Jak se vaše dítě plazí?

katakin
8. říj 2008

Zajímalo by mě,jak se vaše dětičky plazí. Jakoubek se už nějakou dobu odstrkuje ručičkama a posouvá se tím dozadu. Já jsem to moc neřešila, spíš čekám, až se začne pohybovat dopředu, ale švagrová s tchýní mi tvrdí, že to je plazení. Nejdřív se prý většina dětí plazí dozadu a až pak dopředu. Perfektně to Jakoubkovi jde na podlaze a už to zvládá dobře i na podložce, která není tak kluzká. Občas už jde na chvilinku na kolínka, tak uvidíme, kdy začne lézt. Děkuji za názory 😉

helenkasabinka
9. kvě 2009

ahojte moja mala sa najskor rucickami odsuvala do zadu a az potom sa dala na kolienka a zacala stvornozkovat a aj mne doktorka povedala ze vela deticiek najskor sa posuval vzad a az potom idu dopredu 😉

mousunek
9. kvě 2009

dvojka - na kolinka se dostane krasne, krasne zvedne cele brisko a dost casto se jen houpe nebo hopsa jak zajicek ale to hopsa dopredu, teprve prichazi na to jak spojit stridani rucicek a nozicek 🙂 ale je to sikulacek...

Jen obcas kdyz ho pozoruju jak spinka tak si ze spani vleze na ctyri a houpe se dokud se mu nerozjedou rucicky a spinka v klidu dal 🙂

dvojka
9. kvě 2009

monousek-hmmm...tak to je opravdu šikulka🙂.Anetka se na rukách ještě nezvedá asi nemá ještě vypracované svaly.No ale my jsme narozený o něco dřív,tak to všechno dožene.Jo a to se ještě nepřetáčí na bříško,ale dneska se otáčela z bříška na záda

mousunek
9. kvě 2009

dvojka - malej se zas neotaci z briska na zada, tak si z toho nic nedelej zas umi jine veci 🙂

katyl
9. kvě 2009

dvojka, ved my sa uz so starsou dcerou smejeme a prestavujeme si, ako pojde do skolky, po hlave 😀 😀 😀

marelica
9. kvě 2009

Žienky, neviete mi poradiť na akom "povrchu" sa bábu lepšie lezie? Podlaha, koberec, deka? Naša malá je niekedy taká akčná, že sa bojím, aby si nenabila "držku".... ale na koberci alebo deke jej to nejde...

ygreen
9. kvě 2009

koberec, a úplně nejlépe pěnové puzzle (my máme s krtečkem). Deka se často jakoby krabatí pod kolínky, koberec je zase tvrdej při styku čelo - zem 😀 plovoucí podlaha klouže 😝

shaula
9. kvě 2009

Já si myslím, že nejlepší je koberec. Na hladké podlaze to totiž klouže a deka se zase krčí - tuhle zkušenost mám od sestry, ta má všude plovoucí podlahy, tak kluky pokládám na deku (hrubou, není to žádná hadra) a jak se po ní snaží lézt, tak je to hned zmuchlané do jedné velké koule. Na té plovoučce jim zase podkluzovala kolínka. Ten koberec podle mě klade přiměřený odpor, takže po kolenou se leze dobře.

shaula
9. kvě 2009

Jo, to puzzle by taky mohlo jít. Akorát zase nemá moc velké rozměry, to by se jich muselo spojit více dohromady🙂

marelica
9. kvě 2009

Našla som link na veľké puzzle: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=37976 je bez obrázkov, tak tam nie sú tie malé časti, ktoré by mohla malá spolykať... myslíte, že mám zainvestovať?... my koberce nemáme kvôli prachu a alergii...

ygreen
9. kvě 2009

marelica: já mám jedno krtečkem a jedno s těmi vyndávacími tvary - a můj pohled na věc je ten, že ty bez obrázků trochu víc kloužo a hlavně kluk jak měl zuby tak je začal trhat na koncích 😝 to u puzzle krteček se mu nepodařilo a povrch je takvý lesklý a neklouže.

Ale nevím jak vypadá ten "maxi koberec" z puzle - nevím jaký má povrch.

Ty krtečkové puzzl ejsou dražší, ale jde na ně narazit v akcích v obchoďácích 🙂 😉

bereninka
10. kvě 2009

Holky, a vy tedy něja lezení učíte, nebo necháváte, ať si na to přijde sám?

dvojka
10. kvě 2009

tak my bysme tu naši po koberci nechat nemohli,to by byla samej kobercovaj lišej 😀

Katyl-jasně,vrhne se do toho po hlavě 😀

berenika-já to teda nechávám na ní,jen jí dávám ručičky dopředu,páč to jinak vypadá opravdu komicky 😀

mousunek
10. kvě 2009

bereninka - ja jsem malymu akorat ukazala ze jde dostat se na ctyri a od te doby to zacal zkouset sam a ted uz se krasne dostane sam na kolinka

shaula
10. kvě 2009

Pro tohle je dobré navštěvovat cvičení pro kojence. Je to celkem zábava a cviky jsou zaměřené právě na rozvoj motorických schopností.

dvojka
10. kvě 2009

to máš určitě pravdu,jen škoda když člověk nemá nic takového ve svém okolí a když už se něčeho dopátrá,tak je všude plno 😒

bereninka
11. kvě 2009

A sama ho to nějak učit mohu, pomáhat mu?

