Jak odnaučit miminko od nosení

grace09
4. lis 2009

doufam, ze nekdo mate stejnou zkusenost, mam 3 mesicni holcicku, kterou da se rict od narozeni musime nosit. Kdyz ji polozim do lehatka, vydrzi jen chvilku sama, kdyz ji polozim ze se s ni budu mazlit, tak take vydrzi chvilku. Pote se zacne vztekat a prohybat, jakmile ji vezmu na ruce je klid. Nevadilo by mi to, ale zacali me bolat zada.

bambusko
4. lis 2009

tymto nechcem povedat, ze matka si ma dieta uviazat a makat od rana do vecera... zivot je otazkou priorit, najdolezitejsou ulohou matky je postarat sa o dieta, nielen o jeho fyzicke potreby - jedlo, hygiena, teplo, ale aj o jeho vnutro. treba si zmenit poradie dolezitosti, vykaslat sa na umyvanie okien ap. ked nestiham. ak sa matka nechce alebo nemoze vzdat niektorych aktivit, da sa zvladnut vselico. kto chce, najde si sposob, kto nechce - najde si dovod

mamutka
4. lis 2009

ak sa znova narodim, tak nechcem rodicov s pristupom ako ma jaaty, ona to nepochopi, ale ostatni vacsinou hej

doporucujem ergo nosic, este si nosenie uzijete, je to pro matku i dieta super, a matka ma volne ruky kym daco musi robit a pritom dieta je spokojne ze je nosene. obe strany happy a maly ani nevie co je plac, stale klud.
nechat tam male dieta revat, no neviem pre koho si lasku a cas taki ludia setria.....

sue
4. lis 2009

...ono asi veľa maminiek by bolo prekvapených koľko sa zmení keď nosia čo najviac...Macko dlllho nevedel prespať celú noc (do polrokaa krásne prespal celú-to sme spávali spolu,pottom išiel do vlastznej postieľky - tam každú hodinu - hodinu a štvrť vyžadoval mliečko...teda ja som si to myslela a tak v noci chudák chlípal a chlípal a spal sám a boli sme nervní,lebo sme celú noc nespali...teraz spíme zas spolu a je všetko OK (odsťahuje sa sám...do maturity isto s maminkou spávať nebude 😅 tým chcem len povedať,že často za nervozitou, "hladom","smädom" a podobne je len túžba po blízkosti mamky alebo tatka...a obzvlášť u tak malinkého bábätka 😔

germik
4. lis 2009

bambusko hovoríš mi z duše...a inak - krásna fotka 😀

sunea
5. lis 2009

Ja som prdolu nosila do 2 mesiacov, potom uz potreboval viac priestoru, radsej si kopkal nozickami, ked lezal na gauci alebo v postielke. Je to strasne individualne u tych deticiek. Od 4. mesiaca sa zase rad nosi vertikalne, lebo viac vnima, vidi, obzera sa, "komentuje" - na to je vyborny ten ergo nosic (ma bedrovy pas, takze velmi odlahci chrbatu, nechcela som verit, kym som nevyskusala), event. satka v spravnom uvaze. Ale uspavame, resp. ukludnujeme vzdy v naruci, to je zaruka kavality. Deticky chcu byt s maminkami, je to prirodzene.

aleachim
5. lis 2009

No, vidíte a naše zlatá chce do postele k nám jen po ránu, pomazlit se a honem poznávat svět. Několikrát jsem zkoušela ji vzít do postele, když v noci plakala a to byl jekot, vůbec u nás být nechtěla.

Pokud jde o nošení tak to samé, ráda se pomazlí. Když příjde manžel z práce, zvedá ručičky a výská dokud si ji nevezme, ale vydrží to max 15-20min a chce mít vlastní prostor. Nejnověji jsou u nás hitem všechny kabely 😝

anta
5. lis 2009

Neodnaučovat, děťátko je moc malinké a potřebuje tvou blízkost, užívej si to, pak ti začne utíkat 🙂

bambusko
5. lis 2009

este ma napadla 1 vec - preco odnaucovat? ved to nie je naucene, je to prirodzene 🙂

stora
5. lis 2009

Spravne, bambusko, je to absolutne prirodzene a zdrave spravanie dietata. Ved sa 9 mesiacov nosilo v nasom brusku, malo mamu stale pri sebe, tak ked je zrazu bez nej, je to pre neho stres. Studovala som o spravani babatiek a o sposoboch starostlivosti o ne v zavislosti od kultury. Len nasa vyspela zapadna kultura sa stale snazi dieta cosi odnaucovat, trenovat, urcovat rezim, najlepsie uz od narodenia. V inych kulturach, napr v povodnych africkych kmenoch je babo nosene, spi pri matke, koji sa kedy ono chce atd.

