Jak často má jíst 9ti měsíční dítě?

natalia3
6. bře 2008

Ahoj holky, zajimalo by me jaky mate na to nazor vy. Muj syn Tobias, je jeste castecne kojeny, ale myslim si, ze uz to spis bere jen jako na napiti,ne jako jidlo. Zda se mi,ze Tobi ji dost casto, nebo ne?? a sice vcera to bylo tak: v noci v 1 a v pul 6 jsem kojila, v 8 rano jsem jeste jednou kojila, v 10 dostal kasi, v 1 obed, v pul 4 jablicko, v pul 6 kojeni a v pul 8 dostava jeste flasku sunaru a jde spinkat. Pak vetsinou spi do te 1.... mezi jidlem dostava jeste cajik....Dik za rady Nat...

luckaa
6. bře 2008

Nikolce je 8 mesicu a tyden a ji takhle:rano kolem ctvrty mlicko,kolem sedmy znova,kolem desaty svacinku(prasnidavka nebo jogurtik),ve 12 obidek zeleninka,v půl druhy mlicko,pak ve 4 banan nebo jinou svacinku a pak v půl sedmy před spanim mlicko a kolem 11 mlicko.Jsme na Sunaru.Takhle to Nikolce vyhovuje,pribira tak akorát za mesic tak 400g.

syrael
6. bře 2008

natalia, myslim, ze dvakrat za noc kojit rozhodne nemusis. Kolem osmeho mesice uz dokonce neni potreba kojit vubec - mimco uz to nepotrebuje...Uvidis, ze se ti ulevi a oba budete lip vyspani. Fakt je, ze se to musi odnaucovat pozvolna, ale stoji to za to. Nam to trvalo necely mesic - kasicka pred spanim a pak chrupkame az do rana...Jinak bastime zhruba podobne. Rano kolem osme kojim, zhruba za dve hodky svaca - presnidavka, 3 hodky chrupkame, pak obidek, za tri hodky ovoce s presnidavkou a piti, k veceri ryzova kasocka s ovocem a zapit u prsu.

zevina
6. bře 2008

natalia, já myslím, že to máte hezky rozvržené 😉 možná že by jste pomalu měli zařadit nějakou sytější odpolední svačinku (jogurt s ovocem nebo pokud už dáváte lepek, tak třeba i chlebík...)
a dvě noční kojení mi nepřeijde moc, naopak bych řekla, že je velice málo dětí, které v tomhle věku prospí celou noc a pokud to prcka u prsa uklidní, cucne si a vzápětí usne, proč ne? je to rozhodně přirozenější, než ho přesvědčovat, že podle knížek už v noci kojit nepotřebuje, tudíž mu to nedopřeju a nakonec budem vystresovaní a nevyspalí oba ☹ všechno má svůj čas, nic bych nelámala přes koleno, ono si děťátko řekne samo, my do roka obvykle kojili taky 1-2x v noci, ale třeba i 5x (když rostly zuby) někdy po roce se to ustálilo obvykle na jedno noční kojení a až teprve teď, v roce a půl už převládají v kuse prospané noci 🙂
samozřejmě záleží na tobě, jak se cítíš, ale je to asi to poslední, co bych mrněti odpírala 😉

niega
6. bře 2008

Náš Edík je typickej mlíčňák, takže ho kojím přes den víceméně po 2 hodinách, dopoledne ovocná sváča, v poledne masozeleninovej blafík (ten nenávidí), odpoledne zatím žádnej příkrm, ale brzo taky něco zavedeme, večer pár lžiček kaše a jinak celej den kojím, kojím, kojím 😝 . V noci nejí nic, páč od 8 do 6 spí jak dřevák 😀 .

zuzik.3
6. bře 2008

Niego tak to jsme na tom dost podobně až na to že Peťce je už 9 měsíců. Teď navíc byla nemocná a nechtěla nic jiného než kojení. Náš jídelníček je následovný....každé 2 hodiny kojení a k tomu dopoledne pár lžiček přesnídávky, na oběd pár lžiček zeleninky, odpoledne trošinku ovoce a večer o trochu víc kaše. V noci kojim 1-2x. Dřív jedla hezky ale teď je to katastrofa a těch ksichtíků než jí lžičku šoupnu do puse 😝 . Doufám že se to brzy zlepší.

natalia3
autor
6. bře 2008

Ahoj,ten jogurt na odpoledni svacinku bohuzel nejde, Tobi je alergicky na bilkovinu kravskeho mleka. Takze je to dost problem pri vybirani jidelnicku. Jo, vsem dekuji za rady.....fakt moc dik....

etihw
7. bře 2008

ahoj holky, poraďte, prosím co dávat na svačinku místo jogurtu... jsme alergici, tak spoustu potravin nemůžeme papat. ale jak teda potom dodržet zásadu 3 mléčných dávek denně v tomto věku. kojím ráno a večer, dopoledne ovocnou přesnídávku, v poledne maso-zeleninový příkrm, večer kašička. ale co odpoledne místo jogurtu. bojím se, že Nelinka má přes den málo mlíčka a že nebude mít dostatek vitamínů. co s tím...

kupinka
7. bře 2008

nat-já myslím,že to má tak akorát,možná až moc...tak dávej přesnídávky místo toho jogurtu 😉

natalia3
autor
7. bře 2008

Ahoj Etihw, Tobi ma taky alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Odpoledne mu davam banan, jablicko nebo tak. A krom toho mi poradila dietni sestra, ze mu mam varit cajik s mimeralky, ktera ma velky obsah Calcia. To je dobre kvuli kostem. Cau

tripisek
2. lis 2016

@syrael to nevim ,kde jsi na to prisla. . .v noci kojim casteji a casteji. Min. 5krat. Male je 9mesicu

anniesfibis
2. lis 2016

odnaucovat kojeni?..to jsou nazory.

ladyhacek
2. lis 2016

mě malý asi koelm toho 9m jedl jen 3x denně asi koelm 15m jedl ty 4 jídla možná už pět - ale to se nám zavádělo dost těžko až v 18m po odstaveí začal jíst - jinak o jídle nebyla řeč. půl banánu 100g oběda... > prostě spíše kojený 😀
Kojila jsem v noci 2x-3x (nebo když rostli zuby častěji) přes den určitě 3x
nevím kdy jsem zařadila 4 jídlo pokud jeví zájem o jídlo tak bych nabídla .
Jedl/kojil se cca co 2,5h a doteď v 19m to tak má kolem 2-3h tak kdy a záleží kolik toho snědl.

cosimamvybrat
2. lis 2016

V 9 měsících jsem byla již šťastně nekojící, takže jiná situace než tvoje, ale nastíním pro představu:
7:00 - snídaně (UM)
10:00 svačina (jogurt)
13:00 oběd (maso plus příloha)
16:00 svačina (ovoce buď čerstvé nebo přesnidávka)
mezi 19 a 19:30 večeře (kaše nebo chleba)
mezitím by jedl pořád, je to nenažraný otesánek, ale snažím se to držet na pěti "hlavních" jídlech.
Pro mě osobně jí příliš často v noci, ale to vnímá každý jinak, každý má svůj pohled a názor na (noční) kojení. Jinak mi ten zbytek přehnaně častý nepřijde