Hry od 6-9 měsíce. Dejte tipy

zutom2
27. lis 2007

Maminy jaké "hrajete hry" s vasimi miminkami?Dejte typy

lottie
27. lis 2007

ahoj nejoblíbenější je momentálně že se schovám za polštář, nebo za něco, a říkám: "NEJSEMTADYNEJSEMTADY" a pak BAF!!! strašná sradna, maličká jásá výská, polštář ze mě strhává.. 😀 baví ji to klidně půl hodiny. Nebo držím minišuplíček, mohla by to být třeba velká kostka, nebo cokoli, Pavlína drží svůj a třískáme o sebe BUM, BUM. Taky děsná sranda. Čteme si zvířátka v leporelu, přestala je hryzat a začíná se mi dívat na rty a něco si mumlat, tak čekám, kdy řekne Hau Hau 😀 Akorát mám trochu dilema, jak dělá želva 😲 A taky jí pořád hodně zpívám, tancuju, momentálně se jí nejvíc líbí Iggy Pop 🙂 A k tomu plno blbinek, co jsme se naučily ve cvičení, nebo si vymysleli. Super je třeba "vození" na dece po celém bytě, je to větší rychlost, než když se plíží sama. A taky ji vyhazuju do vzduchu...mírně. Nebo si vlezem pod prostěradlo a jako jsme ve stanu, pak ho strhnem a je to zas BAF! Jsem zvědavá na další hry 😉

xsipm04
27. lis 2007

Jééé lottie, my miluje naprosto tu samou hru, akorát že říkáme, kde je mamča, kde je mamča a pak baf, tady je mamča 😀 To vození po dece po bytě je teda taky dobrý, musíme vyzkoušet🙂

Jinak máme moc oblíbenou říkanku: vezme se levá ručička a pravá nožička a jakoby o sebe tleskáme dlaní ručičky do chodidla nožičky (lehce) a říkáme, KOVEJ, KOVEJ, KOVÁŘÍČKU,OKOVEJ MI MOU NOŽIČKU, OKOVEJ MI OBĚ, ZAPLATÍM JÁ TOBĚ. A pak se packa a noha vymění a jede se znovu. Malá to miluje a vždycky jí to rozesměje 🙂

zuto2: Super téma, ráda se tady také nechám isnpirovat 🙂

zevina
27. lis 2007

jj, na schovku je to paráda 🙂 malý tuhle jukandu miloval hlavně pod plínou, protože ji pak mohl strhnout sám, buď ze mně nebo ze sebe 😅 a vlastně ho to baví doposud, i když teď už si vybírá větší objekty: závěs, židle, postel... 😀

taky se mu líbilo, když jsem stavěla pár kostek na sebe (když byl na bříšku) a on je mohl rozbořit s důrazným bác!

xsipm, kováříček má ještě pokračování: okovej ji hezky, dám ti čtyři český 😉

apricots
28. lis 2007

Já se také moc ráda nechám inspirovat, jen k tomu rozesmívání - maličkou rozesmívaj divný věci🙂třeba když jí čuchám k plence, jestli není pokakaná nebo když v supermarketu vyndávám na pult nákup🙂)ale co jednoznačně vede, tak to jsou vlasy....hrozně ráda na ně šahá, probírá se jima a když s nima házím, směje se jak pominutá🙂))

zonja
28. lis 2007

u nás vede paci paci a kolikrát to dělá sám, kováříček je taky oblíbenej i berany berany duc a schovává se do postýlky na kolínka a zase se postaví a řekne baf, je to kouzelný...
a nebo blbinky jako kolo mlýnský a spadla lžička do kafíčka a pak ho hodím do peřin a to se může počůrat smíchy 😀