Zaujimave su prace na tuto temu od jednej socialnej antropologicky, Katherine Detwyller, ktora tvrdi, ze ked je dieta "narocne" - t.j. chce sa nosit, casto kojit, nechce spat bez mamy atd., ma byt matka stastna, lebo to znamena, ze je to mimoriadne zdravy jedinec naseho druhujavascript:addEmoticon('🙂','vBody'). Totiz clovek pochadza vyvojovo z ludoopov, to su zvierata ktore svoje deti vzdy nosia so sebou, na rozdiel od napr. mackovitych a psovitych seliem, ktore svoje deti nechavaju osamote, ked idu na lov. Preto maju nasi novorodenci Moorov reflex - je to pravdepodobne reflexny pohyb, ktorym sa mlada snazilo zachytit srsti svojej mamy, ked padalo.

Ak si chcete precitat viac na podobne temy a anglictina nie je problem, pozrite si tento blog
http://parentingbabytosleep.blogspot.com/

Toto som si nastudovala v prvych tyzdnoch s mojim synom, ktory sa tiez stale len nosi a koji, a velmi mi to pomohlo. Proste som sa zmierila so situaciou, neriesim, neoducam a sme obaja spokojni, aj ked ja vecne nevyspatajavascript:addEmoticon('😒','vBody'). Keby som tento postoj zaujala uz s mojou dcerou, ktora bola este omnoho narocnejsie babo, mohla som nam obom usetrit kopu stresu.

Takze aj moja rada znie, neoducovat a nosit, ono to za par mesiacov prejdejavascript:addEmoticon('🙂','vBody')

kafulienka
5. lis 2009

stora,
super prispevok,
my obaja nasu malu radi nosime od zaciatku a uzivame si to 😉

elkacka
5. lis 2009

ahojda, omlouvam se, ze jsem sem takhle vtrhla, chtela bych poprosit.. nasel by se tu nekdo, kdo dostal v porodnici b ruzovym kufriku do fotolabu a nevyuzije je????
Zakopupila bych je klidne... kdyby se nekdo nasel... IP.. dekuji moc moc

meleri
5. lis 2009

jak tady čtu ty poslední příspěvky, tak v poslední době se malý taky se mnou přestal mazlit... ☹ už ani nosit se nechce, hned pryč aby mohl lozit, a jak lozí tak sice kolem mě, ale už na něho nesmím ani šáhnout! ani pusa! 😢
to už tak bude napořád? ☹ nebo ho to přejde....jinak v posteli s námi spí pořád a nevadí mu to, někdy přitulený ke mě někdy ne.

mamutka
5. lis 2009

meleri, u nas to chvilu tiez bolo tak, strasne nezavisly frajer, zejo.....ale uz sa zase tak rad prituli, joj, krasa 😀

kocicinka
5. lis 2009

Ahoj grace, mám stejný "problém". Náš maličký se chce jen a jen nosit, jakmile ho položím, hned je oheň na střeše. Přes den už vůbec nespí a usíná až kolem jedenácté 😔 . Já ho to ani nechci odnaučit, je mi to milé, že si mě tak žádá a užívám si to. Ale ty záda. Víš, co mi pomáhá? Začala jsem chodit na masáže a je to o mnoho lepší! Dneska jsem byla na thajské a super, cítím se jak znovuzrozená. Máme na nošení šátek, ale s tím to neumím, pak mám nosítko Baby bjorn a to mi právě odrovnalo ty záda. K vánocům si nechám nadělit manducu, tak doufám, že nám to do třetice vyjde. Taky bych nenechávala mimi vyplakat, to nee

briketa
6. lis 2009

Budes skratka nosit ked sa Ti da a ked nie, tak si poplace. Ked sa potrebujem osprchovat, malej sa nic nestane ked sa nahodou zobudi a poplace si.
Ono aj ten plac je k niecomu. Ked je napriklad male dieta prestimulovane, placom si odbura stres.
Ked budes mat viac deti, budes vidiet, ze rozkrajat sa nemozes. Musis sa venovat vsetkym detom, najmladsi potrebuje prirodzene najviac starostlivosti, ale niekedy aj to male musi vydrzat v lehatku, alebo postielke.
A uvidis, ze sa bude postupne ucit samozabavat. Nasa sa najnovsie zacina skerit na akekolvek rozsvietene lampy, vetrolam nad postielkou alebo vyska na nasho psa ;)

dadis
6. lis 2009

suhlasim s briketou 😀 ...kedze uz mam 2. dietatko a prave tato slecna je ovela viac "rucickova" ako jej starsi bracek. Satku pouzivam iba vynimocne - napriklad pri vysavani a utierani prachu, pretoze pre bezny zivot s dalsim 2rocnym dietatkom je neprakticka - najma, ked ho musim obliekat, obuvat, posadit na zachodik, utriet ritulku 😉 , zdvihnut a pozriet von oknom a vonku podobne...takze ju mam na rukach vzdy ked mozem a ked ma potrebuje syn, alebo potrebujem prave vtedy cely "ansábel" nachystat von alebo cokolvek ine, tak si musi chvilku poplakat aj sama...nemyslim, ze by jej to za tu chvilku nejako uskodilo.

dominka11
6. lis 2009

ja by som si to nosenie užívala pri malom babetku, tento môj sa už nechce vôbec nosit a maznat a tulit a mne to chýbba.

