Holčička váží v půl roce 5,6 kg, měly jste taky drobka?

karlisska
19. pro 2013

Mám holčičku, narozena 37.týden s váhou 2,2 kg a délkou 45 cm, moc toho nepojí a nyní má váhu 5,6 kg a délku 67 cm. Je tu nějaká maminka, která měla takového drobka? První tři měsíce přibírala krásně, nyní tak 400 g za měsíc.

bonavoxa
19. pro 2013

Já mám holčičiku 37. týden 2160 g a 44 cm. Od začátku nechtěla pít, ani s příkrmama žádná sláva. Je drobná. V půlroce měla ktaky tak néjak, v 11. měsících má 9 kg. Pŕibírá málo, ale přibrá. Zpočátku jsem byla na prášky, nervní, zoufalá, rozzlobená, ale když nechce, nepomůže nic. Prostě nebude žádné baculaté miminko. Jinak je velice aktivní a mrštná, spokojená. Krmení nesnášíme obě, ale pořád doufám, že se to jednou zlomí.

bonavoxa
19. pro 2013

@karlisska 🙂

lenkazdenek
19. pro 2013

Moje sestra má holčičku narozenou ve 38tt ,je jí 8 měsíců a má 6,66kg ...je teda pravda ,že je hodně pohyblivá,už se snaží sama chodit ,leze od půl roka ..prostě bude drobnější a myslím,že u holčiček to opravdu nevadí 😉

terkaz
19. pro 2013

@karlisska
Nase deti narozene s vahou 3300g a 3100g. Holcina mela v roce 6300g a klucina 7300g, obe zdrave, ciperne, chytre, drobne 😉
Tak treba bude Vase mala take takovy drobecek 🙂

karlisska
autor
19. pro 2013

@terkaz @lenkazdenek @bonavoxa tak děkuji, trošku jste mě uklidnily 🙂 🙂

ladylass
19. pro 2013

já někde četla že v půl roce by dítko mělo mít dvojnásobnou porodní váhu, což má tak bych to neřešila...

kalipso
19. pro 2013

@karlisska dcerka měla v půl roce podobnou váhu a v roce má jen 7,7kg a 74cm 🙂 Ale je zdravá a moc šikovná,, velmi aktivní, začala chodit sama v 9 měsících, na jídlo nemá čas a je prostě drobná. Jsem celkem ráda, aspoň netahám 10 a víc kg 😉

bledulka
19. pro 2013

Dítě by mělo do půl roku zdvojnásobit a do roka trojnásobit svou porodní váhu. Což u tvé dcery odpovídá.

Pokud neřeší pediatr, neřeš ani ty 🙂 Já zase porodila 4 kilové dítě (53 cm) a opravdu mělo v půl roce 8 a v roce 12 kilo.. Sice to nebyl cvalík,ale byl zkrátka velký..a taky to bylo ok..

alisek
19. pro 2013

syn narozený 36+4 váha 2,7kg a v půl roce 6,5kg. jste malý ale né zas tak hrozně. sledovala bych ji dál a převažovala po měsíci a pak popřípadě řešila.

@bledulka pro děti narozený dříve nebo s malou porodní váhou tato "formule" neplatí, to by měla tazatelky holčička v roce 6,6kg..dost málo, ne

iira
19. pro 2013

memu synovi je 2,5roku a ma 11kg ..porodni vaha byla 3010g a 49cm ,tak neves hlavu ,jeste jste na tom vsichni dobre ...

helcenka
19. pro 2013

@karlisska - nehrotila bych to tak, jste akorát na spodní hranici, kterou by měla mít v půl roce, naopak délkou (výškou) jste lehký nadprůměr. Hlavně se tolik nenervovat, přibírá, bude hold drobnější, všechno jí to jde do délky 😀 😀 😀

jara
19. pro 2013

Moje dcerka při narození 2,450g, v půl roce 5,7 kg a v roce 7,4kg...Dr. se na prohlídce vždy jen zeptá, jestli jí..odpovím podle pravdy, že ano a diví se, kolik vypije mléka, že na to vůbec nevypadá. Jak píšou holky, dcera je zdravá...sice na spodní hranici s váhou, ale nemá ani být po kom tlustá, když sama maminka váží 47kg. V půl roce váha zvojnásobena a v roce ztrojnásobena...není nad čím si lámat hlavu!

nadja73
19. pro 2013

@karlisska uklidnim te jeste do budoucna. moje druha dcera se narodila v 41tt, vaha 3540g. ted skoro v 15. meisicich ma sotva 9 kilo. chodi od 10. mesicu, lita od roka na motorce jako das. je pravda, ze moc neji, ale na jeji aktivite to vubec neni znat 🙂

bonavoxa
19. pro 2013

@karlisska
@nadja73

@jara
@helcenka
@iira
@alisek
@bledulka
@kalipso
@lenkazdenek
@terkaz

A jaký měly vaše děti kolem toho půlroku jídelníček? Kolik třeba vypily mléka? Naše jí strašně,kolem toho půlroku zvládla trochu masozeleniny a zbytek dne max. 130 ml mléka na jedno krmení. Jedla 7 krát denně, většinou jen mléko..a i to s obrovským nasazením všech. teď je to lepší, sní snídani ráno, vzala na milost banány, jablka, hroznové víno, sušenky, křupky, masozeleninu, občas si dá i trochu kaše. Jí 6 krát denně, mléko má 4 krát denné a vypije 200 ml.

