Hodně pláče i po 3. měsíci. Zlepší se to časem?

samsa
15. srp 2007

Ahoj holky,

dcerka má 4 měsíce a něco. Už od narození opravdu hodně brečí a vzteká se, první 2 měsíce jsem ji pronosila na rukách, to řvala, pokud teda nespala nabo se nekojila, pořád. Všude se píše, že po 3. měsíci se to má rapidně zlepšit, ale u nás pořád nic. Dokonce i kamarádky mi říkají, že je uřvaná strašně a že by to nevydržely. Vůbec nechce být v kočárku, neustále se chce jen nosit, ale to taky pořád nejde a někdy ani nošení nepomůže. Už z ní mám odrovnaná záda. Zkoušela jsem i klokanku a babybag, nic se jí nelíbilo, chce se nosit jen na rukách. Do šátku už nemám odvahu investovat, přece jen peněz není moc a co když to dopadne jako s klokankou a babybagem. Ve dne spí minimálně (tak 3x po 20 minutách), naštěstí v noci spí celkem slušně (prospí tak 11 hodin) s dvěma přestávkama na kojení. Jinak podotýkám, že jsem dcerku nikdy nenechala vyřvat, a věnuju se jí opravdu na 100%. Někdy jsem už opravdu strašně unavená, mylíte, že se to časem zlepší?

alcatko.j
15. srp 2007

Sam, tak v prvni rade, neboj, nejsi jednina, je vic urcite takovych uplakanych miminek.A radila ses s lekarem?Prospiva dobre?Nema hlad?Nema teplotu?

Nam Nelik do konce 2 mesice taky rvala, pomohlo, ze jsem ji zacla behem dne davat spinkat na brisko, spi tak 3x denne po dvou hodkach, je tim padem krasne odpocata a neni nevrla.Taky spavala minimalne pres den, treba 3x po 15 minutach a rvala unavou, pac se na boku i na zadech budila sama sebou, jak sila rucickama...tak jsem ji zacla davat na brisko, ze zacatku porvavala, jak v postylce tak v kocarku, ale samotne se ji to zaclo libit, pochopila a je klid od te doby.Je odpocata, smeje se, a place jen kdyz ma hlad nebo je uz zase unavena...taky nechtela vuubec byvat v kocare, jsem byla na mrtvici, coz plati, v kocare jen spi 😅
Taky mame baby vak a nechtela v nem byt, az ted, kdyz se tam da davat do polohy, ze je na stojaka a cuci ven.Drz se.

apricots
15. srp 2007

Řekla bych, že se to časem zlepší na 100 % - zaprvé nic netrvá věčně a všechno jednou skončí a za druhé jisté je, že jednou přestane, otázkou ale je, kdy a jak to zvládneš...Zajímalo by mě, jestli jsi přesvědčená o tom, že křičí opravdu zcela "bezdůvodně" (takovým případům moc nevěřím) nebo jestli je příčinou povyku potřeba tělesné blízkosti, zminované nošení. Narodila se normálně v termínu?Některé dříve narozené dětičky mají pak podobné problémy...Rozhodně bych nejdřív ze všeho doporučovala neustále hledat příčinu a všemožně se pokoušet ji nějak rozptýlit - hodně hraček, ukazovat všechno možné, třeba i vykoupat(někdy i to pomůže)a pokud jsi mamina, co se chce vyhnout dudlíku, promyslela bych i toto stanovisko - jestli by třeba pozdější mírné potíže s odnaučováním nestály za tolik potřebný klid a odpočinek (psychický i fyzický), který matka potřebuje, kvůli sobě i kvůli miminku.

