Jak má vypadat denní režim 6měsíčního kojence?

festerak
7. kvě 2014

Maminy chtěla bych se zeptat na Váš denní a jídelní režim miminek. Máme 6 měsíců a jsme od narození na UM. Už dva měsíce dáváme příkrmy a zatím máme režim takto ráno v 6:15 UM po hodině spánek,9:30 UM opět po hodině spánek,kolem 12:30-13:00 masozel. oběd dám zapít čajíkem nebo ředěnou šťávou a po hodině spánek,když se vzbudí dám UM(na dojezení),v 16:00 ovoce a v 19:30 UM ..Ve 20:00 jde do postele.Někdy se vzbudí kolem 2:00,jinak zase kolem té 6:00 ranní. Za pár dní (týdnů) chci zavést ovoce i dopoledne a večer kaši.Během dne dávám čajík nebo šťávu.Za celý den vypije tak 500-700ml UM jak kdy a čaje cca 40-50 ml.Zajímalo by mě jestli nepije málo a jaký režim máte.Děkuji za odpovědi. 🙂 🙂 🙂

misulkamisa
7. kvě 2014

Nás režim plně kojeného půl ročniho mimča zatim bez příkrmů tě asi moc nezajíma vid? Kdyz jeste nepapáme.

jancip
7. kvě 2014

Každé miminko je jiné, takže Ti režim jiných dětí nic moc neřekne. My to měli úplně jinak. Syn na UM od 2 měsíců. V 6ti měsících jsem teprve najížděla na zeleninový příkrm k obědu, jinak UM. Čaj a šťávu jsem nedávala vůbec (nemyslím si, že by to bylo vhodné). Ovoce jsem dávala skoro až po 2 měsících. Spánek 1x dopol. a 1x odpol., ale postupně jsme už přecházeli jen na jeden spánek za den. Takže úplně jinak jak vy. Měřítkem je ale spokojenost a prospívání miminka. Kolik by miminko mělo UM vypít, je na krabici (toho se dá orientačně držet.

hanyzka11
8. kvě 2014

No podle mého názoru máte režim parádní. Podle mých pokusů a zkušeností si ho nejlépe stejně vytvoří dítě samo. Mě v porodnici pořád tloukli do hlavy, že když mám dvojčata, tak jim musím co nejdřív režim vytvořit, nejlépe společně jíst, společně spát a tak. Jenže ono to nebylo tak jednoduché a ukázalo se, že si stejně prcci dělají co chtějí, i když jsem se fakt snažila🙂 a i teď (v 7 měsících) když už si myslím, že teda vstáváme dva dny v půl 7 a pak se snídá a v 9 se spí a tak dál, tak třetí den se rozhodnou spát už v 8 a nebo dopoledne nespat vůbec (případy, kdy to dělá každý jinak ani nezmiňuju). Určitou pravidelnost to ale má i když nemůžu říct, že obědváme v půlhodinovém intervalu. (bývá to tak od 11 do 14 hodin :D Nepíšu to sem proto, abych něja zlehčovala režim dne, to v žádném případě, jen si myslím, že se člověk může stavět na hlavu a mimčo si to stejně udělá tak jak to momentálně potřebuje. a stejně se to během toho roku mockrát změní. Takže za mě:hlavně a´t jsou maminky i děti spokojené a odpočaté.

cobaltino
13. kvě 2014

S režimem Ti asi taky nehelfnu (sice už přikrmujeme, ale taky plně kojím), náš bambula si ho určuje sám. Ale jen Tě upozorním na tu kaši k večeři - viz.: https://www.modrykonik.cz/kase/

helena110
17. kvě 2014

Taky moc neporadím máme taky 6měsíčního prcka. A režim? no asi jsem nezdpovědná matka 🙂 ale mrňousek si určuje sám kdy chce jíst 🙂 pořád ( naštěstí) kojíme takže dávám jenom dopoledne přesnídávku ovocnou cca v 10h o půl 12 masozel.příkrm, pak většinou ještě kojím na žížu, a ve 15h jogurt s ovocem nebo kaši, na noc kaši nedávám protože má pak dost bolení. Jinak je na mlíčku, většinou spí už v 20h, ale to taky někdy poruší a přes den mi spi jenom 2krát, ale to jenom 15min. víc bych asi po něm chtěla moc. A jestli má prcek málo pití tak poznám z brekotu a dr mi říkala, že když je většinou za celý den 6krát počůraná plýna tak to miminku stačí,no nevím někdy ty názory dr mě udivují. 🙂

lenunaaa
18. kvě 2014

My jsme byli v nemocnici kvůli nízké váze.. dostali jsme doporučení takto :
Kolem 6.ráno dát mlíčko, kolem 8-9 - musí být ovoce ( přesnídávka nebo čerstvé rozmixované ).. kolem 11-12 musí být zelenina nebo zelenina s masem... odpoledne kolem 15.Oo by mělo být mlíčko...kolem 18:00 kašička - kvůli vláknině na správné kakání a pokud ještě kolem 19:Oo nespí tak dokrmit mlíčkem 🙂)
Tohle by mělo dodržovat každé miminko od 6.měsíce věku, potřebuje totiž veškeré vitamíny a tak musí mít v jídelníčku mlíčko, ovoce, zeleninu a nějakou tu kaši. 🙂 Mezi časama na jídlo by mělo miminko spinkat, stačí půl hodinka....
Děláme to tak a zlepšilo se kakání a prostě celý režim 🙂 Jinak ohledně pití říkali, že dostatek tekutin mají z mlíčka..jak z umělého,tak z mateřského..každopádně neradili před jídlem doplňovat tekutiny, děťátko to zasytí a pak nechce jít.. a po jídle nejdřív za půl hodiny 😉

Jinak každé miminko si samo určí, kolik toho sní.. nejsou žádné měřítka, kolik sníst a vypít musí. Samozřejmě že přibližně jsou, ale přeci nebudem nutit mimino pít dvoustovky když mu stačí stovka 🙂 pokud je spokojené a nepláče, tak není problém...

handula83
14. čer 2014

Ahoj tuto tabulku mi někdo doporučil,řeším to samé,akorát nám bude 5 měsíců tak se poohlížím.Řekla bych že je to tam pěkně napsáno.Budu dávat jinou značku,ale to na tom nic nemění 🙂

fiiif
20. čer 2017

Tak my od narozeni UM, rano cca 6:00 UM, 9:00 ovoce s cajem nebo vodou, 12:00 zelenina,maso, 15:00 ovoce s vodou, 18:00 UM? 20:00 kase s mlekem
A co uz vasi prckove vse basti?
My: brambor,mrkev,kvetak,brokolici,dyne,cuketa,zkousime cervenou repu a z ovoce hruska,jablko,meloun,banan a po merunce se osypal..