alcatko.j
28. lis 2007

Vidim, ze hra na schovku jasne vede vsude 😀
Ja cucim vsude kolem sebe jenom ne na Neluskua rikam:"Kde je ta nelinka, kde je ta nelinka" 😀 A pak se jako naaahodou mrknu na Nelus, to ona se uz rechta jak blazen a ja reknu:"Tady je Nelinka" 😀 😀 😀 A to uz se chlame, az ji castokrat zaskoci 😀 😀 😀 😀 Pak se schovavam za kreslo a ona jde z druhe strany a udelame "BAF" a leknem se obe 😀
Akorat to nekdy prezenem a z toho huronskeho smichu hned placeme 😅 😀 😀 😀
Pak delame paci paci pacicky, ale pacam jenom ja 😀
Pak "varila mysicka kasicku", to Nelinka drzi jak dase a sleduje ty svoje prstiky 😵
Potom sel panacek na prochazku, zaklepal, zazvonil, utrel si boty a uz tam byl 😀
Nejvetsi sranda ovsem je, kdyz si ve sprse poustim sprchu do pusy 😅 😅 😀 😀 😀 To jsou primo zachvaty 😀
Ted posledni dny Nelinka prisla na to, ze se da ukazovat nejen celou ruckou, ale i ukazovackem a na vsechno ukazuje a uplne nejlepsi je, kdyz ja taky natahnu ukazovacek a picham do toho jejiho ukazovacku 😀
No a klasika, stavime kominy, pak je shazujem 😀 nelinka vzdy pred"shozenim"zavre oci, aby se ji asi neco nestalo 😀
mame micek a do toho kope, ale tak, ze mi s tatinekm hybem telem nelinky, aby ona kopla 😀

alcatko.j
28. lis 2007

No a samo, ze zpivame, nejcasteji "na tý loúúúcéé zélenýý, páásou séé táám jééleni..." 😀 A nelinka zpiva taky 😀 A kdyz zacnem, tak se pisnicka musi minimalne tak 10x otocit, jinak je to nuda 😀 😀 😀 😀 😀
taky delame:"takhle jedou pani, takhle sedlaci.." 😅

alcatko.j
28. lis 2007

A taky berany berany duc 😀
A co jako nejvic miluje a uplne slinta blahem je, kdyz ji vozime na konickovi(za krkem), to se rechta, viska, smeje se, kope nohama 😀 skube vlasy a my se ji pak nemuzem zbavit 😀 😀

alcatko.j
28. lis 2007

jako fakt supoer tema, ja se tady tlemim, jen si na to BAF vzpomenu 😀

No a koncim, to vypada, ze si povidam sama se sebou 😀 😀

kaculinka
28. lis 2007

Ahoj holky, strááášně dlouho jsem tu nebyla... Od porodu asi tak 1x 😢 Ale teď už tu budu pravidelně, jestli náš prcek dovolí... 😀

My si taky rádi zpíváme, děláme berany berany duc, děláme různý zvedačky, nadhazujeme se do vzduchu, prohlížíme se v zrcadle, houpeme se ve vzduchu za spojený ručičky a nožičky (tzv. vosí hnízdo). Rádi plavčíme a cvičíme na kojeneckém cvičení...

xsipm04
28. lis 2007

zevina: To je dobrý 🙂 Tak už začínáme nacvičovat prodlouženou verzi kováříčka ať máme tu zábavičku trošku delší 🙂 Díky za tip, hezky se v tomhle tématu člověk přiučí 🙂

Alcatko: Teda vy máte širokou škálu 😀 Hele, jak stavíte komínky? Z kostiček ? Ty jo, jestli už z kostiček, tak tos mi dala tip, co koupit na Vánoce 🙂 Jinak my máme taky Nellinku, ale s dvojitým L 😀

alcatko.j
28. lis 2007

xsipm, booze, to je slozitej nick 😀 Vim, ze mate nellinku 😵

Mame takovy ty umelohmotny valecky bo jak se to jmenuje, jak je to v sobe a pak se to da postavit na sebe, chapes, nee? 😅
Velky klasicky kostky nas tatinek jeste zakazal, pac jsou prej udesne tezky a mohly by nelinku zabit 😀 😀 😀 😀

xsipm04
28. lis 2007

alcatko: Tak to jsi mi dala fakt dobrej typ na ty Vánoce 🙂 Já si říkala, že si Nellča ještě s něčím takovým nebude umět pořádně hrát, ale vůbec mě nenapadlo, že já bych mohla stavět a ona bořit 😀 😀 😀 To bude mít fakt asi velkej úspěch, už se na to těším 😀