apricots
15. srp 2007

jo a málem bych zapomněla - téměř zaručenou uklidnovací metodou je jízda autem - šup do autosedačky a malá okružní jízda opravdu sklidní - doporučuji

drago
15. srp 2007

Ahoj Samso. U nás je to náročný od začátku tak vím, co prožíváš. Naše malá je hodně aktivní, mě už říkají i ostatní, že je hyperaktivní, tak za celej den jsem zedřená víc, jak kdybych chodila do práce. Brečet ji taky nenechávám, protože když brečí, tak to má vždycky příčinu, akorád někdy je těžký přijít na to jaká příčina to je. Malá brečí, když je pokakaná, počůraná, má hlad nebo žízeň, je unavená nebo nechce ležet. Chce dudlík, nebo ji nudí určitá hračka, tak pořád vymýšlím nové hry a dávám ji jiné hračky, aby se nenudila. Já jsem malou nosila do té doby než jsem byla odrovnaná ze zádama. Pak jsem to zakázala i v rodině, aby ji někdo nosil. Vždycky na návštěvě se nosila celý dny a pak doma řvala a řvala dokud ji někdo nevzal a nosil ji. Oni si na to ty děti zvyknou a pak to vyžadují. Nám hodně pomohlo zavést pravidelný režim celého dne. Malá je klidnější, protože ví co bude následovat. Když mi malá začala brečet v kočárku, tak jsem ji začala dávat na bříško, mám tu boudičku vzadu na zip a když to oddělám tak je tam síť. Ona jede celou dobu na bříšku kouká ven a je spokojená. Jestli ti můžu poradit tak si kup nějaké dobré knížky a čti, jsou někdy fakt dobré rady. Já jsem četla 3 a nejlepší byla Od Doro Kammerera- První 3 roky života dítěte 🙂

samsa
autor
15. srp 2007

Apricots, určitě neřve jen tak, vyžaduje to nošení, prostě asi potřebuje kontakt. Je pravda, že je narozená trošku dřív (asi o 2 týdny, prý na hranici zralosti), aspoň tak to řekla dr. Tak možná že v tom je zakopaný pes...Já nevím, jestli jsem si ji rozmazlila nebo co. Je pravda, že strašně brečela už v porodnici. Většina dětí tam hodně spinkala a Neluška pořád plakala. Všude jsem četla, a i v porodnici mi říkali, že se tak malé mimi nedá rozmazlit, tak jsem nosila a nosila, protože to bylo to jediné, co aspoň trochu zabralo a teď nevím jestli jsem si na sebe neušila bič. Fakt jsem myslela, že se malá už trošku zklidní.
Alcatko, to spaní na bříšku určitě zkusím, protože ona asi taky pláče tím, že je přes den unavená jak málo spí.
Drago s tou boudičkou jsem to taky zkoušela, doma sice vydrží Neluška dlouho na bříšku, ale v kočáře se strašně rozčílí, když ji tak položím a šíleně křičí. A není to u vás aspoň o trochu lepší? Koukala jsem, že tvoje Karolínka má už půl roku. Jinak můj manžel prý do roka řval tak, že si s ním nikdo nevěděl rady a od roka to byl učiněný andílek, tak že by geny 🙂

kristi
15. srp 2007

moje tchyne rikala, za manzel rval az do 7 let.... 😀 😀 😀

samsa
autor
15. srp 2007

No nazdar, tak to za 7 let budu v blázinci 😀 Ale stejně bych ji nedala ani za nic, když na mě ráno hodí ten svůj úsměv, tak jsem úplně naměkko.

kristi
15. srp 2007

jasny, nase moc nebrecela, ale tedka byva dost casto nevrla a otravena, ale to jsou zuby, tak doufam,ze se to potom zase zklidni 😒

