Houpe se na čtyřech. Kdy už poleze?

alishia
15. pro 2008

Ahojky holky,

jak dlouho se vaše dítka houpala na čtyřech než se rozhodla že polezou? Malej trénuje, jak divej.) Ale zatím nic.

kalo
15. pro 2008

Tak to bude co nevidět 😉 Za pár dní či týdnů vystartuje...

deina
15. pro 2008

Nas maly je v tomto nejaky divny, lebo sa hupe uz dobre dva mesiace, ak nie dlhsie, ale lozit nechce, radsej stoji a chodi. Nevystartoval do stvornozkovania.

kozimura
15. pro 2008

Alishia,Terka se začla houpat ve 4.m,pak se ale začla teprve plazit a pak až chodit po čtyřech-to bylo v 5.m,takže zhruba tak měsíc 😉

spathiger
15. pro 2008

Jej, kozimura, tak to mas sikovnicu :o). Nas Kubicek sa v 5 mes. naucil len prevracat, aj to iba cez lavobok :o). V 9 mes. sa pokusal plazit, teraz mu uz plazenie ide perfektne. Od 10 mes. sa dviha na nozky, ale presuva sa len plazenim. Uz som si myslela, ze kolenkovat ani nebude (u stars. dcery to tak bolo), ale vcera ma prekvapil. Namiesto plazenia cely den krasne kolenkoval. Kazde babatko je ine, kamaratkin drobec sa zas presuva vylucne na zadocku :o). Je to fakt komicke..

ygreen
15. pro 2008

alishia - náš se začalhoupat minulý týden a včera udělal první pokusy o lezení 😉 tedy spíš takové mini přískoky, ale i to se počítá 😀 počítám, že do vánoc poleze 😵

alishia
autor
15. pro 2008

tak vojtik taky obcas tak poskoci.) no ja neverim ze poleze.) bych byla jeste zklamana.)

kozimura
15. pro 2008

Spathiger,Terka je ve vývoji hodně napřed.V 5.m už chodila po čtyřech,sedala a od té doby taky čůrá do nočníku.Je to ďáblík.

spathiger
15. pro 2008

Brdo! Nas nocnik este nevidel ani len zdialky :o). Ale nestresujem. Ja som zacala chodit az v 15 mes. a teraz ma mnohi nedobehnu :o). No ale aby som k teme. Ak je babatko vo faze kolienka + hojdanie, tak uz startuje :o). A coskoro vystartuje. U kazdeho je ten interval individualny. Taktiez moze kolenkovaciu fazu vynechat a prejst z plazenia rovno na chodzu (ako moja dcera cca v 10 mes.). Starsi syn zas kolenkoval od 10 do 15 mes. a az potom zacal chodit. Lenze jemu sa nechce chodit dodnes ;o).

martinka79
15. pro 2008

no my se houpali chvilku asi 14dní a potom šup lezl jako fretka teď už ťape okolo nábytku.. sedí od 5měs.na nočník jsem ještě líná Já. Máme ho, ale nemá to smysl. vidím to tak na Vánoce, že začneme trénovat ráno a večer, ale jinak to neřeším. 😉 cjci si ho užít jako miminko.

anke
15. pro 2008

ahojte, tak my taky kolinkujeme uz asi 2. tyden - ale moc casto nee - co chce, k tomu se tak jako dolezo-doplazi ... pocita se to jako lezeni, kdyz nohama leze ale rukama dela kraula, dokud nedokrauluje k vyvolenemu predmetu? 🙂

fiiiha, vy mate rychliky, Davidek se zacal pretacet na brisko a zpet na konci 6. mesice a plazi se 3. tydny 🙂

alishia
autor
15. pro 2008

anke: tak presne to delal vojta vlastne i dela.) a silene se u toho vzteka. Reje hlavou vzemi a nohama se odtrkuje a nebo se postavi na ruce a posouva se dozadu, taky se vztekem.) a nebo se postavi na kolinka a houpe se a silene ho to bavi.) on nekdy jako poskoci dopredu, ale spis vzteky nez snahou.

lucy..
15. pro 2008

ahojky, nas se houpe uz 3 tydny a priskoky dela taky 🙂 dnes trochu i pohnul zadnima nozickama dopredu, ale zatim teda neleze 😉

alishia
autor
15. pro 2008

tak u nas to vzdycky vypada tak nadejne a nakonec spadne jak hruska.))) on si tak jako hopsa a desne se u toho rehni.)