Jinak tatínkův strach chápu, ona velká kostka je nebezpečný zvíře 😀

zutom2
autor
28. lis 2007

Ahojky holky super typi jen tak dál. 😉

kupinka
28. lis 2007

Tak u nás vede barany,barany,pak ježdění na dece,pak pacy pacy-to mi plácá do ruky a úplně to miluje. Kostky ho zatím nebaví,jsem u toho happy jak to padá tak akorát já 😖
Miluje písnišky-máš má ovečko zabere na všecko,hlavně na pláč.A posledních pár dnů se mi snaží přizvukovat 😀 😀
Pak taky děláme zvuky zvířátek-nejlíp mi jde kráva,to má záchvat 😠 😀
Pak když se ho zeptám jak je veliký,tak to pak zvedá ruce i půl hodiny a strašně se u toho řehní 😀 😀
Super téma... 😉

makal
28. lis 2007

Ahojky holky,tak u nás vede taky schovávání pod plínku a hledání ....kdepak je ta naše holčička..kuk..tady je...a malá se řehní.Pak ji baví paci,paci,pacičky a má ráda,když ji píšu dopis na záda ...milá babičko,tečka,máme doma křečka,tečka,křeček:škrábe,kouše,dělá louže.Dopis dáme do obálky na vrch k tomu 4známky a šup s dopisem do schránky...a přitom ji štípu koušu a lepim ty známky na záda😀 fakt legrace.Manža ji tuhle házel do peřin a taky se ji to líbilo.A když potřebuju uvařit,vezmu si ji na deku do kuchyně a vyndám ji vařečky a ona s nima kolem sebe mlátí hlava nehlava...taky zábava. 🙂

xsipm04
28. lis 2007

Makal, to je super s tím křečkem, to se musím taky naučit 😀

tiki
28. lis 2007

Holky, vřele doporučuju píšťalku. Zdíša se do ní naučila foukat už asi před dvěma měsícema, stačilo jí to párkrát ukázat. Pak teda zkoušela pískat na kdejakou vařečku, ale už jí asi došlo, že k pískání je jen něco 😀 .
Taky je děsná legrace přetahovat se o provázek...
Jinak makal - vařečky jsou super, dneska se mi Zdíša ale nedopatřením zmocnila paličky na maso a to už tak uplně super nebylo 😉 .

lottie
28. lis 2007

alcatko: normalne jsem cekala az se tu objevis se svyma kravinkama, inspiroval me panaček, zaklepal a tak dál, Pájina se ovšem dívala, co to blbnu 😀 a dobrý byl taky tvuj tip k tematu dárky, to jsem taky okopčila a pořídím maluchovi stan, zatím má improvizovaný, ze sušáku na prádlo a prostěradla a je nadšená, zaleze si tam, něco si hlodá a když už je mi to podezřelé, vlezu si tam taky a hlodáme spolu 😀
a taky dost dobrá zábava je, dát před ní krabici, plnou chrastítek, koleček a všelijakých blbinek, (no aspon je jakože posbírám po bytě 🙂 ) a Pája je pak vyhrabává a vyhazuje zpátky na podlahu. Původně to měla na dlouho, ale už se ji naučila převrátit a vysypat naráz 😀 to pak hračky zase jedna po druhé skáčou zpátky..hop hop, žirafa skáče, ufo skáče.a klidně pořád dokola 😅
a taky jí učím "užitečné" věci. zhasínat a rosvěcovat, otvírat si shrnovací dveře, plížit se mezi kabelama od PC (i když to se naučila asi sama)

tiki
28. lis 2007

Jo, a pak je taky dobrej takový ten malý míček s vystouplýma puntíkama, Zdíša ho pěkně chytne do ruky a háže o sto šest.