jazzina
15. srp 2007

samsa
popisuješ mojí malou(v lehčí verzi 😀 ). Malá řvala opravdu furt, čekala jsem až skončí 6-ti nedělí-nic, říkala jsem si, že to musím vydržet do 3 měsíců, nic. Čekala jsem do půl roku, nic, tak jsem si přez známeho domluvila prohlídku u vyhlášeného pediatra, který léčil děti v Africe atd. 😀 😀 😀 s tím, že je něco v nepořádku a ten konstatoval jen, že je to velmi krásná a úúúúúúúúplně zdravá holčka 😅
No abych to zkrátila. Kristi nespala v noci, nespala přez den, nepásla koníčky, v 7 měsících se ještě ani neotáčela ze zad na bricho.....
Vše se začalo lepšit cca. v 8 měsících.
A teď je z ní neuvěřitelně hodné dítě. Spí 12 hod v noci a přez den 3 hodiny 😉 a když je vzhůru, tak si sama hraje, sama začíná chodit(vůbec jí nemusím pomáhat za ruku)
Každé děťátko má něco, i já jsem záviděla kamarádkám, že jim dítě leží v kočárku a kouká, ale teď zase ony řeší jiné problémy a já mám "klid"

samsa
autor
16. srp 2007

Jazz,

tak to jsi měla fakt drsné 😲. Vidím, že na tom ještě nejsem tak špatně. Aspoň, že mi spí v noci. Docela jsi mě potěšila, že se ti malá takhle spravila. Tak to ještě další 4 měsíce holt budu muset vydržet 😝. Z uřvaných mimin jsou prý potom bezvadná batolata. No, alespoň něčím se musím utěšovat, že? 😀 Jak říká manžel, neboj, v 15-ti se to spraví 😀 😀 😀

grisgot
16. srp 2007

Ahoj Samso, Jazinno a spol..jen jsem Vám chtěla říct, že mám taky uřvánka. Teď je nám tři a půl měsíce a pusinku nezavřeme..maximálně, když mu ji ucpu bradavkou 😀 😀 😀
Prakticky nikam moc nemůžeme, protože naposledy když řval v Hypernově, pán z ostrahy se mě dost vyjeveně zeptal, zda tomu dítěti nemůžu vyndat baterky!😖 A paní u pokladny tak moc pospíchala s markováním až banány pípla dvakrát a tak jsme čekali dalších dlouhých deset minut, než přijde paní provozní a vystornuje to..mezi tím našeho Štěpánka uklidňovala půlka obchodu. A nebo do restaurace..to taky moc nemůžeme..Štěpí má zvláštní smysl a to takový, že vždy když usednu k jídlu, spustí hysterii 😉
A to buď ráda Samso, že ti v noci spinká..my spíme od devíti do dvou s jedním kojením a pak se budíme každou hodinu zhruba do šesti, kdy vstáváme. Takže já už mám na rtech jen takový zvláštní úsměv a moc se těším do Bohnic až budu dlabat barevný pilulky 😀
Každopádně, mě dlouho trvalo, než jsem pochopila, že je to v 90% případů z únavy..Štěpánek potřebuje po každém kojení minimálně hoďku zabrat, jinak s ním vážně není řeč..nakojíme, hrajeme si a když začne kňourat, hodím ho do kočárku a udrndám..on se pak probudí jako to nejspokojenější miminko 🙂
Jen musím trochu nesouhlasit s tím, že chováním si na sebe ušiješ bič. Kojeňátka jsou tu od toho, aby se rozmazlovala! I v případě, že už tě bolí záda..což mě taky. Do jednoho roku potřebují zahrnovat kupou lásky, vytvářejí si totiž pocit bezpečí..a i když nás to odrovnává, pro jejich budoucnost je to fakt nejlepší! 😉 Oni ještě nerozumí nějaké výchově..chtějí být s mámou, cítit její přítomnost a tím se utvrzovat, že je všechno v pořádku. Přeci jen byli vyprdnutý do tohodle světa a spoustě věcí nerozumí a další jiná spousta věcí jim nahání strach 😉 Tím nechci říct, že neumí mámu trochu využívat, ale mimina jsou jen jednou, tak ať si to užívají! 🙂 🙂

grisgot
16. srp 2007

Kristi : Já jsem pěkně uřvaná ještě teď..tak aspoň vím, po kom to dítě je 😀

grisgot
16. srp 2007

Promiň Jazz..krapet jsem ti zkomolila jméno 😒

bea06
16. srp 2007

Moje kamaradka ma stejny pripad narodila se ji o 14dni driv a brecela hned od narozeni a porad si vyzaduje byt v naruci a dokonci ji i uspavaj jen v naruci a v postylce nechce byt tak spi s nimi.No ted zacla chodit tak uz tu naruc tak nechce ale zas jen na zem a chodit..Ma odrovnanou ruku z toho noseni a musi dokonce na operaci..ja jsem se nastesti z toho ponaucila a hned od zacatku jsem ji davala do postylky a kocarku..Tak preju hodne sily!

