Jak často by mělo 4 týdenní miminko kakat?

veverka.r
19. led 2012

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat jak často by mělo čtyřtýdenní miminko kakat?? Naše Zuzanka poslední týden, kaká jenou jednou denně. Je to normální?? Jinač je úplně v pořádku, krásně se kojí, teplotku nemá, kakání není zelené, není nijak protivná nebo více unavená, akurát večer jí trápí prdíky. Tak masírujeme a cvičme a pak i prdíme, ale kakání nám moc nejde. Jak jsme dorazily z porodnice tak kakala i několikrát denně. Je pravda, že moje strava není nic moc pestrá, protože lítám mezi dvěmi dětmi a domácností, takže na jídlo není ani moc času. Nebo myslíte si, že bych měla navštívit dětskou Mudru?? Všem děkuji za rady.

tkanicka
19. led 2012

Kojené děti můžou údajně kakat i jednou týdně... moje malá kadila tak jednou za tři čtyři dny 😉

veverka.r
autor
19. led 2012

@tkanicka Tak to jsi mě moc potěšila, moc díky a hlavně uklidnila. V. 😅

ava
19. led 2012

ano, je to normální, spotřebují vše na růst, pokud není stolička zelená, malá má dost počůraných plínek, není důvod se znepokojovat.

dana3262
19. led 2012

@veverka.r nas 1x tydne a nekdy ani to ne. Jednou kadil po 12ti dnech 😀

saly
19. led 2012

Ahoj, z vlastní zkušenosti náš malý měl při kojení nekakací rekord 17 dní !!!! To už mi teda fakt lezly oči z důlku, byla jsem s tím několikrát u Mudry a ta řekla, že pokud nemá tvrdé břicho, nepláče bolestí, normálně čůrá a velmi slušně mi tehdy přibýval na váze, tak je vše OK 🙂 no a bylo 😉

dana3262
19. led 2012

Ale proc pak vzdycky vsechno pos.re?! Proc nemuze normalne kakat kazdy den, proc musi 1x tydne takovou davku, ze jsme pak oba celi od hov.n 😀 😀
No, tak hlavne, ze kaka.. 😅

saly
19. led 2012

@dana3262 🙂)) tak u nás se vždycky vykadil až když jsem ho nechala hlídat manžovi 🙂 říkal, že mu to prcek dělá schválně, ale taky bylo od toho všechno, pak už to fakt stálo za to 😀 😀

helcenka
19. led 2012

Tak naše malá je zrovna ten případ, kdy kakala pravidelně tak jednou za 10 dní, když se vykajdila po týdnu, tak jsem byla celá šťastná 😀 .
Jednou denně, to je super. U nás se to zlepšilo až s příkrmama, teď stále kojíme, ale 4x denně už papkáme příkrmy, takže malá kaká jednou denně, čas od času obden. 😀

iva_kucerova
21. únor 2012

ahoj, je normální, když třítýdenní holčička, která je napůl kojená a napůl dostává UM, už dva dny nekadila? S bříškem máme problémy pořád, trápí jí prdíky

slundo
23. únor 2012

Jednou týdně, i 8 krát za den . Obojí je normální , pokud ji nic jiného netrápí a správně přibírá 🙂

swing191
30. lis 2012

Dobrý den mam takoví problem mam m 8 týdenního chlapecka nejdemu to kakat tlačí snažíse ale nic a naříka nějaka rada děkují

dzejnyy
30. lis 2012

Jak píšou všichni výše - je to fakt naprosto různý. Pokud se nesvíjí, nenapíná, tak je to OK. V porodnici nám říkali, že nemusí kakat i 3 týdny. A musím říct, že jsme i takový období měli. Co si pamatuju, jednou nekakal 3-4 týdny. Prostě neplýtvá energií a všechno mámino mlíčko pěkně zpracuje. No a pak kakal jednou týdně skoro až do příkrmů.

swing191
30. lis 2012

jo děkuji ja kojí a příkrmují place utoho kdys kaka a jo on se napina malej a breci hlame před jidlem a po jidle kdys chce kakat

wendulka25
7. pro 2012

Plně kojím a náš malý kaká od narození s každým kojením. 🙂