lottie
28. lis 2007

makal: škoda že už Pája spí 😀 😀 šla bych hned dělat křečka tečka 😀 do rána to snad nezapomenu 😉

kupinka
28. lis 2007

No vidíš,křečka znám a nenapadlo mě to... 😔

alcatko.j
29. lis 2007

Holky, ja se uplne rehnim 😵 😀 😀 😀 😀 to je takova prdel 😀 😀
A nejlepsi je, ze me ty nase hry taky desne bavi 😀 😀 😀 😀 😀 chechtam se skoro tak uprimne jak ona 😀 😀 😀
Ty uzitecny veci naucit jsou taky super, dnes naucim nelinku zehlit 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A jeste jedna zabava je u nas ted 1 😀 vytahovani jednotlivych kapesniku z krabicky 😀 To jen sedi, krabicku na kline a jede, vytahne , na zem, vytahne, na zem, vytahne, na zem 😀 😀 😀
Pak mame pet lahev a v ni koralky, taaak krasne to hrka 😅
Nebo staci v tube sumivy vitaminky 😅

Jinak jsem v Penny marketu 😀 koupila za hubicku cd s pisnickama, lidovkama, to ted zabere, pustim a zdrhnu, nelis pripoutana k lehatku sedi a zpiva 😀

Jo a krecek je taky uasnej, dnes budem taky psat dopis 😵

ja si jeste vzpomenu, tak zatim cauuuuu 😀

zevina
29. lis 2007

dobrý je taky dělat letadlo a k tomu říkačka: éro letí, nemá dětí, my je máme-neprodáme (už prcka vezmeme k sobě, zakroutíme hlavou) protože je rádi máme (přistiskneme k sobě, popusinkujem) 😉

nebo natřásání na kolenou: hopa, hopa, hopasa, koza nemá ocasa, jenom malý kousínek, co přikryje komínek 😀 😀

zevina
29. lis 2007

jo a bublifuk, ten nás provází pořád 🙂 nejdřív byl z bublin jen vyřechtaný, pozdějc se přidal nadšený potlesk, téď už sám ukazuje, že bude dělat ffff, případně bublinky praská s komentářem "pich" 😅

majaaita
1. pro 2007

Koulela se koulela táááááákováhle brambora (zvednout ruce nad hlavu), neviděla (zakrýt oči), neslyšela (zakrýt uši), spadla na ni závora (tlesknout).
Kam koukáš ty závoro, na tebe ty bramboro (tleskat).
Kdyby tudy projel vlak (rukama, jako když běží),
byl by z tebe bramborák (hladit bříško dokola)

slevik
1. pro 2007

Maji - to je super 😵

majaaita
1. pro 2007

Pekař peče housky, (zahýbat palcem pravé ruky)
uždibuje kousky.
(palec pravé ruky proti ukazováčku vytvoří kleštičky, zlehka "uždibovat" po celém těle díťátka.)
Pekařka mu pomáhá, (zahýbat palcem levé ruky.)
uždibují oba dva.(A teď obouruč.)

majaaita
1. pro 2007

Takový, takový, je závin makový.
/ jednou rukou přidržíme kyčlík, druhou rukou opačnou nožičku- přeložíme přes druhou a dítko otočíme ze zad na bříško. /
Mňamy, mňamy, mňamy, je od mojí mámy.
Uválíme
/přetočím zpátky a ještě pohoupám na zádech ze strany na stranu/
Naplníme /nosem strkáme do bříška/
Upečeme /nevím jak nazvat, dělám takové ty hubany prskací na bříško
Potom sníme /ham, ham, děláme, že děťátko sníme/

a totéž na druhou stranu.