Holčičika, 10 týdnů, nechce zvedat hlavu. Je to ok?

apricots
24. črc 2007

Mám tříměsíční holčičku (přesněji 10 týdnů) a zdá se mi, že se jí moc nechce zvedat hlavička. Když ji zvedá, tak pouze když jí něco "štve" a hrozně u toho fŇUKÁ A dělá to jenom když leží na mě. Když jí položím na rovnou podložku, tak jí skoro vůbec nezvedne a brečí. Je to normální? A je v deseti týdnech na takové věci ještě čas?Všechny ostatní věci, co by děcko mělo v tomto věku dělat normálně dělá. Dokonce skoro i udrží hlavu, když jí držím v příčné poloze.

maddla
29. črc 2007

Holky kdy tak začíná mimčo úplně vidět?

mikca
29. črc 2007

na první strance máš odkyz na vývoj dítěte, ale už v prvním měsíci by tě mímo mělo vidět a nějak reagovat

mikca
29. črc 2007

maddla takle malé mimčo se ti neotočí za zvukem nebo světlem, to jen reaguje, bud tím že zavře oči, nebo na velký hluk pláčem nebo se jen lekne. 🙂

apricots
autor
31. črc 2007

jojo, nám taky čučela furt na jednu stranu, taky už se jí podle toho tvarovala hlavička, ale ted už to začíná střídat a i ta hlavinka se dorovnává...neviděla bych to jako tragédii, jen bych dbala na časté obracení do správné polohy...já jí třeba jenom podkládala plenku tak, aby měla na správnou stranu a zabralo to.