Hodně pláče i po 3. měsíci. Zlepší se to časem?

samsa
15. srp 2007

Ahoj holky,

dcerka má 4 měsíce a něco. Už od narození opravdu hodně brečí a vzteká se, první 2 měsíce jsem ji pronosila na rukách, to řvala, pokud teda nespala nabo se nekojila, pořád. Všude se píše, že po 3. měsíci se to má rapidně zlepšit, ale u nás pořád nic. Dokonce i kamarádky mi říkají, že je uřvaná strašně a že by to nevydržely. Vůbec nechce být v kočárku, neustále se chce jen nosit, ale to taky pořád nejde a někdy ani nošení nepomůže. Už z ní mám odrovnaná záda. Zkoušela jsem i klokanku a babybag, nic se jí nelíbilo, chce se nosit jen na rukách. Do šátku už nemám odvahu investovat, přece jen peněz není moc a co když to dopadne jako s klokankou a babybagem. Ve dne spí minimálně (tak 3x po 20 minutách), naštěstí v noci spí celkem slušně (prospí tak 11 hodin) s dvěma přestávkama na kojení. Jinak podotýkám, že jsem dcerku nikdy nenechala vyřvat, a věnuju se jí opravdu na 100%. Někdy jsem už opravdu strašně unavená, mylíte, že se to časem zlepší?

anatanka
22. bře 2008

Tak se znovu hlasim. Mirinka uz ma pres osm mesicu a jeji extremni plactivost presla jako zazrakem ze dne na den nekdy pred 14-ti dnema. Nevim, cim jsem si to zaslouzila, ale konecne neslysim jeji jekot od rana do vecera. Ani u ni samotny zadna zmena nenastala, takze vubec nevim, jakej spinac se ji v ty hlavicce vypnul.
Hodny a klidny dite z ni ale stejne nikdy nebude. Porad se vzteka, jeci, dela sileny sceny v kocarku atd. Myslim, ze u tech extremne ubrecenych deti, ktery placou i po pul roce je velka pravdepodobnost, ze jim ten "temperament" uz zustane...
Paradoxne v brisku byla uplny zlaticko, o kterem jsem vubec nevedela.

karotky
22. bře 2008

Tak u nás jsme měi extrémního uplakánka od 2. do 5.týdnů a pak se to pomalu začalo zlepšovat.Teď co už leze,tak už je to o něčem jiném a těším se,až začne mluvit.To už bude super. 😵

listicka20
23. bře 2008

Anatanko, gratuluju.
Musím se taky pochlubit, zhruba od čtyř a půl měsíce najednou Katrinka začala sama v noci spát (bez toho, aby mi ležela na břiše nebo cítila blízkost prsa), pěkně usíná i na pár hodin přes den a jinak si vesele hraje a snaží se plazit. Taky, jako by se v ní sepnul nějakej spínač, najednou je dokonale samostatná a v klidu. Prostě zlatíčko.

petra.vavra
25. bře 2008

Ahoj, já taky nevim už co dělat snaší malou...řve neustále. Každý říkal po 6-ti nedělí se zlepší spaní...ha haha, po 3 měsících bude vše lepší...ha haha...je jí měsíců 5, řve neustále, o hračky nemá zájem, vždycky si něco vezme do ruky na pár vteřin zahodí to a řve dál.....začínám z toho být docela na nervy....

anatanka
25. bře 2008

petra: Vydrz!!! Jak jsem uz psala, u nas to skoncilo az po osmem mesici. Jinak to byla uplna hruza hrozna, ale porad jsem se utesovala, ze nekdy to skoncit prece musi (jen aby se toho clovek dozil jeste v nesilenem stavu... 😵 )

petra.vavra
26. bře 2008

Anatanka: díky....jen nevím, jak budu do 8 měsíce vypadat, asi budu bez vlasů a nervy budou někde v kýblu v předsíni 🙂....prostě budu doufat, že to skončí o trošku dřív 😀 ......

veruru
17. lis 2012

Ahoj holky, ráda bych obnovila diskuzi, jste tu nějaká maminka uplakaných a nespokojených dětí i po 4.měsíci?naše Tonička je uplakaná a mrzutá od narození..nic moc ji nebaví, nesnáší být odmala na zádech, tak se naučila šíleně přetáčet na bok a ve 3.měsíci na bříško..ale nezvládá to tam a pořád se vzteká a křičí..cpe si věci do pusinky a u toho se nepříčetně vzteká..vzteká se i u kojení, vzpíná se na ruce, chce být jen v poloze na tygra a nebo chvíli v klubíčku..
Nejvíce mě mrzí, že se dost vyhýbá očnímu kontaktu-neažila jste to nějaká?uhýbá hlavičkou a někdy, když je asi rozčílená a já se na ní kouknu, tak tento oční kontakt ji dorazí a křičí o to víc..nevím co s ní..někdy pláče od rána, nic nebaví, pomáhá jen neustálé nošení v šátku, kde je v klidu, jen když spí..když odemknu dveře, okamžitě se spolehlivě probudí a to už pak v šátku ani náhodou a zase jen pláče, vzteká se, chce ven...moc dlouho ani nevydrží, je stále unavená..a neumí usnout přes den vůbec..a já už jsme unavená s ní..je to kolotoč od porodu..navíc nesnáší přebalování a oblékání, to jej naprostý horor-stáčí se přitom na bok a n bříško, snaží se uprchnouit..
Dík všem za příspěvky🙂
Veru

kosac
17. kvě 2013

Ahoj holky, rada bych obnovila tuto diskuzi, najde se jeste nekdo, kdo ma hodne ubrecene mimco. Nasi holcicce budou tri mesice a zatim neni ani naznak zlepseni, ja uz jsem hodne vycerpana a zoufala, pripadam si jako nemozna mama, ktera neumi utisit svoje dite a prijit na to, proc vlastne porad rve ☹ Nekdy je to brisko, zkouseli jsme i probioticke kapky, ale ucinek nic moc, 😒 Kdyz jsme procitala celou tuto diskuzi, tak me aspon trochu " potesilo " to, ze v tom nejsem sama... Nastesti v noci spi celkem dobre, ale behem dne je to obcas ocistec, kdyz se to toho da, tak ji neutisi nic, zavinuti, houpani na mici, noseni na rukou, v kocaru se ji taky moc nelibi...proste nic. Najde se nekdo, kdo je na tom podobne ?