alishia
autor
15. pro 2008

kde se to mimcum lepe dari na laminatu nebo na koberci? malej cvici cely den to houpani, i vecer v postylce a rano kdyz ho tam slysim tak otevru dvere a vidim jak je na kolinkach a houpe se.) tak dre a jeste ani krucek🙂

andulka4
15. pro 2008

U nás se houpeme už přes 5týdnů a stále nelezeme 🙂

alishia
autor
15. pro 2008

to ste me nepotesily.) ja uz se tesila ze poleze a prestane se tolik vztekat a ono mam asi jeste smulu. tak treba prekvapi. on se asi plazit nebude.

kacka.va
15. pro 2008

my se houpeme už asi měsíc a na lezení teprve přicházíme, plazíme se, děláme přískoky, občas se i zadaří dát nožičku na lezení, ale pořád nám nějak překážej ruce a nevíme co s nima. to už častěji vypadá, že bude lézt ne po kolenou, ale po chodidlech. Jinak některé děti ani klasicky lézt nezačnou a rovnou lezou se zadkem nahoru.

erikaaaa
15. pro 2008

nam to trvalo cca mesiac aj kusok, a teraz leze po celom dome, je vsade 🙂 🙂 🙂

andulka4
15. pro 2008

Alishia já si taky myslela že se nebudeme plazit ale asi po 3týdnech co byl na 4 se plazit začal.Neleze i když si dokáže na 4 krásně hrát. Myslím že ještě máááte fůůůru času 🙂

lenkazdenek
15. pro 2008

ahoj tak naše byla skokanka furt nic nic a nakonec se jeden den zvedla na čtyři a do konce týdne se naučila lézt 😉 nutno podotknout že se dlouho plazila ,chodily jsme i na rehabilitace

mkr
15. pro 2008

my jsme měly takový plazolezení, chodili jsi na neurologii, protože jsme dřív a dr. říkal, že se už ani lézt nenaučí, protože už v 8 měsících stála, ale taky naučila a kdyby ne tak dr. říkal, že to vůbec neva, stačí i to plazení 🙂

amatula
15. pro 2008

ahoj alishia moj strasi vobec nelozil rovno sa postavil a chodil.....a mladsi prcek sa pohupoval ako ty hovoris asi od 6mesiacov.tak sme ho dali na podlozku pred neho hracku alebo nieco co ho zaujalo.tak to skusal a podarilo sa.ma 7 mesiacov a lozi asi tyzden.... 😉

schwarzovka
15. pro 2008

tak našemu malýmu to taky trvalo skoro měsíc než se rozlezl - od 6. měsíce se houpal a v 7 měsících začal lézt, od 8 měsíců si stoupal, chodil kolem nábytku, za ruce, ale už mu to trvá přes dva měsíce a nechce sám...takže u nás to vždy trvá, než si začne být jistější. Je opatrný

schwarzovka
15. pro 2008

jo a malej se vůbec neplazil 😉

alishia
autor
15. pro 2008

Ja na nej nepospicham, ale on je nastvany, ze to nefunguje.))) hracku pred nej dam, chvilku se snazi a pak dela ze ji nevidi, kdyz to nejde.) a nebo se zacne desne vztekat.) achjo pokom ty deti sou?🙂))

kacka.va
15. pro 2008

ali: u nás je malá naštvaná vždycky, když chce pokročit a nejde jí to, měli jsme období, kdy se rozčilovala, že se nemůže otočit, kdy chtěla na čtyři, kdy se chtěla plazit. takže já si tohohle rozčilování nevšímám 🙂

kozinka
15. pro 2008

Malá se na čtyřech houpala přesně 2 týdny a pak se krásně rozlezla 😵

amatula
15. pro 2008

nas sa tak isto hneval ked na tu hracku nedosiahol....ale nakoniec sa k nej dostal.teraz sa dostane aj tam kam nemusi.minule mi skoro presadil kvet 😀

kozinka
15. pro 2008

Začla lézt v 6-ti měsících a to si taky poprvé sama sedla (co si sama sedla, nočníkujeme.. 😵 ), stoupla si v 7-mi měsících a teď v 8-mi už chodí kolem nábytku.. a s chodítkem co se vozí před sebou pádí po bytě jako divá 😀

kacka.va
15. pro 2008

kozinka: a je to nočníkování k něčemu, já jsem četla, že význam to má až okolo 1-1,5 roku, aby si děti pamatovali že nočník je právě k vyprazdňování a dřív prý to nemá smysl a je to náhoda, když se zrovna vyprázdní.