Holčička je v 7-měsících málo pohyblivá, zlenivěla?

lrg
15. říj 2013

Vím, že se děti nemají srovnávat podle ostatních a podle tabulek, ale přeci jen si myslím, že jsou určité dovednosti, které by děti měli v daném období zhruba umět, nebo se o ně alespoň pokoušet. Malá má 7 měsíců a nechce se hnout ze zad. Na břiše to nesnáší, dávám jí denně, ale vydrží pár minut a ječí. Tím pádem se ani neotáčí na bříško, když je na břichu opírá se o lokty, ne o dlaně, nepokouší se ani náznakem lézt nebo plazit. Když je na zádech kulí se bok, pořád ji motivujeme hračkami aby se otočila, ale ona se klidně celá zalomí, ale dá si velký pozor, aby nepřepadla na břicho 🙂 Chodíme na cvičení miminek, kde je 10 dětí jejího věku a všichni jsou na tom víceméně stejně, fungují bez problémů na břiše, otáčí se kolem, pérují na kolínkách, plazí se. Jediná naše Ema tam mezi nimi vypadá jak 4 měsíční miminko. Podle doktorky je vše ok, ale ona má ke všemu celkem flegmatický postoj, dokud nenastane problém. Říkám si, jestli jsem něco nezanedbala. Celkem vyznávám kontaktní rodičovství, jako maličká hrozně trpěla na prdíky a já jí 4 měsíce víceméně pořád nosila v náručí, jak plakala, možná zlenivěla? 🙂 Co myslíte, je to divné? Nebo to má někdo podobně?

blahova_andrea
15. říj 2013

neteřinka měla 8m, když byla u nás a celé to proležela na zádech, sotva se občas pokusila se otáčet, ale nic moc. neboj...dá si na čas a stejně se naučí všechno 😉

kamino
15. říj 2013

@lrg je tu skupina ohledne motorickeho vyvoje,doporucuji ti,aby ses pridala a zeptala @eficenka ..V 7 mesicich mi to pripada trochu pozdeji,ale jsem laik..ovsem co mam kamaradky,tak chodily na RHB a cvicily doma.. Ja jsem prcka motivovala k posileni briska na gymnastickem mici,nebo ho jakoby koulela pres stehna..to se mu libilo a zaroven posiloval..

lucieandrlova
16. říj 2013

Pokud chcete, mohu Vám přes IP poslat kontakt na rehabilitační pracovnici, která za poplatek chodí cvičit domů (Nebo se chodí k ní domů). K nám chodila cvičit Vojtu. Byly tam i cviky na motivaci dítěte. Díky cvičení se dcera "rozběhla", v 6-ti měsících se sama posadila, v 8 si začala stoupat a v 10-ti chodila s oporou (a to nám ve 3 měsících říkali, že je pozadu...).

mitote
16. říj 2013

@lrg jestli se otaci na bok, tak za chvili bude i na brisko... to ze se ted u toho jakoby zalomuje dela vetsina deti, musi si na to prijit, jak to udelat. Nase na brise take nechtela byt, zacala byt vic az se sama pretacela. Na druhe vzprimeni (opirani o dlane) a lezene ma jeste hromadu casu. Jinak moje dcera ma 9 mesicu a jeste take neperuje na kolinkach 😉 tak je holt pomalejsi a lenivejsi, nechtej po ni, aby v 7 mesicich chodila 😉

mitote
16. říj 2013

@lrg jinak pokud vahas, jestli je ok, chtej vysetrit neurologem.... kazdopadne k nejake rehabilitaci atp bych se uchylila az po vsetreni neurologem... ale podle me je ditko proste jen pomalejsi.