici, vědomky kolem 1. měsíce a hned nějak na to hlasitý úsměv a přesně na jeho 2. měsíc dostal záchvat smíchu 😀, je to náš smíšek 🙂

maminkasimona
15. pro 2013

Moje maličká se smála už téměř od narození :D jinak asi od 2.měsíce a od 4.měsíce se začala všmu smát a docela nahlas 😉 nepláče jen se prostě směje.

verushe20
15. pro 2014

Od necelých třech měsíců se hlasitě řehtá 😊