dvojka
11. kvě 2009

zkus vyčíst něco tady

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

,my máme doma knihu,cvičení s miminkem-baby gymnastika a tam pár cviků je,ale to se těžko takhle popisuje 😉

pistula
18. kvě 2009

holky chtela jsem se zeptat - nase mala ma 7 mesicu a 1 tyden...no a umi se odrazet dozadu rucickama uz delsi dobu, ale ted asi posledni tyden se zacla "plazit" i dopredu a dnes si stoupla i na ctyri - ale jen na chvili, pak zase povolila. No a ted ten dotaz - jak dlouho to jeste muze trvat nez zacne lozit uplne?

katyl
18. kvě 2009

pistula, sa nemozes dockat, co? 😉 ani ja nie, filipko sa uz dlho otaca na brusko a naspat, aj kolienka daval krasne pod seba, potom lozil tak, ze sa odrazal nohami, ale isiel po hlave, normalne sa suchal po hlavinke dopredu 😀 pred dvomi tyzdnami prestal davat kolienka pod seba a na brusku sa len trepal ako ryba na suchu, ani sa nikde nedostal. A teraz najnovsie sme ho zas vystriehli, ze tam kam chce, tam sa krasne odplazi ako partizan, na laktoch a na kolienkach, za casopisom aj cez celu izbu 😀 😀 inak nie, len sa trepe na brusku a vrčí.
Tak mu davam veci, ktore by ho zaujali, aby sa za nimi plazil, ale vacsinou ma zaujem o dcerine plagaty(uz jej roztrhol Hanah Montana) 😉 a to co mu davame my ho moc nezaujima. To kedy naozaj zacne je uplnenevyspytatelne, kamoskin syn sa vobec neplazil, ona ho davala podopreteho sediet a jedneho dna ako padol nabok sa dal na 4 a lozil! Z nicoho nic, zo dna na den.. 😲 takze je to individualne

pistula
18. kvě 2009

katyl:ani nemluv, ja se na to tesim jak male dite na lizatko a kazdy uspech taky patricne obrecim 😅

jiskrina
18. kvě 2009

monsulinek: a jak jsi mu ukázala, že muže dát nožky pod sebe? normálně jsi mu je dala pod bříško?

katyl
18. kvě 2009

dnes mi dcera zahlasila, ze ho uz videla ako stal na styroch, teda na kolienkach a na rukach 😨
ja som to nevidela 😠 vraj sa tak dal, poobzeral okolo a rozplestil sa zasa naspat na brusko 😀 😀
snad to zajtra uvidim aj ja 🙂

pistula
19. kvě 2009

katyl:gratuluju a doufam ze to taky uvidis🙂 me mala uz od vcerejska odpoledne leze tak, ze si da kolinka pod brisko a rukama jakoby tapa, takze uz za chvili asi bude taky behat. ale dulezite je, ze se dostane kam potrebuje🙂

evulinkab
19. kvě 2009

ahojky, jen jsem se chtěla zeptat- muj malej má 4,5 měsíců a když ho dám na bříško, tak se pokouší lézt.Odráží se nožkama a posouvá ručičky.Pár centimetrů uleze a pak se unaví.jen jsem se chtěla zeptat, jestli je to ve 4 a pul měsících ok?A taky, pořád si chce sedat, sám se teda neudrží v sedě, ale pořád se sám nadzvedává, kdykoliv ho chovám, tak jde sám do sedu.Máte některá podobnou zkušenost?Když ho zvednu z lehu za ručičky, tak jakoby sedí a hrozně se mu to líbí, když ho položím, tak řve a chce ještě.Nevím, jestli si tím nekazí zádička.

pistula
19. kvě 2009

evulinkab:ahojky, nam delala mala uplne to same, dokonce se ve ctyrech mesicich v poradne mudre postavila na nohy kdyz ji chtela pritahnout do sedu a nemela ani pul roku kdy se zacala pritahovat o postylku do sedu...jen je dulezite, abys ho nepodkladala polstarema a podobne, pak se mimcum krivi pater, jen ho nech at se snazi sam, kdyz se posadi, tak se posadi, s tim nic nenadelas...holt nektery deti jsou aktivnejsi tak je treba je hlidat aby ti treba nevyskocil z postylky, coz se u nas uz malem stalo 😕

veronikac139
25. kvě 2009

ahojky , chcem sa spytat, mala dcera ked mala asi 4 mesiace a 3 tyzdne sa zacala krasne pretacat z chrbta na brusko. Robila to asi tak 3 dni, ale potom sme museli cestovat dlhsiu dobu 3,5 hodiny a zmenit prostredie na 5 dni.... Od vtedy sa nechce poriadne dat ani nabok a o pretacani ani pocut. teraz mame 5 mesiacov a 3 tyzdne a stale po nic. Cim to je? Neviete mi neiekto poradit?

lenka_da
25. kvě 2009

veronikac139: to iste bolo aj u mojej malej - parkrat sa pootacala, ukazala, ze to vie, a potom uplne prestala. Ale po par dnoch to skusila zase, zase den-dva pauza a tak to islo cca 3 tyzdne, potom uz "valala sudy" jedna radost. Takze sa nestrachuj, chce to cas.
Este nieco - lekarka mi poradila v tom obdobi prestat pouzivat hrazdicku a hracky davat vylucne na zem okolo malej, aby mala motivaciu otacat sa.

veronikac139
25. kvě 2009

lenka_da: dakujem zaradu, aj mame hrazdicku, vyskusam.... vsetci mi ju odporucali ale teraz sa mi uz nezda taka genialna ako na zaciatku. Z malej sa stal vykuk - veci co ma pred sebou navesane chyta krasne ale ked ma nieco na boku iba po tom kukne a koniec. Asi poleti von oknom 😀

veronikac139
17. čer 2009

ahojky checm sa spatat, kolko trvalo kym vase male mimi prestalo perovat na 4 a zacalo lozit?