nadja73
19. pro 2013

@bonavoxa proti moji holcice je tvoje jedlik, nase ji fakt malinko. je stale kojena a to opravdu nevim, kolik toho vytahne a to nepije nic jineho.

lenkazdenek
19. pro 2013

@bonavoxa tak to ti asi přesně neřeknu,protože jsem jen teta,ale mám pocit,že okolo půl roku začínaly teprv s příkrmem,jinak byla od 4 měsíce na sunaru-teď je jí 8 měsíců,pije sunar ,k obědu má maoszeleninový příkrm,na svačinu ovoce a pak zase mléko popřípadě kaši a mezi jídly žužlá křupky...,ale třeba porodní váhu měla 3,400kg takže ona je opravdu takové pídě,minule jsem jí měla sebou na nákupu a lidi obdivovaly jak sedí takový malý miminko v košíku 😀 vysvětlujte,že už je jí 8 měsíců

terkaz
19. pro 2013

@bonavoxa Ahoj ja jsem plne kojila do sedmeho mesice, pak jsem zacala pomalicku s prikrmem. Oni jsou droboucci po mne a manzelovi 😉 My jsme nebyli jini 🙂

helcenka
19. pro 2013

@bonavoxa - tak kolem půl roku u nás frčel jen banán, vařená mrkev, večer pár lžic kaše, jinak mléko, kojila jsem a na jedno kojení tak 50ml. Jinak nic 😉 .

iira
19. pro 2013

@bonavoxa je tak to ti uz nereknu,ale mleko nepil vubec,prestali jsme kvuli nezajmu kojit a od te doby mleko nepije,jedl jogurty ,tak nejak jedl vse ,ale pak se to zmenilo,ve vsem se dloube a nic nechce poradne,nekdy se necha krmit a pak toho sni vic,ale zadna slava..je porad v pohybu ,nema cas se najis ..vlastne ji skoro porad,ale po malich kouskach ...

lenicka07
19. pro 2013

@karlisska Já myslím že to tempo přibírání není až tak špatné. Naše se narodila skoro v termínu s 2,9 kg, v půl roce měla 6,2 kg, v roce 9,2 kg (doktor neměl výhrady). V roce a půl ale již 13 kg 🙂 . Prostě jaké dítě je, takové je, násilím se to do nich dostat nedá. Kluk teda má teď v necelých osmi měsících váhu o dost lepší než holka, ale příkrmy mi taky donedávna vůbec nechtěl jíst, pár lžiček a víc ani ťuk, prostě závislák na mlíku (mém). Pak mu vylezly dva zuby a pár dní na to se rozjedl, že jsem nestačila koukat, sní toho třikrát tolik a jakým fofrem...

skipysek
12. led 2014

Také máme prcka, když se narodila měla 2460g a měřila 46 cm a teď jí bude devět měsíců a má 6 300g a asi 70 cm 😉 Doktorka to hodně řešila ze začátku a teď říká, že je to dobré. Ona naše princezna moc nejí a ještě pořád ji kojím, ale je zdravá a čilá.

lucka2092
13. led 2014

@karlisska máme 10 měsícu 6700g Porodní váha 2500g

ringle
22. led 2014

Ahoj holky, tak se taky připojuju 🙂 při narození měla malá 2,20 a v 8 měsících 6,30....když čtu jak jsou na tom vaše mimča tak jsem se uklidnila 🙂 děkujuuuuuuu

konvalinka309
29. led 2014

Taky máme doma prcka. Malá se narodila 40+4 2700g a48cm včera jsme měli 6 měsíců váha 6400g a 65cm přibíráme si tak průměrně 600g za měsíc a to od konce 4 měsíce nekojím. Vypije tak 130 někdy 150 7x za den. S příkrmama máme problém kromě ovocných přesnídávek a banánu, všechno plive, dokonce i banánové mléčné kašičky.

majdalajda
29. led 2014

Dcera 35.tt, 2380g, v pul roce mela 5,1kg, v roce 7,1kg a ted bude mit za mesic 4roky a ma 15kg, je celkem akcni, furt v pohybu, podle stejne starych deti ve skolce je vyssi, jen je proste drobnejsi. Do roku jsem do ni nedostala nic jineho krom kojeni, i kdyz jsem zkousela normalne zavadet prikrmy, nedala se a porad mela jen mliko, ostatni odmitala. Ted sezere na co prijde 😀

bonavoxa
29. led 2014

@majdalajda Jako naše malá...Snad se taky dočkám, že sama bude krásně jíst a já budu bez stresu a s hromadou času...

cutie_01
29. led 2014

Malé bylo včera 8 měsíců, má 69,5 cm a 6,98 kg (porodní váha 3,75 kg, narozena 40+3)...bude štíhlá po mamince nejspíš 🙂

zuzasila
9. únor 2014

našemu malému jsou 4,5 měsíce a na kontrole před 3 týdny měl 7,6 kg. Porodní váha 4,31 Kg. Je urostlý po tátovi, není ani moc baculatý, tak akorát 🙂

jituliiii
9. únor 2014

Nase mala mela v pul roce 5,8kg....A jak rekla mudr...nektere deti naberou hned, jiné to dozene později🙂 Na rocni prohlídce mela 9,5kg🙂