Jak často by mělo 4 týdenní miminko kakat?

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat jak často by mělo čtyřtýdenní miminko kakat?? Naše Zuzanka poslední týden, kaká jenou jednou denně. Je to normální?? Jinač je úplně v pořádku, krásně se kojí, teplotku nemá, kakání není zelené, není nijak protivná nebo více unavená, akurát večer jí trápí prdíky. Tak masírujeme a cvičme a pak i prdíme, ale kakání nám moc nejde. Jak jsme dorazily z porodnice tak kakala i několikrát denně. Je pravda, že moje strava není nic moc pestrá, protože lítám mezi dvěmi dětmi a domácností, takže na jídlo není ani moc času. Nebo myslíte si, že bych měla navštívit dětskou Mudru?? Všem děkuji za rady.
tkanicka
19. led 2012
Kojené děti můžou údajně kakat i jednou týdně... moje malá kadila tak jednou za tři čtyři dny 😉
veverka.rautor
19. led 2012
@tkanicka Tak to jsi mě moc potěšila, moc díky a hlavně uklidnila. V. :-N
ava
19. led 2012
ano, je to normální, spotřebují vše na růst, pokud není stolička zelená, malá má dost počůraných plínek, není důvod se znepokojovat.
dana3262
19. led 2012
@veverka.r nas 1x tydne a nekdy ani to ne. Jednou kadil po 12ti dnech 😃
saly
19. led 2012
Ahoj, z vlastní zkušenosti náš malý měl při kojení nekakací rekord 17 dní !!!! To už mi teda fakt lezly oči z důlku, byla jsem s tím několikrát u Mudry a ta řekla, že pokud nemá tvrdé břicho, nepláče bolestí, normálně čůrá a velmi slušně mi tehdy přibýval na váze, tak je vše OK 🙂 no a bylo 😉
dana3262
19. led 2012
Ale proc pak vzdycky vsechno pos.re?! Proc nemuze normalne kakat kazdy den, proc musi 1x tydne takovou davku, ze jsme pak oba celi od hov.n 😃 😃
No, tak hlavne, ze kaka.. :-N
saly
19. led 2012
@dana3262 🙂)) tak u nás se vždycky vykadil až když jsem ho nechala hlídat manžovi 🙂 říkal, že mu to prcek dělá schválně, ale taky bylo od toho všechno, pak už to fakt stálo za to 😃 😃
helcenka
19. led 2012
Tak naše malá je zrovna ten případ, kdy kakala pravidelně tak jednou za 10 dní, když se vykajdila po týdnu, tak jsem byla celá šťastná 😃 .
Jednou denně, to je super. U nás se to zlepšilo až s příkrmama, teď stále kojíme, ale 4x denně už papkáme příkrmy, takže malá kaká jednou denně, čas od času obden. 😃
iva_kucerova
21. únor 2012
ahoj, je normální, když třítýdenní holčička, která je napůl kojená a napůl dostává UM, už dva dny nekadila? S bříškem máme problémy pořád, trápí jí prdíky
slundo
23. únor 2012
Jednou týdně, i 8 krát za den . Obojí je normální , pokud ji nic jiného netrápí a správně přibírá 🙂
swing191
30. lis 2012
Dobrý den mam takoví problem mam m 8 týdenního chlapecka nejdemu to kakat tlačí snažíse ale nic a naříka nějaka rada děkují
dzejnyy
30. lis 2012
Jak píšou všichni výše - je to fakt naprosto různý. Pokud se nesvíjí, nenapíná, tak je to OK. V porodnici nám říkali, že nemusí kakat i 3 týdny. A musím říct, že jsme i takový období měli. Co si pamatuju, jednou nekakal 3-4 týdny. Prostě neplýtvá energií a všechno mámino mlíčko pěkně zpracuje. No a pak kakal jednou týdně skoro až do příkrmů.
swing191
30. lis 2012
jo děkuji ja kojí a příkrmují place utoho kdys kaka a jo on se napina malej a breci hlame před jidlem a po jidle kdys chce kakat
wendulka25
7. pro 2012
Plně kojím a náš malý kaká od narození s každým kojením. 🙂