Jak se vaše dítě plazí?

katakin
8. říj 2008

Zajímalo by mě,jak se vaše dětičky plazí. Jakoubek se už nějakou dobu odstrkuje ručičkama a posouvá se tím dozadu. Já jsem to moc neřešila, spíš čekám, až se začne pohybovat dopředu, ale švagrová s tchýní mi tvrdí, že to je plazení. Nejdřív se prý většina dětí plazí dozadu a až pak dopředu. Perfektně to Jakoubkovi jde na podlaze a už to zvládá dobře i na podložce, která není tak kluzká. Občas už jde na chvilinku na kolínka, tak uvidíme, kdy začne lézt. Děkuji za názory 😉

zusma
8. říj 2008

Ahoj,nevím zda je to přesně to,co dělala nebo dělá naše malá,ale vypadá to že jo. Taky jsem žila dlouho v doméní že je to plazeni,ale bohužel není. Je to pouze odstrkovani se rukama. Řekla mi to doktorka na rehabilitaci.

katakin
autor
8. říj 2008

Já si právě myslim, že to plazení není.Podle mě by př plazení měl pořádně zapojit i nožičky,ne? Ale každý mi říká něco jiného... ☹

zusma
8. říj 2008

Podle mě to taky plazeni není a ta doktorka to taky vážně říkala. A fyzioterapeutka mi teď říkala že se děti vůbec plazit nemusí. Že se plazí pouze ty,co mají ochablé svaly. Teď už nevím které staly měla na mysli ale tuším že říkala svaly na rukou.

lendy1
8. říj 2008

proč to řešíš 😅 ? Důležitější než nějaké plazení je správné lezení střídavým pohybem. Jak psala zusma, některé děti se ani neplazí.
toto je výňatek z článku o vývoji:
Začíná se plazit – zpočátku dozadu, až později dopředu se střídáním horních a dolních končetin. Začíná se dostávat do polohy na čtyři, ve které se houpe (po 2–3 týdny).

já jsem viděla několik dětí, co se zvedli na rukách a odstrčili se dozadu, ale plazení je dle mého střídavý pohyb rukou a nohou a pohyb dopředu.

vocko3
9. říj 2008

nasa mala presne takto zacala plazit, najskor sa len posuvala dozadu (vzdy som ju nasla zacuvanu niekde pod fotelkou hihi), potom sa naucila podsuvat pod seba nozky a prisla na to ako sa ide do predu, a to sa najskor len tak hojdala na styroch az potom vyrazila. takze si myslim ze ste na najlepsej ceste k plazeniu vpred. 🙂

dadlina
9. říj 2008

můj syn 6měsíců se už 3týdny "plazí" , zapojuje jen ruce- a nohy volně tahá za sebou, čekám kdy přijde na to, že se dájí použít i nohy, myslím si , že každý pohyb vzad či v před je ok.

deina
9. říj 2008

Je to plazenie, aspon podla nasej neurologicky - najprv len dozadu, potom zacne dopredu, neskor sa da na styri a zacne stvornozkovat.

vocko3
10. říj 2008

ano aj nam to vravela neurologicka, ze je to na dobrej ceste, ked zacina ist do zadu a postupne podstrkuje nozky a naozaj za kratky cas sa naucila ist dopredu a potom to slo ako mihnutim oka, teraz len zasnem kolko toho nabeha 🙂

lenkaha
10. říj 2008

katakin: Ahoj! Tak ten náš Jakoubek se v první fázi opíra o ručičky a couval dozadu, přesně, jak píšeš ty. V další fázi začal dávat kolínka pod sebe a houpat se na nich (to trvalo docela dlouho-cca 1 měsíc) No a pak fáze třetí-klasické lezení-bylo to ze dne na den. Taky jsem slyšela názor, že kdo má doma koberce, toho děti lezou a na plovoucích podlahách se dětičky spíš plazí... myslím, že to docela sedí.

lalupa
10. říj 2008

sranda,my sme vobes nesli dozadu, proste rovno vpred 🙂

marfushenka
10. říj 2008

No my se vůbec neplazíme. Malý se rovnou začal houpat na kolínkách a dělá to cca 14 dní 🙂 Tak se snad se brzy dočkáme i toho lezení!!!

deina
10. říj 2008

Lenkaha, na tom nieco bude, maly sa plazi asi mesiac, ale nie a nie stvornozkovat (mame plavajucu podlahu vacsinou, sem tam koberec). Zacala som pred neho davat prekazky - ale on sa zaprie nozickami, ritusu vystrci do luftu, odrazi sa a sups, prekazku preskoci. 😅

lalupa
10. říj 2008

lenkaha, ja mam dvojicky a podla toho mi jedna chodi po podlahe a druha po koberci 😀

muriel293
10. říj 2008

ahojte baby,sorry že vám sem vstupujem ale vy už ste skúsenejšie,tak by ste mi mohli poradiť
chcem si urobiť radosť kojeneckými capačkami ale netuším na koľko mesiacov sú keď je tam napísané veľkosť 2 alebo veľkosť 3.
ak niektorá viete,prosím poraďte,ďakujem 😉

szivem
11. říj 2008

ahoj zienky,nas mali ma 16mes.a az teraz sa nam zacal plazit po zemi,sice nepouziva pri tom nohy ale rukami sa posuva stale dopredu.Je narodeny v 31tyzdni a nie je zdrave dieta,este nesedi ani nechodi bez pomoci.Ale aj tak sme stastny rodicia,robi nam radost a naozaj nevyzera zeby bol chory.Netreba sa bat vsetko co ma prist pride,ked neskôr tak neskôr ale pride.