grisgot
16. srp 2007

Ahoj Beo..tak to je už fakt extrém. A jak jsi svého prcka naučila v postýlce a kočárku? My jsme v kočárku jen když se drndá..a v postýlce je brouček naučený jen večer..když se vykoupe, napapá a loupne do postýlky, ví, že se má spinkat, což je asi jediná naše jistota 😀

dygab
16. srp 2007

Ahoj, popisujes nasi malicku🙂🙂. Narodila se v terminu, spis je podle me o tyden prenosena. Je naprosto zdrava, velice dobre prospiva, je naopak v mnoha vecech napred a stale rve. Pres den temer nesi - vydrzi i 13 hodin vzhuru, v noci spinka pmerne slusne. Dopoledne zacina byt hodnucka a odpoledne a vecer je to na Bohnice. Jeste ke vsemu nechce byt v kocarku, takze s hysterii mame dost zkusenosti. Zacinam verit na pojem trimesicni kolika, ikydz jsem jinak dost racionalni clovek. Jedine co pomaha je uhoupani na mici a vecer uspani u prsu. Snaha najit rezim, ktery ja miluju, byla zatim uplne marna.
Asi si hodim masli.

bea06
17. srp 2007

grisgot no abych ji zas neprechvalila tak v postylce mi vydrzi ale musim byt u ni takze nez usne to je nekdy dost dlouhy..je na me dost vazana.Staci abych se vzdalila a rve ze i sousedi mi tlucou na zed..

samsa
autor
17. srp 2007

Dygab,
Nelinka taky všechno dělá spíš napřed.Je to takové živé stříbro, je moc šikovná, čiloučká, až na ten řev. Podle vzhledu hotový andílek, jenže když spustí...K tomu nespaní přes den: Včera, asi díky tomu vedru, spala v poledne 2 hodiny v kuse a pak ještě 2 x jejích 15-20 minut. Koukala jsem jako blázen. Jo, jenže si to vybrala večer, asi byla vyspaná a ječela 2 hodiny v kuse tak strašně, že jsem se bála, že nás někdo z baráku přiběhne, co s tím dítětem děláme. Nemohla jsem ji utěšit ani já ani manžel, který už z ní mimochodem ztrácí nervy a to je s ní jen večer 🙂Pak se asi unavila a konečně jsem ji uhoupala k spánku.
Všechno bych snesla, ale nejhorší je ten kočár. Přece jen, ven s ní musím, musím i nakoupit a něco zařídit. Jenže jdem vždycky s takovým řevem, já jsem úplně splavená - běhám s ní jak závodní slípka, ona je fialová vzteky. Dygab, nad se to u vás do těch 3 měsíců zlepší, já myslím, že my jsme fakt spíš vyjímka. Moc bych ti to přála, vím jaké to je. Ale abych si jen nestěžovala, je to trochu lepší, ona je Nelča přece jen už větší, tak se mi ji už podaří něčím zabavit. Když měla měsíc, tak jsem si ji nedovolila ani položit na chvilku do postýlky. Ale má to jedno plus, je to dobrá odtučňovací kůra 🙂

dygab
17. srp 2007

Beo, my jsem nasi Hannu davali do kocarku take hned a do postylky take a stejne je nam to na prd. V kocaru rve a v postylce to zvladne jenom vecer, kdyz je uspana u prsu.