jana3
6. lis 2009

briketa, dadis: maximalny suhlas

bambusko
6. lis 2009

satka je teda najpraktickejsia vec, aka pre dieta a matku moze byt. mam 3 deti a som rada, ze aspon pri 3. som ju objavila. ovela jednoduchsie by sa mi zilo aj pri 2 starsich, keby som ju mala 🙂

katka19
7. lis 2009

Ahojte mam problém s dcérkou.Má už 9mesiacov a stale sa chce nosit na rukach a v noci dobre nespava.poradte čo mam robit.

sivka
7. lis 2009

ahojte, veru satka je super, ale poradte nejaky nosic pre dieta, ktore sa nechce nosit tvarou k mame...nas 4,5mesacny mladenec to skratka odmieta, chce sa nosit len tvarou dopredu, aby vsetko videl a mohol sledovat dianie vo svete. satku sme skusali, ale to boli revy...a nejako som nenasla ziadny nosic, ktory by vyhovel malemu /aby mohol byt otoceny tvarou von/ a zaroven ktory by bol ok k chrbtici maleho. lebo co som si precitala, tak nosice tvarou dopredu nie su vobec vhodne pre deti...teda poradite nieco? hlavne navecer sa chce vela pestovat, tak nosime, ale uz to zacina byt ozaj narocne a hlavne nic popri tom nestiham 😅 a to nemyslim umyvanie okien, ale obycajne varenie ci bezne prace doma.

bambusko
7. lis 2009
sivka
7. lis 2009

bambu, diky, pravda je, ze na chrbat som ho uviazat neskusala, lebo ked sme mali satku na skusku pozicanu, tak este nedrzal hlavicku, takze tak som ho viazat nemohla...ale nejako si netrufam na ten uvaz, krpcek je dostx nepokojny, asi by som sa bala, ze mi spadne kym ho uviazem 😅 nevies, ci neexistuje ergo nosic, ktory sa da nosit na chrbte? fakt by som radsej volila ten ako viazanie, asi nie som taka sikovna 😅

bambusko
7. lis 2009

sivka, na chrbate mozes nosit vo vsetkych ergonomickych nosicoch 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sivka
8. lis 2009

bambu - jasne, vdaka 😉

zuza.m
8. lis 2009

no my mame už vyše roka a tiež ešte stale nosime,hlavne pri vareni rad pozera čo robim a tak jednou rukou držim prcka a druhou robim ,alebo si ho posadim na linku a robime tak.ale je to už menej ked že vie chodit a zahra sa aspon tak.naštastie ma nikdy nebolel chrbat a postupne somsi vyposilovala svaly a už ani ruky nebolia.ale tiež sme mali babyvak ktory velmi pomohol.v klokanke nechcel byt a tak som radčej nič ine neskušala kupit,ale tak tiež nechcel byt nikde položeny a ani ked bol na rukach a ja že sadnut k televizoru to nehrozilo.akurat tak na fit lopte a pekne skakat.ale zlepšilo sa to ked sa začal pohybovat .plazit lozit .davaj vel ana bruško aby si pekne vyposilovala svaly a bolo to čo najrychlejšie. 😅

zuza.m
8. lis 2009

no na take nosenie na chrbte by som maleho asi tažko nahovorila.ešte aj na rukach su hmiri 😅

mamagaga
8. lis 2009

ahoj 😉 prvu zojku som nosila od troch tyzdnov v satke az do 5 mesiaca druheho tehu, to mala zojka 2 roky aj mesiac 😲 a teraz nosim zasa malu sonku 😉

olinka6226
9. lis 2009

ahojte ja sa idem vyjadrit za seba ako osobu, ktora ma riadne znicenu chrbticu po zrazeni autom a je vlastne rada ze chodi... nebudem tu popisovat detaily. dlho som satku odmietala lebo ved mam zniceny chrbat, ale tym ze som maleho (mimoriadne narocneho od narodenia do cca 8-9mesiacov a tazkeho v 3m 7,2kg, v 9m skoro 11kg) vlacila na rukach a urobila som horsie akoby som si kupila satku alebo nosic. satku som zacala pouzivat ked mal maly cca 1 rok a vazil 13kg, a cuduj sa svete moj chrbat to v pohode zvladal (asi spravne uviazana satka) malemu sa tam strasne pacilo (uz som viazala na chrbat lebo 13kg nosit vpredu by bolo na odstrel) a cez obed to bol donedavna moj narychlejsi sposob uspatia a to teraz vazi 16,5kg. Kedze ma uz satka tlaci na brusku tak ho par mesiacov uspavam v naruci sediac v posteli (cez den) vecer zaspava sam, s tym ze pri nom sedim. takze pri druhom babatku beriem satku aj do porodnice.

skusala som na radu mojej mamy ho nechat aj vyplakat, ale len raz a naposledy. chudatko bol cely bordovy a vrestal stale viac a viac... nepochopim ako to mozu niektore mamy svojim detom urobit. napriek tomu ze moj syn bol narocne a nosenie vyzadujuce dieta som radsej ako by to bolo dieta kde polozis tam budem a budem ticho, lebo som s nim bola omnoho viac v kontakte, mazlila som sa venovala som sa jeho potrebam a za to som mu vdacna. pridu casy ked sa budeme chciet pomaznat oni nebudu chciet.