Jak čistit ouška u 2 měsíčního kojence?

nadik
10. črc 2008

Ahojky holky, řeším jak vyčistit ouška u dvouměsíčního mimča, boltec jsem vyčistila normálně tou tyčinkou a vatičkou na konci, ale do ouška se bojím... nevíte co se nato používá???

svoma
10. črc 2008

Ahoj Nadik,čistí se jen zvenku,dovnitř se nesmí.Říkali to v porodnici a říkala mi to i dětská dr. 🙂

kitty68
10. črc 2008

ahoj nepouziva se nic ucho je samocistici 😉

nadik
autor
10. črc 2008

Tak díky z venku jsem to očistila, mě to neříkali v porodnici byl fofr... ☹ a dětské jsem se zatím neměla možnost zeptat,tak díky .

lacherka
10. črc 2008

Tak to jsem ráda,že jsem si to zde přečetla, protože ani v porodnici ani doktorka mi vůbec nic neřekla...ach ta informovanost...ale já jsem se taky ani neptala, že....

kudrlenkaa
10. črc 2008

Já používám ty čtverečky jak se zakoupí v lékárně, stočím ho a jemně dám do ouška, je to taky spíš okrajový, ale docela to doporučují.

nadik
autor
10. črc 2008

čtverečky mám taky používám je do nosu, každý den vytíráme mateřským mlékem jako prevenci kvůli rýmě, tak to taky zkusím díky ta typ.... je to lepší než ty šťourátka tím by jsme jí mohli poranit.

atreides
11. črc 2008

no my po koupeli vytřeme těmi anatomickými vatovými tyčinkami a pak jí strčím srolovaný čtvereček do ouška, aby nasákl vodu dokud není suichý 😉

ivulinda
12. črc 2008

a proč se nesmí ouško čistit vevnitř??? 😖

svoma
12. črc 2008

Mohla bys ho poškodit a ještě tam něco zavléct.

mikca
12. črc 2008

nečistit..ucho má samočistící schopnost navíc čištěním zatlačíš maz hlouběji do ucha a mužeš způsobit zánět středního ucha...takže max jen mokrou žinkou "vhcod" ouška...dál ani tuk

marta82
12. črc 2008

Cistila jsem na okrajich ne vevnitr kousnem toho ctverecku. A cistim ted vatovyma tycinkama specialnimi pro deti po koupani,ale my uz jsme velky

patricien
13. črc 2008

ahoj , přesně tak jak píše Mikca má mechanizmus ktery vytlačuje mas ven , ouško se vevnitř nečistí , a taky bys mohla ucpat zvukovod . ☹

coriven
14. črc 2008

ahojky, taky nám v porodnici říkali čistit jen jednou za čas 🙂
takže čistím až když vidím mázek, jen z venku a těma anatomicky tvarovanýma tyčinkama - do vnitř ouška nejdu
a ono je to asi jako u nás, čím častěji čistíme, tím se i častěji dělá mázek 😉