katakin
autor
13. říj 2008

Ahoj, tak Jakoubek už jde občas na kolínka a pohupuje se. Vydrží tam sice jen pár vtřinek,ale i tak mám radost. Uvidíme, jak mu to půjde dál. Jinak se pořád "plazí" jen dozadu a většinou jen v obýváku. Byli jsme na návštěvě u mch rodičů a jim to ukázat nechtěl

sipcek
17. říj 2008

Pomahate detickam ked plazia?Myslim,mala sa plazi a pouziva len jednu nozicku,ako ju mam stimulovat aby si rozhybala aj druhu?Hneva ju ked jej chcem pomoct.

marianeta
18. říj 2008

Moj maly pouziva pri plazeni jednu nohu a jednu ruku a to pravu.
Lavu ruku zatne do päste a nohu taha za sebou.Aj sa trochu bojim ci to je v poriadku,lebo mne sa to nezda.

misakulicka
20. říj 2008

Tak to my týden už lezeme dozadu-a když se dostane k okraji postýlky, začne dělat takové ty legrační pohyby-dopředu -dozadu......je to legrace....tak čekám, kdy tam zařadí neutrál a rozjede to dopředu...Ondík má 7 měsíců.

winifred
20. říj 2008

Ahoj některé děti se plazí dozadu a některé dopředu já bych v tom neviděla žádný problém.Můj malý se plazí dopředu,ale taky nejdříve začínal se ručička odrážet a lezl dozadu.Pak sjem ho dala na drsnou podložku aon začal chodit dopředu.Mám někdy problém h uhlídat jak se mu něco zalíbí tak musí u toho být co nejdříve a nenechá si to vzít.Zažije teď spolu spoustu legrace. 🙂

dvojka
8. kvě 2009

Ahoj holky
Naše malá se začala plazit.I když plazit 😖 jak vůbec vypadá správné plazení?Ona se odstrkává nožkama ale jaksi zapomíná na ručičky ty má skrčené pod hrudníčkem a tudíž si šoupe hlavičku o podložku.Zkouším dávat ruce před ní ale nějak to nechápe.Jak jí pomoci?přijde na to sama?
A nebo když už teda zapojí ruce,tak většinou tak,že se chytá(dejme tomu prostěradla)a přitahuje se,ale zase nepoužívá nožky!! 😨 😀 😨

marelica
8. kvě 2009

Ahoj, na tejto stránke nájdeš "cviky" na podporu lezenia /5,6,7 mesiac/ http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

dvojka
8. kvě 2009

jé díky,to jsou moc hezké stránky a je tam tam hodně užitečných rad i her s dětmi

marelica
8. kvě 2009

Dvojka: rado sa stalo... aj my s Katkou sa hráme "podľa" tohto návodu... a už vie urobiť ťapy-ťapy o moju ruku, a keď sa opýtam: "Kde je havo." tak sa obzerá, kým nevidí nášho psa.....

dvojka
8. kvě 2009

jé tak to je šikulka.Opravdu se vyplácí dětičkám věnovat. 🙂

zuza.m
9. kvě 2009

moj maly robil to iste tiež najskor zabudal na ruky neskor na nohy.potom sa pohyboval do predu tak že sa da na kolienka a hodi sa do predu ,na kolienka a hodi sa a tak to postupuje do predu.potom sa hojdal na kolienkach a teras začal spravne štvornoškovat.striedavy pohyb ruk a noh.ozajsne plazenie je taky isty pohyb len je na brušku.tak že aj ked vynechal spravne plazenie štvornoške sa naučil.teras robi par krokov po štvornoške a ked sa niekam ponahla tak sa zase hadže po brušku.to mu ide lepšie 😅 ,teda zatial

katyl
9. kvě 2009

nas Filip sa plazi uz vyse mesiaca, ale tak ako to uz tu ktori hovoril, nohami sa pekne odraza, krasne da kolienka pod seba, ale ruky akosi nepuziva a plazi sa po hlave. ne jednej strane je to smiesne, ked zabda hracku, alebo nieco co by mohol chytit, tak zvyskne od radosti, a podho po hlave k tomu. Najnovsie ma ruky vpredu pred sebou, aby si to hned mohol chytit, na druhej strane, sa ale velmi hneva, ked mu to nejde tak ako si zmysli, neviem ako mu pomoct, uz aby sa naucil liezt 😝

dvojka
9. kvě 2009

katyl-tak to jsem ráda že v tom nejsme samy 🙂

mousunek
9. kvě 2009

muj maly se pri plazeni odrazi rucickama a noricky strida jako pri lezeni ale sune se dozadu

dvojka
9. kvě 2009

monousek-tak to má už hezky nakročíno k lezení 🙂