Jak přes den spí vaše děti? Dcera hrozně málo

jajkax
7. lis 2009

Ahoj,chtěla bych se zeptat jak Vám přez den spí děti.Káje jsou 4 měsíce a spí přez den hrozně málo.(už od dvou měsíců)
Spí tak 2 krát děnně po 20 minutách.Víc ani tuk.Nevím kde je problém.Může být třeba přezpalá z noci?To usíná tak v 19 a spí do rána do 7 bez přestávky.
Všude čtu že dítě v jejím věku by mělo spát přez den zhruba 4-5 hodin tak nevím ☹
A ještě jsem se chtěla zeptat.Už asi 2 měsíce vždycky krásně usínala sama v postýlce a ted usne v 7 taky ale v 8 je vzhůru se strašným řevem a trvá mě asi tak půl hodiny než jí uklidnim a donutím zase usnout.Musím jí vzít a chvíli chovat, jinak by se v postýlce ubrečela.
Měla jste to taky některá?

luthien.k
7. lis 2009

Kdyby mi malý spal v noci dvanáct hodin v kuse, tak bych byla šťastná jako blecha 🙂 Myslím, že to denní spaní může být klidně tím a co jsem tu tak načetla od jiných, tak nebudete sami, kdo spí takhle málo přes den. Jak ho dáváš ve dne spát? Ale 4-5 hodin přes den je moc, spíš tak 2-3 (tak je to u nás, ale noci jsou o hodně zajímavější, od jedné v noci se budí co dvě hodiny minimálně...)

shaula
7. lis 2009

Uvádí se, že dítě v tomhle věku by mělo spát cca 14 -15 hodin za 24 hodin, obvykle to bývá 10 v noci a 4 - 5 přes den. Ale podle mě je hlavně důležité, aby si odespal tu celkovou dobu (samozřejmě plus mínus autobus), konkrétní rozložení záleží na konkrétním dítěti. Já bych skákala radostí až do stropu, kdyby mi kluci spali celou noc (to nespí ani teď v 15 měsících). Ve 4 měsících se mi v noci budili co 2 hodiny a přes den spali několikrát po 20 minutách, navíc každý jinak - a to je teprve záběr, takže si užívej, jak ti krásně spinká a že se taky v noci vyspíš 😉

jajkax
autor
7. lis 2009

Jo to já jsem za ty noci spokojená holky🙂Máme to takhle už asi od 6 týdnů 😉 Vzbudí se akorát ve 4-5 ráno a to se spokojí z dudlíkem a pokračuje do 7.
Tak asi bude opravdu přezpalá z tý noci.
Luthien:Usíná ráno v 9 na 20 minut. a Pak asi ve 2-3 na 20-30minut.
Zkouším ji dávat do postýlky i kolem poledne, a večer.Ale to tam sebou akorát 20minut hází a vzteká se ale neusne.Ale večer tak kolem 5 začne být strašně protivná a je vidět že by opravdu ráda spala ale nejde ji to.To ji až do "večerky"musím nosit a chovat jinak brečí jak je mrzutá.Nebo s ní hopsat na balonu.Ale hrát si už tahle večer vůbec nevydrží.

andykov
7. lis 2009

Teda, já mám doma hroznýho spáče 😲 Mně spí 13hod. v noci a a 2-3hod.přes den. Je to normální v 7měsících? Akorát teď sebou v noci dost začala házet. Ze strany na stranu, mává ručičkama, to vše ze spánku, tím jak se vrtí ji padá dudlík, tak pak brečí, že ho nemá, na to jak se vrtí, tak ji zase vypadne. Někdy to jsou děsný noci, ona u toho spí, jen já furt nahazuju dudlík 😖 Ale asi to není moc kvaltiní spánek, když spí takhle dlouho 😒

iwule
7. lis 2009

jajkax: Přeju ti, aby vám to spaní celou noc vydrželo. Náš prcek (teď máme 3,5 měsíce) taky spával celé noci a přes den nic a to ode dne, kdy jsem ho dovezla z porodnice, ale úderem 2.měsíce se to začalo kazit. Teď spí sice dopoledne tak 30min., pak kolem oběda pokud s ním jezdím v kočáře tak vydrží i tři hodiny, a potom někdy odpoledne dalších 30 min. Ale někdy vydrží vzhůru od oběda až na koupání do sedmi. Jenže už zase nespí v noci. Třeba dneska se budil o pulnoci, ve dvě, ve čtyři a v šest chtěl jíst. Někdy mu stačí dát dudlík a spí dál, jindy mám smůlu a musím vstát. Už jsem zkoušela dávat na noc víc jídla, míň jídla, změnila jsem i plinky....a nic. Taky jsem si předtím lámala hlavu, že přes den nespí. Ale je fakt horší, když nespí v noci. 🙄 Doufám, že se nám to zase časem spraví.

kozinka
7. lis 2009

andykov: mě malá do roku a 3 měsíců spala 13hodin přes noc a 5 hodin přes den 🙂
teď máme 19 měsíců a spí mi 12 hodin v noci a 3 hodiny přes den 🙂

eliotka
7. lis 2009

Holky, holky, já když čtu příspěvky podobné tomuto, musím se vždy usmát.
12 hodinu v kuse ve 4. měs.? Tak to je paráda! Proč by měl spát ještě přes den bůh ví kolik. Těch 20 a20 min stačí.

Mně spal malý v těchto měsících v noci max 6 a přes den 2x po 20 min a jednou po 15. Nikdo nechápal, jak to může zvládat. A já spala 3-5 hodin/den+noc a zhubla jsem 13 kg. To bylo maso. 😉

andykov
7. lis 2009

No jo, jsou to spáči a nespáči no 😒 . Já jsem ráda, jen by mi nevadilo, kdyby se začla vrtět třeba až v pět, abych měla ten první spánek soustavnej aspoň 6hodin 😀

rimmel
8. lis 2009

moj spi 3-4krat denne po hodinke

momin
8. lis 2009

Tak nas prcek usina kolem 8 a je vzbuzeny v 5 rano... Pres den spi tak 3krat pul hodky. kdyby mi spal v noci 12 hodin tak mam pocit ze pres den nespi vubec.. 😎

jajkax
autor
8. lis 2009

A to 12 hodin je u nás minimum,včera třeba usnula v 6 a spala do půl deváté.Asi je po mně 🙂 Hlavně jen tak dál..

momin
8. lis 2009

Tak to si stastny clovek..... 😵 my jeste porad v noci potrebujem papat mlicko..... 😨

jajkax
autor
8. lis 2009

no abych to nezakřikla a za měsíc nebylo všechno jinak 🙂

momin
8. lis 2009

jo jo to tak byva... taky vzdycky pochvalim... za za par dni je vsechno naopak.... 😀 😎

eldenisa
9. lis 2009

Tak ta naše je asi vážně spáč 😎 😀 V 7 měsících mi za noc naspí 12 hodin pak jde spát O půl 10 jde znova a to se budí až okolo 12 pak jde spát zas ve 2 a spí tak do 4 někdy do 5 jak se jí chce a v 7 večer má zas večerku 😀