bea06
17. srp 2007

Ja vidim po ulici hodne maminek co vezou kocarek a v ruce maji dite.Oni tak deti maji vetsi rozhled a citi se v bezpeci.Kazde mimco je jiny.Ja se ji behem dne hlavne k veceru snazim hodne blbnout a ona pak krasne odpadne.Ale ja taky..

gabca1
8. únor 2008

Holky, malá pořád ještě pláče. Taky to nějak ty 3 měsíce nespravili... V noci se budí někdy i 5x za noc. Včera se mi rozeřvala v kočáru a musela jsem letět domu, lidi se otáčeli... Nevim....

listicka20
8. únor 2008

Gabčo, já už myslela, že se nám vše spravilo, mrňous už přes den několikrát tak hodinu i dvě spala, jinak si hrála a povídala a byla veselá, no ale asi to bylo proto, že jsem dávala ke kojení dokrmy (předtím vůbec chudák za tři týdny nepřibrala). Jenomže teď další ťafka, byly jsme se u doktorky zvážit a přibrala pro změnu moc, takže dokrmy jsme ustřihli a máme znovu telátko uječené. Věčně u prsíčka nebo nošenec. Hračky ji zaujmou chvíli, nevim, jestli ji už nepřestávají zase bavit? A co ta tvoje malá, hraje si? Naši baví hlavně hračky, co dělají rámus nebo hrají melodie.

med
8. únor 2008

Hi, tak naší malou to během toho 3. měsíce sice přešlo, ale po Vánocích to začalo znova (to jí bylo 5 měsíců)... Myslela jsem, že se zblázním, že už je to tu proboha zas!!! Šla už jsem se poradit i k doktorce, protože jsem si vážně připadala na blázinec a ta jí prohmatala bříško a řekla mi, že si myslí, že to jsou prdíci. Začali jsme totiž se zeleninkou a ta jí nadýmala... vůbec mi to nesecvaklo... Sab simplex nepomohl, takže nezbylo než koupit probiotické kapky a teď máme nejhodnější miminko, o kterém skoro nevíme.

gabca1
8. únor 2008

listicka - hračky nás zaujmou jen na chvíli... taky jsem začala dokrmovat, a byl chvíli klid, ale už jí to asi zase nestačí nebo co, já nevim...

med - no já dnes koupila Babycalm a uvidíme. Ty probiotické kapičky jsou na předpis? Díky G.

slevik
8. únor 2008

Ahoj kočky,
tak naše zlatíčko je uplakánek od malička 😔 . Už první noc, co jsme přišli z porodnice, byla hrůza 😅 . A pokračovalo to dál a dál...nějaké šestinedělí to nespravilo, ani třetí měsíc, ani půlrok... Tak nevím, asi vás moc nepovzbudím, ale je fakt, že my jsme spíš extrém 😉 .
U nás se to spravilo až tím, když malá začala lézt...najednou může kamkoliv, cokoliv (teda skoro 😀 ) a je spokojená. Předtím brečela, i když jsem jen šla na záchod, teď jde se mnou 😅 .
A jinak uřvaná dítka bývají většinou i aktivnější a živější, tak pozor na to 😀

berynka
8. únor 2008

Ahojky, naše malá taky kvůli bříšku bulela a bulela. Šestinedělí jsem celkem přežila, protože jsem čekala, že to tak nějak vypadat bude, ale docela mne dostalo, že výraznější zlepšení bylo až tak od 5. měsíce. Pak ale nastalo něco podobného, co psala Med, když jsme začaly s příkrmy 😒 . Když se ale vyprdí, tak je pohoda 😎 .

anatanka
8. únor 2008

Ja uz to tu psala skoro vsude, ale ja mam doma taky extrem. Miriam rvala od narozeni non stop, ted uz si dava pauzy, ale stejne je to extremne otravny a placici dite. Doufala jsem, ze aspon to lezeni ji zabavi, ale leze a u toho breci nebo se vzteka, takze zase zadna svetova zmena. Vetsinu dne se s ni neda vydrzet, rve doma, rve na vychazce, jedine v obchodaku je nejaky cas hodna.
Fakt si s ni uzivam 😉 😠 😉

