Jak odnaučit miminko od nosení

grace09
4. lis 2009

doufam, ze nekdo mate stejnou zkusenost, mam 3 mesicni holcicku, kterou da se rict od narozeni musime nosit. Kdyz ji polozim do lehatka, vydrzi jen chvilku sama, kdyz ji polozim ze se s ni budu mazlit, tak take vydrzi chvilku. Pote se zacne vztekat a prohybat, jakmile ji vezmu na ruce je klid. Nevadilo by mi to, ale zacali me bolat zada.

amy14
10. lis 2009

ahojte,tak je to super téma.ja mám 4mesačné dievčatko a nosíme sa non stop od 2ýždňa.cez deň ešte aj spí na mne.niekedy má deň,že ani sekunda bez maminy a niekedy vydrží aspoň chvíľku pod hrazdičkou alebo v lehátku.je to pre mňa dosť náročné,ale zároveň krásne.len niekedy už fakt nemám nervy.šatku som si nezaobstarala,lebo na úväzy som ľavá,ale mám v pláne kúpiť nosič liliputi.v manduce sa jej nepáčio,ale to mala 3,5mesiaca,takže nosič si chcem zaobstarať v decembri,to už bude mať 5mesiacov.vonku problém nemáme,v kočíku zaspí,ale doma cez deň zapí len na mne,takže ja si urobím veci len ked je hore a to je dosť problém s jednou rukov.ale nosič si zaobstarám určite,lebo aj v obchode nechce byť v kočíku a využijem ho doma pri varení,praní a podobne,ale samozrejme nie celý deň.no niekedy si,ale musí aj poplakať,kedže aj na WC musím ísť alebo niečo urobiť.je to obdobie náročné,ale krásne a je potrebné zapojiť aj manžela,ked môže tak nech pomôže,lebo niekedy je malá spokojnejšia na ňom ako pri mne.

amy14
10. lis 2009

ale niekedy závidím tým mamičkám,ked nemusia toľko nosiť a vedia si v pohode porobiť v domácnosti...no čo už,naše bábätká nás chcú cíiť...

cvikla969
15. lis 2009

mi sme tiez boli vecne na rukach.vsetko slo pre mna bokom a uzivala som si to.NA wc som sla az ked bol chlap doma.bolo to dost tazke.no v tych 4mesiacoch sa to zlomilo a mali bol na rukach nervozny,skusila som ho dat do postielky a on stichol.sam si vyziadal ze jeden spanok cez den zvladne v postielky a hrat sa chvylu moze aj na zemi.no ruky stale boduju....

simonka2701
17. pro 2009

Dobry den

Pridavam vlastnu skusenost...mi sme mali tento problem tiez asi do 4mesiacikov a potom sa krasne naucila sama zaspavatna posteli..lebo spinkava s nami...z nicoho nic..takze si myslim ze to pride samo...ako kazdy jeden problem pride aj odide...si teda myslim..mi riesime teraz dokrmovanie a hlavne nocne vstavanie a dudlanie prsnika namiesto dudlika..

katarina822
17. pro 2009

ahojte pripajam sa aj ja svoju mala nosim na rukach nestiham nic kym nieje tato doma.ale vychutnavam si to ved ona tak rychlo rastie.hoci niekedy si poviem polozim ta a pekne budes spinkat ale hned ako zacne plakat uz je na rukach.

petra1985
17. pro 2009

no a to mate este malinke ja mam skoro 9 mesacnu dcerku ma uz 10 kil a nosim ju stale ako blazon nechce lezat nechce sediet vsetko len po trosku.. dlho sa nepohraje lebo ju hracky prestanu bavit a uz natahuje rucky ku mne.. a takto ju nosim uz dlho dlho.. chodak ju bavi ale tiez len na kratko.. dokonca ani sama nezaspi stale ju uspavam na rukach a moj chrbat je slusne povedane v prdeli 😉 ale co pre nu neurobim.. ja len dufam, ze sa odnauci.. a spinka pri nas postielku mam v kuchyni lebo ked chcem nieco spravit tak to nehrozi.. aj tam nevydrzi dlho.. stale na ruky ale tak snad to prejde..