sykorka44
18. kvě 2013

Ahoj kosac, chci te podporit, nejsi v tom sama! Na internet nemam moc cas, ale po uplynulých dnech jsem zacala hledat nejakou diskuzi o uplakanych detech, protože uz jsem docela vycerpana... ☹ Mame 4.mesicniho chlapecka, od malicka hooodne urvaneho. plakal uz v porodnici - ve dne v noci, plakal doma, nespal atd. Je pravda, ze ultrazvuk ukazal, ze ma opravde hodne prdiku, proste brisko samou bublinu, ale dnes si po 4 mesicich myslim, ze to rozhodne není pouze o brisku. On je proste takovy - nas maly rvoun. Je obecne netrpelivy vzteka se, chce se jen nosit, a to pouze na rukou hlavickou od nas, aby videl, nebo tzv. na tygříka. A i to ho casem omrzi a opet rve a rve. Jsem ale po tech 4 mesicich presvedcena, ze je to - jak uz tu někdo psal - i o spanku. Nas maly totiž přes den spi minimalne, v noci nastesti ted uz docela dobře, ale dny jsou s nim kruty, da tak 2x denně 20-40 minut. Miminka mych kamaradek spi i ve vyssim veku vice nez on. Takze si rikam, ze není divu, ze je pak urvany, nespokojeny, protivny... A taky se asi projevuje povaha - někdo je od přírody proste temepramentni, dominantni, zvidavy, rychle se zacne nudit atd... Ještě mozna jeden tip: zjistila jsem, ze když mame navstevy, zvlaste ty s malymi dětmi,ktere kolem toho našeho behaji, tak je nas klučina mnohem lepsi - proste ma zabavu a porad nerve. DRive jsem navstevy nechtěla prave kvůli jeho placi, byla jsem znicena a nemela silu byt spolecenska, dnes jsem zjistila, ze si tim vlastne odpocinu, protože neslysim ten celodenni rev... Tak drzim moc palce, hlavne nezoufej, urcite se to upravi - teda alespoň doufam, protože nekdy uz jsem z toho revu taky na prasky a mam depku ☹

sykorka44
18. kvě 2013

PS: ještě chci dodat,ze je dobry se nesrovnávat s ostatními - kamarádky a sousedky na me nekdy koukaji a rikaji ty to mas vazne tezke a lituji me. jdou na prochazku s temi usmevavymi miminky a ja se porad snazim zabavit malého rvouna.. ale rikam si: vyberu si to ted a pak se mi to jednouv dobrem vrati 🙂

aknildes
2. črc 2014

No, já nejsem úplně zastánce nových metod a proto se můj syn skutečně nechával vyřvat, vždy jsem zajistila, aby byly uspokojeny všechny potřeby, ale pokud řval, že něco chce, či mu něco nejde, tak to měl smůlu. Jsou mu 4 měsíce, je to pohodář a když už začne, vím, že se něco děje a řeším to.

liduskaaa69
3. zář 2014

Ahojky maminy... 🙂 máme 3.měsíčního chlapečka,který nám teď už týden dost poplakává,nakrmený je,přebalený,čistý,suchý,no prostě celý v pořádku. Do rukou ho vezmu jen na jídlo,pevlékání atd. Po jídle je chvilinku hodný,nepláče,nechce ležet pod hrazdičkou když si s ním povídám,ani v pololeže v křesílku,no porstě nikde,ale když ho vezmu na ruce,tak přestane. Máte některá takou zkušenost? Doma nejsem pomalu schopna nic udělat a jen lítám okolo něj 🙂 nevydrží chvíli být sám. Vypijeme 180 ml mlíčka tak po 2,5-3 hodinách,zkusila jsem mu už uvařit víc ale to už plival ven...snad je to jen nějaký období a brzy se bude víc smát než plakat... 😒

bebe_84
1. říj 2014

@liduskaaa69 Dneska už googlím,co by s fou naší lumpicí mohlo být. Je jí 4,5 měsíce a composlední měsíc předvádí... občas to musím prodýchávat. V 99% to dělá mimo domov,při návštěvách, když jdu dompráce. Nikdo se na ní nesmí podívat,okamžitě spustí naprosto hysterický řev,že zapomíná dýchat,přebalit se nenechá,kolikrát řve i u prsa než se uklidní. Netuším,co by jí mohlo být, všechny návštěvy končí řevem a tím,že ji tahám na rukou nebo v ergobaby. Moc se tedy s "cizími" nestýkáme - baičky jsou daleko a moc kamarádů nemáme,tak si říkám,jestli to nemůže být tím,že je v podstatě jen se mnou a po večerech s manželem.

calleen
15. pro 2014

@aknildes opravdu byly uspokojeny všechny synovy potřeby?
@liduskaaa69 do rukou jen na jídlo a převlekání?
To nemůže miminko vyžadovat přítomnost maminky? Tělesný kontakt? Prostě to, na co byl zvyklý v bříšku? Dítě pláče, když je necháno samotné. Je to instinkt k přežití....