Jak motivovat malé miminko? Jak ho rozvíjet?

eliotka
18. říj 2008

Ahoj kočiny,

poraďte, jak motivovat úplně malé miminko, jak ho rozvíjet? Myslím tím miminko, kterému je 14 dní, měsíc... Jak si s ním hrajete a motivujete?

tannawe
18. říj 2008

Dobra je knizka Vychovejte si genia, tam je par "navodu" i na hry s malymi miminky a me prisla moc fajn. Obecne ja jsem hodne deti nosila v satku, chovala, zpivala jim, tancovala s nimi a snazila jsem se jim vsechno vysvetlovat a ukazovat. Muzu posoudit, ze oba dva krasne mluvi a jsou velmi bystri na svuj vek /kazdy jinak,mam holku a kluka.../ A myslim, ze u takhle malych miminek staci par minut, stejne pak vetsinu casu kojis, prebalujes, uspavas atd. Hodne stesti...

kulllisek
18. říj 2008

Holky, také se přidávám k dotazu, také by mě zajímalo, jak motivovat mrňousky!

Mé dcerušce je 4,5 měsíce a vyžaduje spooustu pozornosti! Takže máme zajetý systém - když se vzbudí, tak se napapáme, přebalíme a jdeme si hrát! Většinou jí říkám říkanky, zpívám písničky, ukazuju hračky, děláme paci, paci, pacičky, při přebalování jí ukazuju nožičky, hodně ji nosím - ukazuju rybičky v akváriu, mapu, medvídky nalepené v pokojíku, všechno jí komentuju, většinou ji mám v lehátku, když vařím, takže jí povídám, co dělám a hlavně se hrozně moc mazlíme! Pusinkuju ji, koulím s ní ze strany na stranu, půjčuju jí obličej, aby si ho mohla ošahat (vždycky mi udělá z brýlí koloběžku 😎 ) a to se jí všechno moc líbí, je hodně mazlivá, takže se směje a "povídá"! 😠

binki
18. říj 2008

klasická hudba má u dětí rozvíjet mozkové buňky, u nás to funguje, malý reaguje velmi dobře na hudbu a rytmus a taky miluje, když mu zpívám

simlenka
19. říj 2008

tak já doporučuju knížku Hra ve vývoji dětí v prvním roce života - nakladatelství Grada - je fakt super, jsou tam texty o vývoji fyzickém i psychickém, co v kterém měsíci se rozvíjí a jak se to má podporovat + spousta názorných fotek, stála mě 250,- ale je k nezaplacení 😀

jo a autorky Daniela Sobotková a Jaroslava Dittrichová

majaaita
19. říj 2008

Simlenko, to je fakt super knížka, taky ji máme doma 🙂

Mladšímu je měsíc (dneska přesně 🙂, tak honíme úsměvy, vykládáme, cvičíme s nožičkama, zpíváme ... hodně činností se odvíjí od her se starším.

Důležitý jsou dotyky a lidský hlas - takže chovat, cvičit, polohovat a u toho mluvit a zpívat a vykládat 🙂 Večer uklidňující masáž a tak.

Od těch dvou měsíců už většinou dítko zaujme i hrazdička, jinak jsou fajn hračky s hodně kontrastníma barvama, úplně malinkatý děti nejlíp rozlišujou červenou, černou a bílou. Takže různý kolotoče a tak s těmahle barvama, ale i jinýma.

eliotka
autor
20. říj 2008

Holky, a ta knížka Hra ve vývoji dětí v prvním roce života je od kolika měsíců?

majaaita
20. říj 2008

Eliotka, od narození.

lanka
20. říj 2008

TAky se přidávám - mám tu knížku doma je príma..
A pro ty co zvládají angličtinu přidávám web
http://www.babycentre.co.uk/baby/development/le...

radasarka
15. bře 2013

@lanka Díky za link 😉 Přeci jen v Británii je těch info více se mi zdá, než na našich stránkách 😉

bamak
3. čer 2013

Ahoj mamky. Neprodal by někdo knížku Hra ve vývoji dětí v prvním roce života nebo Rozvíjej se děťádko?

radka3
15. bře 2016

Ahoj,chtela jsem se zeptat jestli nevite kde bych tu knihu Hra ve vyvoji ditete.....mohla
sehnat?? Je z roku 2011 a vsude jsou vyprodany. je naka sance ?? jakakoliv Dekuji

lavandula
15. bře 2016

Ahoj, i já bych měla zájem o knihu Hra ve vývoji dětí v prvním roce života, jak píše radka3-na internetu je nedostupná. Díky