Proste se rozhodla mi to materstvi pekne osladit...

med
8. únor 2008

Gabca1- ty probiotický kapky nejsou na předpis, ale ve většině lékáren si je musíš objednat... je to pálka - 650,- a je toho jen 5 ml. Dává se 5 kapek denně a vystačili nám ani né na měsíc. Ale začaly pomalu zabírat po pár dnech a teď není po kolikách ani památky... Jen je nesmím ani jednou vynechat, jinak se hned v noci kroutí a budí se... asi je už budeme brát pořád 🙂) Jestli vaší malou opravdu trápí prdíky, tak to stojí za ty prachy, ulevíš jí i sobě. Jo, ještě jsem si vzpomněla - jmenujou se přímo "Probiotické kapky" a mají žlutobílý obal. Prý se totiž dělaji ještě nějaký jiný kapky, který jsou taky probiotický, ale jmenujou se jinak, a ty prý nezabírají...
Anatanko, no fíha... Já si to zažila "jen" 2,5 měsíce - Terka v kuse řvala, pokud jsme jí nechovali a to už jsem přemýšlela o tom, že jí snad půjdu někam reklamovat. Po sedmi měsících už bych asi byla na Chocholouška... A zkoušela jsi poradnu pro nadměrně plačící děti v Motole? Třeba by ti pomohli...

😲 😲 😲

pai
22. bře 2008

Ahoj holky,
my máme taky plakací panenku. Není to možná takový extrém, jak tady některé píšete, ale dává taky hodně zabrat. Mívá záchvaty pláče v různé denní doby... Snažíme se přijít na to proč, někdy na to vůbec nepřijdeme, ale mám za to, že většinou je to únava a neschopnost sama usnout. Takže nosíme, houpáme... Někdy se snažíme ji nechat v postýlce se ztišit samotnou, jen u ní někdo sedí, dává vypadlý dudlík do pusinky, případně hladí - někdy to stačí, ona se postupně uklidní a nakonec zabere. Vážeme ji až do teď i s ručičkama do zavinovajdy, aby se nebudila, naštěstí je malá, ještě se tam vejde, ale dokdy...? Taky bychom s tím už měli někdy přestat, že...
Kromě problému s usínáním (někde jsem četla, že prý miminka problém s usínáním nemají - usnou kdykoliv, kdekoliv, ale moje zkušenost je bohužel jiná...), je taky velice živá, zvědavá, "zážitek" bývá někdy i kojení - kouká napravo-nalevo, otáčí se, plácá ručičkou, mrská nožičkama... - já nemůžu od ní při kojení vůbec odtrhnout oči, jinak ztratí bradavku a začne mě sát- kousat jinde 😝
Máme za sebou čtvrtý měsíc, ale taky to nějak neustává... Narodila se o tři týdny dřív. V bříšku byla hodňoučká, docela klidná, nechala mě vyspat, kopala jen maličko... Tak nevím, co se stalo. Porod byl docela v pohodě.
Říkám si, že se to dá vydržet, pokud bych věděla, že je pravděpodobné, že to jednoho dne přestane....,starost mi spíš dělá, zda jí ta hyperaktivita nezůstane. 😒
Bylo by zajímavé, kdyby holky, které tady psaly třeba před půlrokem, napsaly, zda to s batolecím věkem skončilo, nebo z uplakaných, hyperaktivních miminek budou taky hyperaktivní děti.... 😖

paolin
22. bře 2008

pai, nas broucek byl aktivni uz v brisku, pak strasne uplakany temer do 8mi mesicu a trochu se to zlomilo, az zacal chodit. nejdriv jsme trpeli na baby koliky a pak mi prislo, ze se zlobi, ze "nic nemuze". az zacal behat, tak se zklidnil. ale aktivni je doted. neposedi a neposedi..